Ласкаво просимо на наш сайт Вхід

Рада адвокатів міста Києва
Кваліфікаційно-дисциплінарна
комісія адвокатури міста Києва
Центр стажування та підвищення
кваліфікації адвокатів

Президенту України Порошенку П.О.

Шановний пане Президенте!

09 вересня 2017 року у м. Києві відбувся IV Міжнародний адвокатський форум «Стратегія реформування судоустрою, судочинства та суміжних правових інституцій на 2015-2020 роки. Етапи реалізації. Рік 2017».

У заході  прийняли участь понад 1000 адвокатів з усіх регіонів України, учасниками обговорені   питання, які  є органічною складовою запропонованої Вами Стратегії реформування правових інституцій України за світовими  демократичними стандартами.

Учасники IV Міжнародного адвокатського форуму, адвокати України, за підсумками спільного заходу, -

керуючись

Основними  положеннями про роль адвокатів , прийнятими VIII Конгресом ООН по запобіганню злочинам     у серпні 1990 року, усвідомлюючи, що у будь якому правовому суспільстві адвокатам відведено особливу роль: призначення адвоката не обмежено сумлінним виконанням свого обов’язку у межах закону, оскільки, адвокати мають діяти в інтересах права в цілому так само, як і в інтересах тих, чиї права та свободи їм довірено захищати,

Конвенцією про захист прав людини  та основоположних  свобод, з метою забезпечення гарантованого державою Україна права кожного на ефективний  судовий захист порушеного або не визнаного права, встановлення обґрунтованості будь-якого висунутого проти особи кримінального обвинувачення  незалежним і безстороннім  судом, визначеним законом, розгляд справи кожного  у розумні строки,

і, одночасно, констатуючи різке скорочення внаслідок звільнення у відставку або у зв’язку із  закінченням строку повноважень професійних суддів в усіх без виключення  регіонах України, що призводить, у деяких випадках, до  припинення відправлення правосуддя у ряді місцевих судів та  непомірне збільшення навантаження по розгляду справ  на суддів, які продовжують працювати,

вважають за необхідне звернутися до Вас, пане Президент, з проханням  як найскоріше вирішити питання  призначення на посади  суддів, які пройшли усі необхідні кваліфікаційні процедури та  рекомендовані до цього Вищою кваліфікаційною комісією суддів та Вищою радою правосуддя.

Крім того, є актуальним питання справедливої суддівської винагороди суддям, які з не залежних від них причин не пройшли кваліфікаційне оцінювання, проте, зараз відправляють правосуддя, працюючи з однаковим навантаженням із  суддями, які завершили атестацію.

Прогресивні процесуальні зміни у судочинстві, які були запропоновані Вами для розгляду Парламентом, обговорені та підтримані учасниками Форуму 9 вересня ц.р.,  не зможуть бути достатньо  ефективними, на жаль, в умовах значного кадрового голоду у судовій системі.

Учасники Форуму також звертають увагу на актуальність унесення до Верховної Ради України для прийняття  ініційованих Вами змін до Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» у зв’язку із Конституційною реформою системи правосуддя.

З повагою,
Від імені і за дорученням
учасників IV Міжнародного  адвокатського форуму
співорганізатора заходу

Ради адвокатів міста Києва В. Степ’юк