Ласкаво просимо на наш сайт Вхід

Рада адвокатів міста Києва
Кваліфікаційно-дисциплінарна
комісія адвокатури міста Києва
Центр стажування та підвищення
кваліфікації адвокатів

Пост-реліз круглого столу «Реформування адвокатури України за європейськими стандартами»

19 лютого 2015 року в Прес-центрі Інформаційного агентства ЛігаБізнесІнформ відбувся круглий стіл за участю адвокатів міста Києва та представників Верховної Ради. Темою заходу стала: «Реформування адвокатури України», а приводом - обговорення двох зареєстрованих у Верховній Раді законопроектів №1794 і №1794-1, крім того учасники розглянули положення законопроектів №1825 та №1826 внесеним народним депутатом Лубінцем Д.В.

Представники адвокатури заявили, що запропоновані законопроектами зміни значно ускладнюють діяльність адвоката і роботу адвокатури. Адвокат, доктор юридичних наук, професор кафедри правосуддя КНУ ім. Тараса Шевченко Олександра Яновська, акцентувала увагу присутніх на недосконалому порядку отримання свідоцтва на право заняття адвокатською діяльністю. Замість існуючої процедури, голова атестаційної палати Київської міської кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури запропонувала іншу, більш ефективну:

 1. Проведення теоретичного тестування.
 2. Проходження стажування.
 3. Здача кваліфікаційного іспиту з практичних навиків.
 4. Отримання свідоцтва на право заняття адвокатською діяльністю.

Саме така послідовність допуску кандидатів до професії, дасть можливість належно оцінити рівень знань та практичних навиків кандидатів.

На жаль, даний механізм не відбивається ні в одному внесеному до Верховної Ради законопроекті. Питання допуску до професії залишається не внесеним.

У свою чергу, адвокат Ігор Головань відзначив проблему невизначеності ролі адвокатури в сфері надання юридичних послуг.

Крім цього, Ігор Головань запевнив всіх присутніх у тому, що дану дискусію потрібно перенести на інший рівень, а саме на той, який відповість на питання: «Яка адвокатура потрібна українському суспільству? Яка система Надання правового захисту потрібна українському суспільству?»

Член робочої групи, яка займається судово-правовою реформою при Адміністрації Президента,  Вадим Беляневич без сумнівів підтримав своїх колег  у вище сказаних думках, від себе додав, що законотворча діяльність потребує консолідації.

Голова Ради адвокатів міста Києва Інна Рафальська подякувала присутніх колег  за участь у круглому столі, приєднавшись до загальної дискусії, зазначила позитивні сторони законопроекту підготовленим народним депутатом Лубінцем Д.В. «Про внесення змін до Податковий кодекс України (щодо вдосконалення застосування спрощеної системи оподаткування самозайнятими особами)».

На думку Інни Рафальської та інших адвокатів, даний проект є важливою зміною в діяльності адвоката.

Радник народного депутата Лубінця Дмитра Валерійовича, Володимир Миколайович Цикалевич, кандидат юридичних наук, адвоката з 7-ми річним досвідом роботи, член ревізійної комісії адвокатів м. Києва подякував від імені політика всім за можливість бути присутнім на круглому столі, і заявив, що в цілому два зареєстрованих законопроекти у Верховній Раді не є комплексними. Від того, запропонував створити робочу групу, відповідальну за розробку проекту ЗУ «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» з урахуванням реальних побажань адвокатів. Радник Лубінця Дмитра Валерійовича зазначив, що існують реальні процедури, які дозволять через парламентські слухання і створення експертних робочих груп, підготувати законопроект, який врахує інтереси адвокатури.

Модератор круглого столу адвокат, кандидат юридичних наук  Дмитро Кухнюк,  резюмував висловлювання своїх колег і озвучив, що існує комплекс важливих проблем, вирішення яких наблизять українську адвокатуру до європейської.

Підбиваючи підсумки, нардеп виділив ту спільну європейську концепцію, яка змогла б вирішити всі недоліки і шорсткості в чинному законі «Про адвокатуру та адвокатську діяльність»:

 1. Тісна співпраця з європейськими адвокатами.
 2. Приєднання до організації «CCBE».
 3. Ратифікація міжнародного законодавства про роль адвокатів.
 4. Впровадження кодексу етики європейських адвокатів

Враховуючи все вищесказане, Дмитро Кухнюк озвучив спільну резолюцію круглого столу:

 1. Звернутися від Ради адвокатів м.Києва, та від АПУ до відповідного парламентського комітету, голови Верхової Ради з проханням повернути обидві законопроекти, як недосконалі, їх авторам на доопрацювання.
 2. Закликати усіх учасників  законотворчого процесу широко обговорювати будь які зміни, які плануються щодо внесення до закону «Про адвокатуру і адвокатську діяльність», КПК та інші закони.
 3. Провести парламентські слухання в профільному комітеті з залученням не тільки адвокатів, а й громадськості. Такі слухання, допоможуть почути думку суспільства з приводу моделі системи правової допомоги, яка потрібна державі і після цього отримавши висновки європейських експертів, приймати зміни до закону, нову редакцію або новий закон «Про адвокатуру і адвокатську діяльність».
 4. Підтримати законопроект Лубінця Д.В Про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо вдосконалення застосування спрощеної системи оподаткування само зайнятими особами) та зміни до Кримінального процесуального кодексу України щодо підсилення принципу змагальності.

Автор: Юлія Бондар

Зображення: