Ласкаво просимо на наш сайт Вхід

Рада адвокатів міста Києва
Кваліфікаційно-дисциплінарна
комісія адвокатури міста Києва
Центр стажування та підвищення
кваліфікації адвокатів

ЗАКОНОПРОЕКТИ

 1. 03.11.2017 №7255 Проект Закону про внесення змін до Регламенту Верховної Ради України щодо надання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності, затримання чи арешт народних депутатів України

http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=62827

До Закону України «Про Регламент Верховної Ради України» вноситься нова стаття:

«Стаття 2211. Розгляд Верховною Радою України питання про надання згоди притягнення до кримінальної відповідальності, затримання чи арешт усіх народних депутатів поточного скликання.

1. Верховна Рада приймає рішення про надання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності, затримання чи арешт усіх депутатів поточного скликання шляхом відкритого поіменного голосування більшістю голосів народних депутатів від її конституційного складу, яке оформляється постановою Верховної Ради. Прийняття цього рішення ініціюється Головою Верховної Ради впродовж першої сесії поточного скликання.

2. У випадку прийняття рішення про надання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності, затримання чи арешт усіх народних депутатів поточного скликання в порядку, передбаченому частиною першою цієї статті, статті 218-221 не застосовуються.»

********

7257

06.11.2017

Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про господарські товариства"

Народний депутат України 
Помазанов А.В.

http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=62829

стосується повного та командитного товариств та визначає:

- закріплення у законодавстві дефініцій «корпоративні права», «частка у складеному капіталі»;

- деталізацію порядку відчуження частки у складеному капіталі товариства за договірними конструкціями;

- перегляд особливостей правового статусу учасників повного і командитного товариств щодо управління товариством та відповідальності за борги товариства.

*****************

7258

06.11.2017

Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2017 рік"

Народний депутат України 
Герасимов А.В. 
Бурбак М.Ю.

http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=62830

Пропонується Збільшити соціальні виплати за рахунок економії бюджетних коштів по обслуговуванню державного боргу у сумі 3,4 млрд. грн. та за рахунок залишку коштів у сумі 7,6 млрд. гривень, які передбачені у Державному бюджеті України на 2017 рік Пенсійному фонду України.

*****************

7262

07.11.2017

Проект Закону про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо уточнення окремих положень

Народний депутат України 
Паламарчук М.П.

http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=62835

Прийняття зазначеного законопроекту обумовлено необхідністю усунення технічних помилок. Метою проекту є внесення змін до статей 1521, 218 та 255 КУпАП щодо встановлення повноважень складати протоколи про адміністративні правопорушення, передбачені статтею 1521, посадовими особами та членами громадських організацій осіб з інвалідністю, уповноважених на те виконавчими комітетами сільських, селищних, міських рад, та розглядати ці справи  адміністративними комісіями при виконавчих органах сільських, селищних, міських рад.

*****************

7265

07.11.2017

Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення прозорості у сфері державної реєстрації речових прав на земельні ділянки

Народний депутат України 
Карпунцов В.В.

                  http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=62838

Реєстрація земельної ділянки і прав на неї у двох різних реєстраційних системах:

- системі Державного земельного кадастру;

- системі державного реєстру речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень призводить до зловживань реєстраторів речових прав на нерухоме майно, що являється одним із факторів прояву рейдерства в країні.

Виникла необхідність поєднання в рамках однієї системи реалізації функцій як кадастрового обліку земельних ділянок, так і реєстрації прав на них. Реалізація цього принципу дасть можливість уникнути ведення двох паралельних систем (кадастрової і реєстраційної) і таким чином запобігти дублюванню робіт та інформації та створення бази даних Державного земельного кадастру, яка містить інформацію про місцезнаходження земельних ділянок, їх геодезичні та геометричні характеристики, цільове призначення, якісні характеристики ґрунтів та земельні поліпшення, грошову нормативну та експертну оцінку, а також міститиме дані про правовий режим земельних ділянок, включаючи права власності, оренди, іпотеки, сервітути та інші обмеження та обтяження щодо використання земельної ділянки та розпорядження нею.

**************

7266

07.11.2017

Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" (щодо припинення або тимчасового зупинення повноважень органів державного архітектурно-будівельного контролю)

Народний депутат України 
Яценко А.В. 
Шинькович А.В. 
Чекіта Г.Л.

http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=62839

 

Децентралізації повноважень у сфері архітектурно-будівельного контролю та удосконалення містобудівного законодавства призвели до того, що деякі новостворені органи державного архітектурно-будівельного контролю реально не здатні належним чином виконувати свої функції, що не лише спонукає до порушень у сфері містобудівної діяльності, але й створює небезпеку для життя та здоров’я громадян.

Тому, виникла необхідність передбачити правові механізми припинення та тимчасового зупинення повноважень виконавчих органів з питань державного архітектурно-будівельного контролю сільських, селищних, міських рад у сфері містобудівної діяльності.

 

**************

 

 

7267

07.11.2017

Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо впровадження ідентифікації та реєстрації тварин з метою посилення відповідального поводження з ними

Народний депутат України 
Опанасенко О.В. …

http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=62840

Поданий проект закону покликаний впровадити два з вказаних елементів, необхідних для зменшення і регулювання чисельності бродячих тварин та вдосконалення механізму притягнення до відповідальності за жорстоке поводження з тваринами

**************

7268

08.11.2017

Проект Закону про внесення змін до Бюджетного кодексу України (щодо забезпечення фінансування професійно-технічної освіти з державного бюджету України)

Народний депутат України 
Вітко А.Л.

http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=62842

Законопроект має за мету відновлення фінансування всіх професійно-технічних закладів (державних та комунальних) з державного бюджету.

**************

7269

08.11.2017

Проект Закону про внесення змін до підрозділу 5 розділу ХХ "Перехідні положення" Податкового кодексу України (щодо зниження ставки акцизного податку на транспортні засоби з двигуном внутрішнього згоряння із запалюванням від стиснення (дизелем або напівдизелем), що були у використанні)

Народний депутат України 
Барна О.С. 
Дехтярчук О.В.

Законопроектом пропонується внести зміни до підрозділу 5 розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України, якими тимчасово до 31 грудня 2018 року знизити ставки акцизного збору на транспортні засоби з двигуном внутрішнього згоряння із запалюванням від стиснення (дизелем або напівдизелем), що були у використанні.

**************

7270

09.11.2017

Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо регулювання переказу коштів

Народний депутат України 
Демчак Р.Є. 

http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=62847

Вводиться визначення електронних грошей, особливості здійснення їх емісії та обігу. Пропонується врегулювати користування електронними інвойсами, електронними гаманцями, мобільним банкінгом та послугами українських фінтех компаній та міжнародних систем  інтернет-розрахунків

******************

7271

09.11.2017

Проект Закону про внесення змін до ст. 7 Закону України "Про прокуратуру" (щодо забезпечення діяльності Спеціалізованої антикорупційної прокуратури)

Народний депутат України 
Паламарчук М.П. 
Король В.М.

Зміст положення (норми) чинного законодавства

Зміст відповідного положення (норми) проекту акта

Закон України “Про прокуратуру”

Стаття 7.  Система прокуратури України

3. Особливості організації і діяльності Спеціалізованої антикорупційної прокуратури визначені статтею 8-1 цього Закону. Утворення Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, визначення її структури і штату здійснюються Генеральним прокурором за погодженням з Директором Національного антикорупційного бюро України.

 

Стаття 7. Система прокуратури України

3. Особливості організації і діяльності Спеціалізованої антикорупційної прокуратури визначено статтею 8-1 цього Закону. Утворення Спеціалізованої антикорупційної прокуратури здійснюється Генеральним прокурором.

Визначення структури і штату Спеціалізованої антикорупційної прокуратури здійснюється Генеральним прокурором виключно за поданням заступника Генерального прокурора – керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

Штатна чисельність Спеціалізованої антикорупційної прокуратури становить 70 прокурорів.

 1. Зміна процесу утворення САП;
 2. Встановлення штатної чисельності САП.

 

7272

09.11.2017

Проект Закону про внесення змін до Закону України «Про оборону України» щодо деяких питань підготовки держави до оборони

Народний депутат України 
Парубій А.В. 
Фріз І.В. 
Береза Ю.М.

http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=62849 Підготовка держави до оборони включатиме проведення розвідувальної (в тому числі ведення спеціальної розвідки) та проведення військових інформаційно-психологічних операцій.

****************

7241-1

10.11.2017

Проект Закону про внесення змін до Митного кодексу України щодо дерегуляції певних видів господарської діяльності, контроль за провадженням яких здійснюється органами доходів і зборів

Народний депутат України 
Довгий О.С.

http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=62861

пропонується здійснити дерегуляція діяльності митних брокерів в тому числі вивести з під контролю органів доходів і зборів митну брокерську діяльність.

 

***************

7275

10.11.2017

Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо забезпечення дотримання прав учасників кримінального провадження та інших осіб правоохоронними органами під час здійснення досудового розслідування

Кабінет Міністрів України

http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=62853

ПЗУ пропонує:

- внести зміни до статей 60, 214 КПК: надати право заявнику отримувати витяг з ЄРДР щодо його заяви чи повідомлення про кримінальне правопорушення,

- встановити обов’язок слідчого, прокурора надати такий витяг через 24 години з моменту внесення відомостей.

- внести зміни до статей 3, 28, 303 та 308 КПК, згідно з якими особа, по відношенню до якої (в тому числі її майна) здійснюються процесуальні дії, та яка не є стороною кримінального провадження, має право заявляти клопотання про здійснення кримінального провадження у розумні строки та оскаржувати, зокрема, порушення таких строків.

- з метою забезпечення додаткових гарантій законності при проведенні обшуку пропонується внести зміни до статей 27, 107, 222 та 236 КПК. Зокрема, передбачено обов’язкову відеофіксацію проведення такої слідчої дії як обшук, а також під час розгляду клопотань слідчим суддею за виключенням вирішення питання про проведення негласних слідчих (розшукових) дій. При цьому відеозапис, забезпечений слідчим, прокурором є невід’ємним додатком до протоколу обшуку.

- передбачено право сторони захисту самостійно здійснювати відеофіксацію проведення обшуку.                  

- зміни до статті 236 КПК передбачають право особи, у житлі чи іншому володінні якої проводиться обшук, користуватися правовою допомогою адвоката на будь-якій стадії  його проведення.

- для захисту від необґрунтованого вилучення документів та комп’ютерної техніки пропонується у статтях 160, 164, 165 КПК передбачити обов’язок сторони обвинувачення обґрунтовувати необхідність вилучення оригіналів документів або їхніх копій,

- у статті 168 КПК передбачити заборону вилучення електронних інформаційних систем та обов’язок сторони обвинувачення робити копії необхідної інформації без вилучення техніки, на якій вона зберігається, із залученням спеціаліста; 

- виготовлені належним чином копії такої інформації прирівнюються до оригіналу з метою забезпечення їх доказової сили.

- внесення змін до статті 284 КПК: доповнено перелік підстав для закриття кримінального провадження, зокрема - у разі наявності не скасованої постанови слідчого, прокурора  про закриття кримінального провадження з підстав, передбачених пунктами 1, 2, 4, 9 частини першої статті 284 КПК, у кримінальному провадженні щодо того ж діяння, що розслідувалось з дотриманням вимог щодо підслідності.

- внесення змін до статті 315 КПК з метою встановлення додаткових гарантій захисту особи, у житлі чи іншому володінні якої здійснено обшук із застосуванням відофіксації, від розголошення відомостей про особисте та сімейне життя чи обставин, які принижують гідність особи.

- з метою підготовки до судового розгляду суд розглядає клопотання учасників судового провадження про здійснення судового розгляду у закритому судовому засіданні, та вирішує це питання згідно з вимогами статті 27 КПК.

 

******************

7276

10.11.2017

Проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення належного доступу Національного агентства з питань запобігання корупції до інформації, необхідної для реалізації його повноважень

Кабінет Міністрів України

http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=62856 Надається право доступу Національного агентства до інформаційно-телекомунікаційних і довідкових систем, реєстрів та банків даних, у тому числі таких, що містять інформацію з обмеженим доступом (конфіденційну інформацію), держателем (адміністратором) яких є державні органи або органи місцевого самоврядування, а також одержання в установленому законом порядку за письмовими запитами від державних органів, органів влади Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування, суб’єктів господарювання незалежно від форми власності та їх посадових осіб, громадян та їх об’єднань інформації з обмеженим доступом, необхідної для виконання покладених на нього завдань.

7277

10.11.2017

Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту права дитини на належне утримання шляхом вдосконалення порядку примусового стягнення заборгованості зі сплати аліментів

Народний депутат України 
Луценко І.С. 
Помазанов А.В. 
Геращенко І.В. 

http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=62857                   положеннями ПЗУ запропоновано:

1) спрощення порядку встановлення тимчасового обмеження у праві виїзду боржника – за межі України (покладено обов’язок на виконавця встановлювати тимчасове обмеження боржника у праві виїзду за межі України у разі наявності заборгованості зі сплати аліментів у розмірі, що сукупно перевищує суму відповідних платежів за шість місяців без участі суду);

2) впровадження нових засобів примусового виконання рішень, які можуть вживатися тільки до боржника, в якого наявна заборгованість зі сплати аліментів у розмірі, що сукупно перевищує суму відповідних платежів за шість місяців (тимчасове обмеження боржника у праві керування транспортними засобом, тимчасове обмеження боржника у праві користування вогнепальною мисливською, пневматичною та охолощеною зброєю, пристроями вітчизняного виробництва для відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії; тимчасове обмеження боржника у праві полювання);

3) впровадження нового виду адміністративного стягнення у вигляді соціальних робіт, які полягають у виконанні особою, яка вчинила адміністративне правопорушення, у вільний від роботи чи навчання час оплатних суспільно корисних робіт, вид яких визначатимуть органи місцевого самоврядування;

4) усунення прогалин, наявних в чинному законодавстві (звільнення від сплати судового збору заявників у разі подання заяви щодо видачі судового наказу про стягнення аліментів);

5) встановлення припису, відповідно до якого передбачається, що у випадку наявності заборгованості зі сплати аліментів у розмірі, що сукупно перевищує суму відповідних платежів за шість місяців, питання тимчасового виїзду дитини за межі України на строк, що перевищує один місяць, самостійно вирішує той з батьків, з яким рішенням суду визначено місце проживання дитини.

****************

7278

10.11.2017

Проект Закону про внесення зміни до розділу Х "Прикінцеві положення" Кримінального процесуального кодексу України щодо набрання чинності окремих положень

Народний депутат України 
Кожем'якін А.А. 
Паламарчук М.П. 

Кримінальний процесуальний кодекс України

Зміст положення (норми) чинного законодавства

Зміст відповідного положення (норми) проекту акта

 

                        Х. Прикінцеві положення

                      Х. Прикінцеві положення

 1. Цей Кодекс набирає чинності через шість місяців з дня його опублікування, крім:

……….

      частини четвертої статті 216 цього Кодексу, які вводяться в дію з дня початку діяльності Державного бюро розслідувань України, але не пізніше п’яти років з дня набрання чинності цим Кодексом;

 

    1.Цей Кодекс набирає чинності через шість місяців з дня його опублікування, крім:

……….

      частини четвертої статті 216 цього Кодексу, яка вводиться в дію з дня початку діяльності Державного бюро розслідувань України, але не пізніше 1 січня 2019 року.

 

7279

10.11.2017

Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення досудового розслідування окремих категорій кримінальних правопорушень

Народний депутат України 
Кожем'якін А.А. 
Паламарчук М.П. 
Геращенко А.Ю. 

http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=62859 Запровадження інституту кримінальних проступків шляхом унесення змін до чинного Кримінального кодексу України. Переведення злочинів невеликої тяжкості в категорію проступків забезпечить принцип врахування ступеня суспільної небезпеки – від найменшого (проступок), до найбільш небезпечного (злочини середньої тяжкості, тяжкі і особливо тяжк)і.

    Закріплення опцій:

                   - готування до кримінального проступку не тягне за собою кримінальної відповідальності;

                   - особи, засуджені за вчинення кримінального проступку, після відбуття покарання визнаються такими, що не мають судимості.

                                                        

          Перехідними положеннями ПЗУ обумовлюється:

відтермінуванням набрання чинності законом для розв’язання процедурних питань з метою започаткування інституту дізнання;

алгоритм дій для слідчого, прокурора та суду у зв’язку з  запровадженням інституту кримінальних проступків (процедуру передачі кримінальних проваджень від слідчих дізнавачам, дії прокурора та суду при підготовці, отриманні, прийнятті до провадження обвинувальних актів тощо).

 

****************

7281

10.11.2017

Проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів щодо покращення умов застосування реєстраторів розрахункових операцій

Народний депутат України 
Фролов М.О. 
Демчак Р.Є.

http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=62862

Запровадження механізму компенсації частини витрат на придбання реєстраторів розрахункових операцій. Усунення законодавчих прогалин у застосуванні реєстраторів розрахункових операцій при дистанційній торгівлі.

ФОП, які не зобов’язані застосовувати РРО, проте бажають добровільно їх придбати та застосовувати у господарській діяльності, можливості зарахування витрачених коштів на придбання РРО, що створюють контрольну стрічку в електронній формі, шляхом зменшення  податкових зобов’язань по сплаті єдиного податку.

 

***********

7283

10.11.2017

Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про Регламент Верховної Ради України" (щодо забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків)

Народний депутат України 
Войцеховська С.М. 
Іонова М.М. 

http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=62864 ПЗУ розроблений з метою реформування діючого законодавства для створення сприятливих умов для забезпечення рівних прав та можливостей чоловіків і жінок у роботі Парламенту України, а зокрема при формуванні складу і роботі Комітетів Верховної Ради України, офіційних делегацій Верховної Ради України. Законопроект також дозволить встановити заборону вживання дискримінаційних і сексистських висловів, що має на меті припинення подібної ганебної практики.

*****************

7284

10.11.2017

Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про комітети Верховної Ради України" (щодо забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків)

Народний депутат України 
Войцеховська С.М. 
Іонова М.М. 

http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=62865       ПЗУ розроблений з метою реформування діючого законодавства для створення сприятливих умов для забезпечення рівних прав та можливостей чоловіків і жінок у роботі Парламенту України, а зокрема при формуванні складу і роботі Комітетів Верховної Ради України.

*************

7161/П

13.11.2017

Проект Постанови про прийняття за основу проекту Закону України про внесення зміни до Закону України "Про реабілітацію інвалідів України" щодо встановлення групи інвалідності учасникам антитерористичної операції

Народний депутат України 
Третьяков О.Ю.

http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=62632

пропонується внести зміни до статті 7 Закону України «Про реабілітацію інвалідів в  Україні», якими передбачити, що  особам, у яких внаслідок поранення, контузії, каліцтва, захворювання, отриманих під час безпосередньої участі в АТО, забезпечені її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах АТО у період її проведення, ампутовані верхні та/або нижні кінцівки, що призвело до інвалідності, група інвалідності встановлюється без зазначення строку повторного огляду (безстроково) та на ступінь вище.

****************

7282

10.11.2017

Проект Постанови про Звернення Верховної Ради України до військових прокуратур регіонів, територіальних органів Державної прикордонної служби, органів місцевого самоврядування та територіальних органів Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру щодо забезпечення дотримання земельного законодавства та належного функціонування державного кордону України

Народний депутат України 
Мусій О.С.

 • Проектом Постанови пропонується звернутись до військових прокуратур регіонів, територіальних органів Державної прикордонної служби та рекомендувати їм провести спільні наради з метою виявлення фактів незаконної передачі у приватну власність або в оренду приватним особам земель комунальної та державної власності в межах кордону і прикордонної смуги України, та розробити план дій щодо повернення відповідних земель у державну та комунальну власність.

__________________________________________________________________________________

 

 1. Уряд схвалив проект Угоди про фінансування програми "Підтримка реформ з розвитку верховенства права в Україні (ПРАВО)". РОЗПОРЯДЖЕННЯ від 25 жовтня 2017 р. № 769-р
 2.  

 Загальний бюджет цієї Угоди складає 52,5 млн. євро. Європейською Комісією буде профінансовано заходи з реформування системи верховенства права в Україні, ці кошти будуть спрямовані на:

- підтримку судової реформи, зокрема, системи правосуддя, виконання судових рішень, покращення доступу до системи правосуддя, державних реєстрів та запровадження санкцій;

- підтримку реформи правоохоронної системи з приділенням основної уваги реформуванню поліції.

 

 1. Уряд прийняв рішення щодо погодження змін до кредитного договору, укладеного між НАК "Нафтогаз України" та "Сітібанк Юроп ПЛС". Зокрема, змінами передбачається збільшити розмір частини кредиту для закупівлі газу за рахунок зменшення частини наданих коштів для фінансування нарахованих процентів в межах сукупних зобов'язань, сплатити Агенту комісію (100 тис. доларів США) за внесення відповідних змін, а також відшкодувати Компанією сторонам транзакції всіх понесених у зв'язку із внесенням таких змін витрат. Реалізація розпорядження Кабінету Міністрів України дозволить НАК "Нафтогаз України" зменшити розмір сукупних зобов'язань по траншу для фінансування нарахованих процентів до 3,5-4,5 млн. євро, що в свою чергу дозволить використати додатково 18,5-19,5 млн. євро кредитних коштів для фінансування закупівель природного газу.  Розпорядження від 25 жовтня 2017 р. № 753-р

 http://www.kmu.gov.ua/control/uk/cardnpd?docid=250377266

 

Діяльність Президента України

 1. Низка Указів Президента щодо призначення суддів №347-350/2017

http://www.president.gov.ua/documents/decrees

 1. Указ Президента України від 03.11.2017 р. за №351/2017

Про утворення військово-цивільної адміністрації

На виконання Закону України «Про військово-цивільні адміністрації» утворено військово-цивільну адміністрацію сіл Широкине та Бердянське Волноваського району Донецької області.

 

 1. 6 листопада 2017 року підписано Закон України «Про електронні довірчі послуги»

Закон № 2155-VIII, ухвалений Верховною Радою 5 жовтня 2017 року, набирає чинності через рік з дня його опублікування, крім статті 10, яка набирає чинності з дня опублікування цього Закону.

Документ спрямований на реформування національної нормативної бази у сфері електронного цифрового підпису шляхом імплементації законодавства Європейського Союзу, розбудову єдиного простору довіри на основі системи електронних довірчих послуг. У Законі також визначені умови визнання в Україні електронних довірчих послуг, які надаються іноземними постачальниками, що забезпечить активний розвиток транскордонного співробітництва та інтеграцію нашої держави у світовий електронний інформаційний простір.

Указ Президента України  №357/2017 від 10 листопада 2017 року «Про призначення суддів Верховного Суду» http://www.president.gov.ua/documents/3572017-22958