Київська міська
кваліфікаційно-дисциплінарна
комісія адвокатури

КМКДКА

Положення про організацію та порядок проходження стажування для отримання особою свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю

Файл для завантаження: Положення про стажування (.pdf)

1. Загальні положення

2. Стажист адвоката

3.Адвокат-керівник стажування

4. Порядок організації та проходження стажування

5. Зупинення стажування

6. Припинення стажування

7. Звіт про результати стажування

8. Оцінювання результатів стажування

9. Повноваження ради адвокатів регіону по організації стажування та видачі свідоцтва про право на зайняття адвокатською діяльністю

Цим Положенням регулюється порядок проходження стажування особою,яка успішно склала кваліфікаційний іспит за Програмою, затвердженою Радою адвокатів України та отримала свідоцтво про це у кваліфікаційно-дисциплінарній комісії в Автономній Республіці Крим, області місті Києві та місті Севастополі) , відповідно до Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» від 5 липня 2012 року № 5076-VI

1. Загальні положення

1.1. Стажуванням є діяльність з формування і закріплення на практиці професійних знань, умінь і навичок, отриманих у результаті теоретичної підготовки, що має на меті перевірку готовності особи, яка отримала свідоцтво про складання кваліфікаційного іспиту, самостійно здійснювати адвокатську діяльність.

1.2. Для цілей цього Положення проходження стажування не вважається виконанням трудової функції у межах договору трудового найму.

1.3. Стажування здійснюється протягом шести місяців які обчислюються шляхом сумарного обліку робочого часу стажиста на виконання програми стажування, починаючи з моменту пред‘явлення стажистом для реєстрації керівником стажування направлення ради адвокатів регіону у журналі обліку проходження стажування.

1.4. Стажування особи відбувається на підставі індивідуального плану стажування, розробленого у відповідності до Програми стажування, затвердженої Радою адвокатів України.

1.5. План стажування не може містити більше 30 відсотків заходів, які виконуються стажистом у вільний від основної роботи стажиста час.

2. Стажист адвоката.

2.1. Стажистом адвоката є особа, яка відповідає вимогам, що пред’являються до осіб, що виявили бажання займатися адвокатською діяльністю, яка на день початку стажування має дійсне свідоцтво про складання кваліфікаційного іспиту, направлена Радою адвокатів регіону для проходження стажування та прийнята на стажування керівником стажування.

2.2. Під час проходження стажування

Стажист має право:

- вносити пропозиції щодо формування плану стажування у межах Програми стажування;

- у межах програми та плану стажування надавати правову допомогу, виконувати завдання керівника стажування;

- звертатися за консультаціями та для перевірки якості виконання програми стажування до адвоката-керівника стажування;

- перервати або припинити стажування.

2.3. Під час проходження стажування Стажист зобов’язаний:

- виконувати програму та індивідуальний план проходження стажування ;

- вести облік виконання індивідуального плану та Програми стажування;

- у своїй діяльності під час проходження стажування неухильно дотримуватись чинного законодавства та правил адвокатської етики;

- своєчасно і якісно виконувати завдання, отримані від адвоката-керівника стажування;

- звітувати адвокату-керівнику стажуванням про обсяг та характер в виконаних відповідно до його завдання робіт та їх результати;

- діяти під контролем адвоката-керівника стажування та відповідно до наданих завдань;

- забезпечувати збереження адвокатської таємниці, у разі, якщо відомості, що її утворюють, стали відомі йому під час проходження стажування;

3.Адвокат-керівник стажування

3.1. Адвокатом-керівником стажування може бути адвокат,стаж адвокатської діяльності якого перевищує п’ять років, робоче місце якого знаходиться у межах відповідного регіону, та який має достатній досвід та можливості забезпечити належне проходження стажування особам, що виявили бажання отримати право на зайняття адвокатською діяльністю.

3.2. Адвокат-керівник стажування одночасно може здійснювати стажування не більше трьох осіб

3.2. Адвокат-керівник стажування має право:

- вимагати від стажиста чіткого виконання поставлених завдань та звітування про них;

- вимагати від стажиста виконання індивідуального плану стажування;

- проводити поточну перевірку діяльності стажиста у межах програми стажування;

- звертатися до Ради адвокатів регіону з питань, що виникають в процесі проведення стажування;

3.3. Адвокат-керівник стажування зобов’язаний:

- надати стажисту індивідуальний план проходження стажування; - надавати стажистові завдання відповідно до плану стажування та проводити поточну перевірку їх виконання;

- здійснювати поточний контроль за дотриманням стажистом під час стажування чинного законодавства та правил адвокатської етики;

- вести облік виконання стажистом плану та Програми стажування

- інформувати раду адвокатів регіону про порушення стажистом плану та Програми стажування,

- скласти звіт про оцінку стажування та надати його раді адвокатів регіону для оцінювання результатів стажування та прийняття відповідного рішення.

4. Порядок організації та проходження стажування.

4.1. Особа, яка успішно склала кваліфікаційний іспит та отримала про це свідоцтво встановленого зразка, та протягом трьох років з дати його видачі виявила намір отримати свідоцтво про право на зайняття адвокатською діяльністю з метою здійснення адвокатської практики, має право звернутися до ради адвокатів регіону за місцем постійного проживання із клопотанням про організацію та направлення для проходження стажування.

До клопотання додається:

нотаріально посвідчена копія свідоцтва про складання кваліфікаційного іспиту;

нотаріально посвідчена копія трудової книжки, послужного списку, іншого документу, встановленої форми, який посвідчує трудову діяльність особи;

копію паспорту або іншого документу, що його замінює;

довідку про відсутність судимості.

4.2. Рада адвокатів регіону у строк , що не перевищує 10 робочих днів, з дня наступного за надходженням відповідного клопотання, перевіряє дані про особу, яка звернулася за направленням для проходження стажування на відповідність вимогам статті 6 та дотримання положень статті 7 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність». У випадку відсутності перешкод, передбачених Законом України « Про адвокатуру і адвокатську діяльність», рада адвокатів регіону приймає рішення про задоволення клопотання особи та направлення особи для проходження стажування.

При виявленні у ході перевірки даних про особу, обставин, передбачених частиною другою статті 6 , частиною першою статті 7 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність», рада адвокатів регіону приймає рішення про відмову у направленні для проходження стажування.

4.3. Особа, яка отримала направлення для проходження стажування, зобов‘язана протягом трьох робочих днів надати його для обліку та реєстрації керівнику стажування.

4.4. Керівник стажування зобов‘язаний надати стажисту індивідуальний план стажування із зазначеннях конкретних заходів у межах Програми стажування. За узгодженням зі стажистом до індивідуального плану можуть бути внесені зміни та доповнення у межах Програми стажування.

4.5. Стажування проводиться за адресою робочого місця адвоката-керівника стажування.

4.6. Під час проходження стажування стажист діє під керівництвом адвоката-керівника стажування та відповідно до наданих завдань у межах індивідуального плану проходження стажування.

4.7. У час відпочинку, вихідні та святкові дні стажування проводиться за погодженням зі стажистом.

4.8. Для поглиблення практичних навичок у різних галузях права, які є нехарактерними для спеціалізації керівника стажування, за згодою останнього, стажист може бути тимчасово рішенням ради адвокатів регіону направлений до іншого адвоката, який спеціалізується у відповідній галузі права. Останній має надати керівнику стажування письмовий відгук про засвоєння стажистом практичних навиків відповідної спеціалізації.

5. Зупинення стажування

5.1. Стажування може бути зупинене на строк, що не перевищує 1 календарний рік за ініціативою стажиста або адвоката-керівника стажування .

5.2.Про зупинення стажування стажист та адвокат-керівник стажування письмово повідомляють раду адвокатів регіону, яка направила особу на стажування, протягом трьох робочих днів та надають звіт про обсяг виконання індивідуального плану стажування.

5.3.На підставі повідомлення рада адвокатів регіону приймає рішення про припинення дії направлення особи на стажування із зазначенням сумарного обліку часу стажування особи та відкріплення стажиста від керівника стажування.

5.4. При зупиненні стажування за ініціативою стажиста, останній може звернутися до ради регіону за місцем постійного проживання, про поновлення та продовження стажування:

5.4.1. у будь-який час у межах трирічного строку дії свідоцтва про складання кваліфікаційного іспиту;

5.4.2. у випадку закінчення трирічного строку дії свідоцтва про складання кваліфікаційного іспиту, якщо сумарний облік часу стажування на момент його зупинення складає не менше 50% терміну стажування.

5.5. У випадку зупинення стажування особи, внаслідок вибуття її для постійного місця проживання у інший регіон, рада адвокатів , яка прийняла рішення про направлення особи для стажування та зупинення стажування, надає особі витяги з відповідних рішень ради адвокатів регіону.

5.6.Особа, яка зупинила стажування, внаслідок вибуття для постійного місця проживання у інший регіон, має право звернутися із клопотанням до ради адвокатів відповідного регіону про поновлення стажування.

5.7. Особа, яка звертається із клопотання про поновлення стажування має надати раді адвокатів регіону витяг з рішення про зупинення стажування та копію звіту про виконання індивідуального плану, засвідчені печаткою ради адвокатів регіону.

5.8. Поновлення стажування відбувається за письмовим клопотанням стажиста до ради адвокатів регіону за місцем його постійного проживання , відповідно до вимог, встановлених пунктами 4.1., 4.2 цього Положення.

6. Припинення стажування.

6.1.Стажування може бути припинене:

- за заявою стажиста за власним бажанням;

- за ініціативою адвоката-керівника у разі порушення стажистом чинного законодавства, внутрішнього трудового розпорядку, відмови від виконання індивідуального плану та Програми стажування;

- за ініціативою ради адвокатів регіону у разі вчинення стажистом особливо тяжкого, тяжкого злочину, або злочину середньої тяжкості, у разі набрання відповідним обвинувальним вироком законної сили, визнанням стажиста недієздатним, або обмежено дієздатним або настання обставин, передбачених частиною першою статті 7 Закону «Про адвокатуру та адвокатську діяльність».

6.2. Про припинення стажування стажист та керівник стажування повідомляють раду адвокатів регіону письмовою заявою протягом трьох днів з моменту припинення стажування.

6.3.На підставі повідомлення рада адвокатів регіону приймає рішення про припинення дії направлення особи на стажування та відкріплення стажиста від керівника стажування.

6.4. У разі припинення стажування попередній термін стажування не зберігається , дія свідоцтва про складання кваліфікаційного іспиту, у випадку закінчення трьох років з дня його видачі, не поновлюється.

7. Звіт про результати стажування

7.1. За результатами стажування керівник стажування складає звіт про оцінку стажування та направляє його для розгляду раді адвокатів регіону, яка призначила стажування.

7.2. До звіту про результати стажування додаються копії правових документів, складених стажистом у ході стажування за індивідуальним планом, відповідно до Програми, затвердженої Радою адвокатів України.

7.3. Звіт керівника стажування має містити оцінку набутих стажистом практичних навиків у процесі стажування, виконання індивідуального плану та Програми стажування, відповідність особистих якостей стажиста професійним етичним нормам та правилам та рекомендацію про можливість допуску стажиста до адвокатської практики або необхідність продовжити стажування.

7.4.У разі продовженого стажування до Ради адвокатів регіону подається звіт про результати продовженого стажування, у який включаються лише відомості, що були предметом стажування під час дії терміну продовження стажування.

8. Оцінювання результатів стажування.

8.1. Методика оцінювання стажування затверджується Радою адвокатів України.

8.2.При оцінюванні результатів стажування: рада адвокатів регіону

1) заслуховувати думку керівника стажування на засіданні ради адвокатів регіону;

2) проводити співбесіду зі стажистом;

3) вивчати процесуальні документи стажиста, у випадку необхідності, матеріали справ, у яких стажист надавав правову допомогу;

4) враховувати скарги, подання, які надійшли щодо стажиста за період стажування.

8.3. Протягом тридцяти днів з моменту отримання звіту керівника стажування, рада адвокатів регіону приймає рішення про:

1) видачу особі свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю;

2) продовження стажування на строк від одного до трьох місяців.

Про прийняте рішення рада адвокатів регіону письмово повідомляє стажиста та керівника стажування протягом трьох днів з дня його прийняття.

8.4. Рішення ради адвокатів регіону про продовження стажування може бути оскаржено стажистом або керівником стажування протягом тридцяти днів з дня його отримання до Ради адвокатів України або до суду.

9. Повноваження ради адвокатів регіону по організації стажування та видачі свідоцтва про право на зайняття адвокатською діяльністю.

9.1. З метою організації стажування осіб, які отримали свідоцтво про складання кваліфікаційного іспиту та виявили намір здійснювати адвокатську діяльність, рада адвокатів регіону має право:

1) створювати реєстр адвокатів, на яких може бути покладено керівництво стажуванням;

2) здійснювати контроль за проходженням особою індивідуального плану стажування;

3) впроваджувати організаційні заходи щодо підвищення ефективності освоєння Програми стажування через відповідні лекційні курси на базі спеціалізованих центрів/ шкіл адвокатської майстерності.

9.2. За клопотанням стажиста чи заявою керівника стажування рада адвокатів регіону має право прийняти рішення щодо заміни керівника стажування в межах терміну стажування.

9.3. Звіт керівника стажування, рішення про результати оцінювання стажування та рішення ради адвокатів про видачу свідоцтва про право на зайняття адвокатською діяльністю зберігаються в особовій справі адвоката протягом 75 років.