Ласкаво просимо на наш сайт Вхід

Рада адвокатів міста Києва
Кваліфікаційно-дисциплінарна
комісія адвокатури міста Києва
Центр стажування та підвищення
кваліфікації адвокатів

Голові Ради адвокатів України Ізовітовій Л.П.

Шановна Лідія Павлівно!

Рада адвокатів міста Києва просить розглянути на черговому засіданні Ради адвокатів України наступне питання.

Регіональні ради адвокатів , в тому числі і Рада адвокатів міста Києва, зареєстровані в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб підприємців в організаційній формі під кодом 995 ( інші організаційно-правові форми), що станом на дату первинної реєстрації відповідало вимогам діючого законодавства.

З 01 січня 2015 року набув чинності Статистичний класифікатор організаційних форм суб’єктів економіки (СКОФ), затверджений наказом голови Державної служби статистики України від 29 вересня 2014 року №271.

Зазначеним наказом класифікатор організаційних форм доповнений відповідно розділом непідприємницькі товариства ( код 700) у якому під кодом 710 значиться форма «Органи адвокатського самоврядування». У розділі 3  наказу «Пояснення до позицій класифікатора організаційних форм суб’єктів економіки (СКОФ) зазначено, що за кодом 710 визначаються організаційні форми адвокатського самоврядування, у тому числі ради адвокатів регіону.

Таким чином , визначений при реєстрації у 2012-2013 роках код форми юридичних осіб – рад адвокатів регіону не відповідає діючому класифікатору організаційних форм.

Одночасно, звертаємо Вашу увагу, що тоді ж відбулися зміни в описі класу 84.11  в НАЦІОНАЛЬНОМУ КЛАСИФІКАТОРІ УКРАЇНИ «КЛАСИФІКАЦІЯ ВИДІВ ЕКОНОМІЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ» ДК 009:2010 , який зараз включає діяльність :

 • виконавчу та законодавчу діяльність центральних, регіональних і місцевих органів державного управління
 • управління та контроль фіскальної діяльності:
  • здійснення оподатковування
  • збирання податків, мита на товари та розслідування випадків порушення податкового законодавства
  • управління митницею
 • виконання бюджету й управління державними фондами та державним боргом:
  • збирання коштів і контроль за їх витрачанням
 • проведення політики у сфері загальних (цивільних) досліджень і розробок і пов'язаних із ними коштів
 • управління і функціонування служб економічного та соціального планування, а також статистичних служб на різних рівнях державного управління.

Таким чином, визначення виду діяльності регіональних рад адвокатів за даним класом Класифікатора не відповідає нормативному опису.

Крім того, на нашу думку, потребують єдиного визначення за ДК 009:2010  коди класифікації видів економічної діяльності кваліфікаційно-дисциплінарних комісій регіонів.

Зокрема , КВЕД більшості  КДКА визначені наступним чином:

94.12 - Діяльність професійних громадських організацій  ( КДКА м.Києва, Харківської, Дніпропетровської, Хмельницької, Сумської та інших областей)

69.10. – діяльність у сфері права(адвокатська діяльність) ( КДКА Закарпатської , Чернігівської, Львівської  областей)

85.59 – інші види освіти ( КДКА Хмельницької області, КДКА Сумської області)

85.32 – професійно-технічна освіта ( КДКА Чернігівської області)

Одночасно , на нашу думку , потребують приведення у відповідність до СКОФ організаційно-правові форми КДКА.

Так, КДКА Львівської  області, наприклад, за організаційно-правовою формою та кодом  є комунальною організацією ( установою, закладом), КДКА Миколаївської області – державною організацією, КДКА м.Києва – громадською організацією.

Крім того, будемо щиро вдячні за направлення належним чином оформленого рішення Ради адвокатів України від 27.06.2013 року про перейменування (зміни назви) юридичної особи з кодом ЄДРПОУ 21707287- Київської міської кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури ( внесення в Державний реєстр 1994    рік) на Кваліфікаційно-дисциплінарну комісію адвокатури міста Києва з тим же кодом , а не кодом ЄДРПОУ 38488439,та зазначенням про правонаступництво, відповідно до перехідних положень Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» та Закону України « Про реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців» з відповідними змінами.

З повагою,
Голова Ради адвокатів міста Києва І.Рафальська