Ласкаво просимо на наш сайт Вхід

Рада адвокатів міста Києва
Кваліфікаційно-дисциплінарна
комісія адвокатури міста Києва
Центр стажування та підвищення
кваліфікації адвокатів

Голові Верховної Ради України Парубію А.В.

Шановний пане Голово!

09 вересня 2017 року у м. Києві відбувся IV Міжнародний адвокатський форум «Стратегія реформування судоустрою, судочинства та суміжних правових інституцій на 2015-2020 роки. Етапи реалізації. Рік 2017».

У заході  прийняли участь понад 1000 адвокатів з усіх регіонів України.

Учасники IV Міжнародного адвокатського форуму, адвокати України, обговоривши актуальні питання судової реформи в частині змін до законів, які регламентують питання відправлення правосуддя, змін до процесуальних кодексів за підсумками спільного заходу, -

керуючись

Основними  положеннями про роль адвокатів , прийнятими VIII Конгресом ООН по запобіганню злочинам     у серпні 1990 року, усвідомлюючи, що у будь якому правовому суспільстві адвокатам відведено особливу роль: призначення адвоката не обмежено сумлінним виконанням свого обов’язку у межах закону, оскільки, адвокати мають діяти в інтересах права в цілому так само, як і в інтересах тих, чиї права та свободи їм довірено захищати,

Конвенцією про захист прав людини  та основоположних  свобод, з метою забезпечення гарантованого державою Україна права кожного на ефективний  судовий захист порушеного або не визнаного права, встановлення обґрунтованості будь-якого висунутого проти особи кримінального обвинувачення  незалежним і безстороннім  судом, визначеним законом, розгляд справи кожного  у розумні строки,

Прогресивні процесуальні зміни у судочинстві, які були запропоновані Президентом України  для розгляду Парламентом, обговорені та  в цілому підтримані учасниками Форуму, оскільки, мають на меті забезпечення ефективного судового захисту прав громадян.

Узгоджена до другого читання  парламентськими комітетами редакція законопроекту №6232 є достатньо прийнятною для застосування, проте, як і інші законодавчі норми, визначатиметься натомість правозастосовчою практикою. Суспільство розуміє, що ідеальних законів не буває, проте, адвокати усвідомлюють, що Парламент відкритий до динамічних законодавчих змін на підтримання принципу верховенства права.

Адвокати вітають ініціативи парламентарів,  скеровані на усунення законодавчих колізій у Кримінальному процесуальному кодексі України (2012р), з метою приведення законодавчих норм у відповідності до вимог  Конвенції про захист прав людини  та основоположних  свобод.

Учасники Форуму також звертають увагу на актуальність унесення до Верховної Ради України для прийняття  ініційованих Президентом України змін до Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» у зв’язку із Конституційною реформою системи правосуддя.                

З повагою,
Від імені і за дорученням
учасників IV Міжнародного  адвокатського форуму
співорганізатора заходу

Ради адвокатів міста Києва В. Степ’юк