Ласкаво просимо на наш сайт Вхід

Рада адвокатів міста Києва
Кваліфікаційно-дисциплінарна
комісія адвокатури міста Києва
Центр стажування та підвищення
кваліфікації адвокатів

Конфлікти в системі правосуддя України

6 серпня 2016 року в Будинку кіно Національної спілки кінематографістів України відбулася Конференція адвокатів міста Києва. В основному під час заходу піднімались питання щодо забезпечення захисту прав адвокатів.

Як відомо, конфлікти існують рівно стільки, скільки існує людська спільнота. По-суті, конфлікт - це зіткнення протилежних інтересів, чи то в політиці, чи в приватному житті. І саме існування протиріч у різних сферах людської життєдіяльності спонукало людей створити органи, які б могли їх врегульовувати. Сьогодні, ці органи мають загальну назву «правосуддя».

Проте в самій системі правосуддя також існують конфлікти. Ми мали можливість спостерігати за одним з них, коли вище керівництво намагається підім’яти під себе нижчі ланки, тим самим формуючи конфліктну ситуацію. Зараз ми говоримо про конфлікт Національної асоціації адвокатів України та Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури міста Києва. Суть в тому, що НААУ притисняє та має намір контролювати КДКА, яка є органом адвокатського самоврядування міста Києва. За словами учасників конференції «тут існує необхідність посіяти смуту…». НААУ висуває безліч необґрунтованих та незрозумілих звинувачень формального характеру, які були спростовані документально КДКА. Питання: навіщо вони це роблять? На нашу думку, відповідь є очевидно.

Не дивлячись на жорсткий натиск на КДКА, адвокати Києва активно відстоюють своє право на адвокатське самоврядування. Вони навіть готові пожертвувати своїми свідоцтвами про право на заняття адвокатською діяльністю, що є свідченням того, що вони піклуються не про власні інтереси, а інтереси адвокатури України, і Києва зокрема.

Анна Роговська
ВГО "Журналісти проти корупції"