Ласкаво просимо на наш сайт Вхід

Рада адвокатів міста Києва
Кваліфікаційно-дисциплінарна
комісія адвокатури міста Києва
Центр стажування та підвищення
кваліфікації адвокатів

Резолюція IV Міжнародного адвокатського форуму 9 вересня 2017 року

місто Київ

Учасники Четвертого  Міжнародного адвокатського форуму, адвокати України, за підсумками спільного заходу ,  констатують наступне:

Роль та значення  інституту адвокатури у демократичному суспільстві визнана усіма цивілізованими країнами світу.

Адвокати України усвідомлюють, що у будь якому правовому суспільстві адвокатам відведено особливу роль: призначення адвоката не обмежено сумлінним виконанням свого обов’язку у межах закону. Адвокат має діяти в інтересах права в цілому так само,  як і в інтересах тих, чиї права та свободи їм довірено захищати.

Адвокати вважають необхідним

  • Забезпечити законодавче закріплення визнання державоюОсновних  положень про роль адвокатів , прийнятих VIII Конгресом ООН по запобіганню злочинам     у серпні 1990 року
  • Забезпечити на законодавчому рівні пропозиції адвокатури по реформуванню кримінальної юстиції, кримінального процесу, реальну процесуальну рівність сторін обвинувачення та захисту;
  • Забезпечити беззаперечне дотримання органами досудового слідства, судами  прав адвокатів та гарантованих державою імунітетів;

Професія адвоката є незалежною. Незалежність  повинна гарантуватися державою через реальні механізми відповідальності посадових і службових осіб, які порушують гарантії адвокатської діяльності.

Учасники Форуму вважають необхідними внесення змін до Закону України « Про адвокатуру та адвокатську діяльність» після широкого обговорення пропозицій адвокатами у регіонах Законодавче реформування адвокатури повинно бути спрямоване на посилення ролі інституту адвокатури без надмірного зарегулювання адвокатської діяльності.

При визначені компетенції органів адвокатського самоуправління законодавчий акцент повинен бути зроблений накорисність та доцільність функцій останньогоу сприйняттікожного адвоката. Органи адвокатського самоуправління повинні служити кожному адвокату.

Адвокати наголошують, що держава повинна забезпечити гарантоване громадянам України ефективний , такий що базується на принципах верховенства права, судовий захист, тому  вважають необхідним звернутись до Верховної Ради України про необхідність невідкладного прийняття законопроектів,  пов’язаних з початком роботи Верховного суду, зокрема, процесуальних кодексів та  до Президента України щодо необхідності невідкладного призначення суддів, які пройшли кваліфікаційні та рекомендаційні процедури ВККС та ВРП.

Адвокати наголошують:

Зміни до Конституції України посилили роль адвокатури  не тільки в системі правосуддя , але й позасудовому захисті прав та свобод людини.

Адвокати вважають, що успішне виконання адвокатурою важливої суспільної функції забезпечується   не тільки   законодавчими нормами, але  й готовністю суспільства належним чином сприймати значення та роль адвокатури, готовністю  юридичної спільноти - суддів, прокурорів, слідчих на умовах взаємної поваги та розуміння, спільно з адвокатурою сприяти розбудові держави на принципах верховенства права.

Адвокатура була і  є незалежною від органів державної влади, проте, стан самої інституції та ставлення до адвокатури в державі є певним індикатором демократичності зрілості  суспільства та державності.