Ласкаво просимо на наш сайт Вхід

Рада адвокатів міста Києва
Кваліфікаційно-дисциплінарна
комісія адвокатури міста Києва
Центр стажування та підвищення
кваліфікації адвокатів

20 травня 2016 року семінар за планом підвищення кваліфікації. Тема: «Затримання особи за підозрою у вчиненні кримінального правопорушення: запобіжні заходи, особливості захисту»

Шановні колеги, повідомляємо, що 20 травня 2016 року у приміщенні ВАТ «Інститут транспорту нафти» за адресою: м. Київ, вул. Артема, 60  відбудеться семінар на тему «Затримання особи за підозрою у вчиненні кримінального правопорушення: запобіжні заходи, особливості захисту»

Доповідачі: Свєтлічний І.В., Войтенко К.В., Дорошенко Н.А.

Початок реєстрації о 14.00.Тривалість семінару з 14.30 до 18.00

Попередня реєстрація завершена.

Програма семінару:

1.Затримання
Момент затримання (ст.207-209 КПК) Важливість фіксування фактичного часу затримання особи. Підстави звільнення особи через 3, 24, 36, 60, 72 години.
Законне та незаконне затримання. Судова практика використання ст.206 КПК при затриманні, надання медичної допомоги затриманому. Реалізація права на вільний вибір лікаря та госпіталізація затриманого. Участь перекладача та законног предстваника.
Практика запобігання катуванням та жорстокому поводженню (ст.3 ЄКПЛ) та практичні аспекти співпраці адвокатів з Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини.

2. Пред’явлення підозри. 
Особливості проголошення тексту підозри під відеозапис. Чи є право відмовитись від отримання письмової підозри?
Тактика допиту підозрюваного. Коли є доцільним використання ст.63 Конституції України? Особливості повідомлення про підозру поштою та при спеціальному досудовому розслідуванні.

3. Запобіжні заходи. 
Практика ЄСПЛ щодо застосування альтернативних запобіжних заходів. Звільнення затриманого після спливу 72 годин. Підстави утриманняння людини в металевій клітці.
Використання ст. 201 КПК для зміни запобіжного заходу за клопотанням сторони захисту. Особливості апеляційного оскарження ухвал слідчого судді. 
Правило-39 у ЄСПЛ. Випадки його термінового використання. Діти за гратами. Запобіжні заходи щодо неповнолітніх та психічнохворих. Вагітні та жінки з дітьми у СІЗО. Практика ЄСПЛ. 
Запитання та відповіді адвокатів. Позитивні приклади захисту.