Ласкаво просимо на наш сайт Вхід

Рада адвокатів міста Києва
Кваліфікаційно-дисциплінарна
комісія адвокатури міста Києва
Центр стажування та підвищення
кваліфікації адвокатів

Президент України підписав Закон «Про адвокатуру і адвокатську діяльність»

9 серпня 2012 року Президент України підписав Закон «Про адвокатуру і адвокатську діяльність». Після опублікування зазначеного закону протягом двох місяців повинні бути сформовані регіональні органи адвокатського самоврядування. Організація заходів по проведенню установчих конференцій покладена на діючі кваліфікаційно-дисциплінарні комісії адвокатури (організаційний комітет).

Законом передбачена наступна система регіональних органів:

  • Рада адвокатів регіону – представницький орган
  • Регіональна кваліфікаційно-дисциплінарна комісія – атестаційно-дисциплінарний орган
  • Ревізійна комісія
  • Комісія по перевірці якості надання безоплатної правової допомоги

Крім того, передбачено делегування представників регіону до Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії та Ради адвокатів України, Ревізійної комісії Національної асоціації адвокатів України.

Відповідно Закону, до органів самоврядування можуть бути обрані адвокати, які мають не менше ніж 5-ти річний стаж адвокатської діяльності. Обрання відбувається на уставновчій конференції відкритим голосуванням. Адвокати балотуються та приймають участь в установчих конференціях за місцем отримання свідоцтва про право на зайняття адвокатською діяльністю.

Організаційний комітет з проведення установчої конференції адвокатів м. Києва прийняв рішення про звернення до адвоктів, які мають бажання працювати в органах адвокатського самоврядування, провести відкрите висування і обговорення кандидатур та заявлених програм діяльності.

Вважємо, що це, насамперед, вияв поваги до своїх колег та єдиний можливий шлях до усвідомленого вибору.

На виконання зазначеного, оргкомітет просить претендентів на обрання у строк до 10 вересня 2012 року включно направити на електронну адресу Київської міської кваліфікаційно-дисциплінрної комісії адвокатури kmkdka@kmkdka.com невелику інформаційну довідку про свою діяльність та бачення (програму роботи) органу самоврядування, до якого адвокат має намір балотуватися.

12 вересня зазначена інформація буде оприлюднена для обговорення на сайті КМ КДКА (kmkdka.com) та у ЗМІ.

Крім того, оргкомітет пропонує наступний кількісний склад органів самоврядування  для забезпечення ефективності роботи:

  • Рада адвокатів регіону – 7 адвокатів, у тому числі голова ради
  • Регіональна кваліфікаційно-дисциплінарна комісія – 11 адвокатів, у т. ч. голова комісії (5 кваліфікаційна палата, 5 дисциплінарна)
  • Ревізійна комісія – 3 адвокати
  • Комісія по перевірці якості надання безоплатної правової допомоги – 5 адвокатів

Оргкомітет вносить пропозицію про роботу адвокатів в органах самоврядування на громадських засадах (безоплатно).

Шановні колеги! Органи адвокатського самоврядування формуються вперше, дуже важливо, щоб до їхнього складу були обрані люди, які дійсно бажають і здатні працювати на благо АДВОКАТУРИ.