Ласкаво просимо на наш сайт Вхід

Рада адвокатів міста Києва
Кваліфікаційно-дисциплінарна
комісія адвокатури міста Києва
Центр стажування та підвищення
кваліфікації адвокатів

До усіх адвокатів України

Шановні колеги!

17 лютого 2017 року Рада адвокатів України призначила проведення звітно-виборчого з’їзду адвокатів України на 9-10 червня 2017 року у місті Києві.

До порядку денного з’їзду включено питання обрання Голови Ради адвокатів України-Національної асоціації адвокатів України. Лідія Павлівна Ізовітова, яка зараз обіймає цю посаду, повинна прозвітувати про свою роботу за 5 років.

Обираючись на цю посаду на установчому з’їзді у 2012 році Лідія Павлівна обіцяла побудувати сильну незалежну професійну адвокатську організацію, спрямовану виключно на захист адвокатів. Про причини, чому обіцянка не стала дійсністю, сподіваємося, Лідія Павлівна повідомить нам у своєму звіті на з’їзді.

Наразі,  ми маємо:

 • Відсутність довгострокової стратегії розвитку професійної організації;
 • Відсутність послідовного  позитивного плану дій організації, спрямованих на посилення позицій адвокатури у суспільстві, забезпечення реальної реалізації прав і гарантій адвокатської діяльності;
 • Відсутність конструктивного діалогу між державою та адвокатурою в інтересах усієї професійної спільноти;
 • Ігнорування інтересів адвокатської спільноти, неспроможність прийняття конструктивних рішень, створення конфліктів та кризових ситуацій, розповсюдження завідомо недостовірної інформації, яка дискредитує адвокатуру в цілому.
 • Відсутність транспарентності у діяльності організації,  проекти рішень від імені професійної організації , які мають значення для усіх адвокатів не обговорюються у професійній спільноті. Як наслідок – адвокати вимушені оскаржувати рішення власної професійної організації в судах.
 •  Неправомірне втручання у діяльність регіональних органів адвокатського самоврядування, кваліфікаційно-дисциплінарних органів адвокатури.
 • Відсутність прозорості у витрачанні  адвокатських внесків

Таким чином, за п’ять років , після прийняття закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність»,  керівництво Національної асоціації адвокатів України не спромоглося довести важливість, дієвість та необхідність для кожного адвоката новоствореної організації.

Цю ситуацію необхідно терміново змінити:

 1. Адвокатура України – це велика спільнота, але без  об’єднання  зусиль кожного адвоката і розуміння ролі кожного у такому об’єднанні адвокатурі не бути сильною.  
 2. Конституційна роль адвокатури повинна бути не тільки визнана,  але й належно реалізована як на законодавчому рівні , так і неухильним дотриманням законодавчих приписів органами державного управління.

Для цього необхідний як конструктивний діалог, так і правозастосовчий примус.

 1. Адвокатура – демократична спільнота. Адвокатом може бути виключно незалежна, вільна від бюрократичних регламентацій людина. Головний кодекс адвоката –Правила адвокатської етики.
 2. Пам’ятаємо: не адвокати для НААУ, а НААУ для адвокатів; Не існує власних інтересів НААУ, існують  інтереси адвокатської спільноти- сукупність інтересів кожного адвоката.
 3. Щоденна робота адвокатського самоврядування відбувається саме  у регіонах, цю роботу треба поважати та заохочувати. Завдання  РАУ-НААУ у регіонах не створювати проблеми, а сприяти у їх вирішені конструктивними  та ефективними засобами. Повага можлива тільки тоді , коли вона взаємна.
 4.  Головне завдання керівника РАУ-НААУ постійно та неухильно лобіювати інтереси адвокатської спільноти України у всіх державних інституціях;

Принципи діяльності:  розуміння адвокатських проблем, повага до кожного адвоката та адвокатської незалежності, відкритість, прозорість процесів прийняття рішень, виваженість у їх прийняті, забезпечення реального самоврядування на місцях.

Головна мета:  спрямувати діяльність загальнонаціональної професійної організації на користь адвокатів, відновити демократичні принципи адвокатури

Перші кроки:

 1. Чітке формулювання основних проблем адвокатури та забезпечення заходів вирішення; «Що є головними /першочерговими проблемами»
 2. Розробка стратегії розвитку організації  та її обговорення на загальнонаціональному рівні; « Мета організації, етапи розвитку – що хочуть самі адвокати».
 3.  Напрацювання спільного з регіональними органами адвокатського самоврядування  плану дій з чітко визначеними заходами та строками реалізації;
 4. Гарантований захист адвокатів від свавілля.
 5. Головне в НААУ – адвокати, керівництво НААУ - виконавець адвокатських завдань.

Шановні колеги, я – працюючий адвокат, крім того, я керівник органу адвокатського самоврядування найбільшої за чисельністю адвокатської спільноти, я знаю існуючі проблеми адвокатури та знаю шляхи їх вирішення, тому, я прийняла рішення висувати свою кандидатуру на посаду Голови Ради адвокатів України-Національної асоціації адвокатів України. Якщо ми усі хочемо змін в адвокатурі на краще, прошу вашої, колеги підтримки.