Ласкаво просимо на наш сайт Вхід

Рада адвокатів міста Києва
Кваліфікаційно-дисциплінарна
комісія адвокатури міста Києва
Центр стажування та підвищення
кваліфікації адвокатів

Голові Ради адвокатів України-Національної асоціації адвокатів України Ізовітовій Л.П.

Вельмишановна Лідіє Павлівно!

Це звернення є спільним рішенням 40 київських адвокатів, членів органів адвокатського самоврядування міста Києва, обраних сотнями київських колег чесно і відкрито вищим органом адвокатського самоврядування столиці.
Ви, керівник 30 000 професійної адвокатської організації , особисто звернулися з заявою про притягнення до дисциплінарної відповідальності за самовільне, без Вашого особистого дозволу обрання до безоплатної на громадських засадах роботи на благо київських адвокатів.
Ви, керівник професійної організації, який зобов’язаний плекати незалежність адвокатської професії, забезпечувати право кожного адвоката на вільне волевиявлення, розвиток найбільш демократичного інституту суспільства – адвокатури, намагаєтесь своїми скаргами знищити волю найбільшої в Україні адвокатської спільноти, залякати адвокатів, підкорити їх своїм власним цілям, жодним чином не пов’язаними з високою метою адвокатури. Навіть у статті 36 профільного Закону зазначено про недопустимість зловживанням таким правом, як ініціювання питання про дисциплінарну відповідальність адвоката у якості засобу тиску на такого адвоката. Будучи керівником самоуправління адвокатури ви своїм прикладом повинні показувати повагу до Закону та надавати підтримку розбудові адвокатурі як незалежного  інституту.

Лідіє Павлівно, усі ми не перший рік у професії, яку ми обрали саме тому, що вона є незалежною; тому, що адвокат не підпорядкований волі керівництва, що він має сміливість відстоювати права своїх клієнтів, саме тому, що може і повинен захистити і своє право на професію.
Лідія Павлівно, не потрібно залякувати адвокатів карою за відступлення від Вашої волі - волі недоброї та немудрої!
Ми спостерігаємо за результатами Вашої діяльності, наслідками керівництва.

За час існування НААУ Вами був створений певний управлінський апарат та величезна кількість комітетів та представництв, але питання які дійсно турбують адвокатську спільноту, НААУ вирішити так і не спромоглась. Не зважаючи на чисельні звернення адвокати так і не дочекались а ні зменшення щорічного внеску на утримання управлінського апарату, а ні вирішення питання з встановлення справедливого оподаткування невеликих доходів значної більшості адвокатів, а ні спеціальних умов захисту адвокатів у взаємодії із правоохоронними органами. Такі проблеми адвокатів Вас не цікавлять, натомість НААУ на сьогодні сприймається як суб’єкт поборів з питання отримання балів з підвищення кваліфікації.  Але Ваш особистий внесок у «розвиток» адвокатури полягає у тому, що самоуправління адвокатури набуває ознак репресивного органу.

Повірте, Вам нічим пишатись, адже імітація діяльності ніколи не замінить справжні справи. За Вашого правління адвокати стали ще менш захищеними, ніж були до примусового об’єднання, а тепер потерпають від свавілля керівництва власної професійної організації.

Ми за реальну роботу на користь кожного адвоката кожного дня! Ми робимо це щоденно, тому що маємо зобов’язання перед колегамами, які висловили нам свою довіру, тому що маємо стійкі принципи та сучасне бачення розвитку української демократичної адвокатури.

Лідіє Павлівно, якщо Ви залякуєте тих, кого за посадою зобов’язані захищати, то чи є у Вас справжня адвокатська сутність? Чи прийнятні такі методи в адвокатській спільноті? Це не тільки наша думка, це думки тієї половини делегатів, які просто пішли з Вашого звітно-виборчого з’їзду у 2017 році. Це думки великої кількості адвокатів з регіонів , які щодня спілкуються із нами та висловлюють нам свою підтримку.

І наостанок, коли керівник не має у своєму арсеналі інших засобів, ніж свавільна сила покарання незгодних, це свідчить про слабкість керівництва. Ми, адвокати з досвідом, це розуміємо і саме тому - пропонуємо Вам відкликати свої скарги та припинити роздмухувати конфлікт в українській адвокатурі. Зловити рибку в каламутній воді, можливо, легше, але втримати неможливо.

Авторитарний , недемократичний стиль і методи управління сприймаються безвольними рабами, але неможливо зробити рабами тих, хто вільно думає! Саме тому, усвідомлюючи суспільне значення професії та її незалежність, роль та значення інституту адвокатури у демократичному суспільстві, ми у законний спосіб будемо активно відстоювати свої права та права тих тисяч адвокатів, які довірили нам самоуправління у місті Києві. Слава Україні!

Зображення: