Ласкаво просимо на наш сайт Вхід

Рада адвокатів міста Києва
Кваліфікаційно-дисциплінарна
комісія адвокатури міста Києва
Центр стажування та підвищення
кваліфікації адвокатів

ЗМІНИ У ЧИННОМУ ЗАКОНОДАВСТВІ УКРАЇНИ ЗА ПЕРІОД з 21.08.2018 РОКУ по 01.09.2018 РОКУ

Шановні Колеги, продовжуємо знайомити Вас із змінами у чинному законодавстві України; діяльністю КМУ, Президента України та законопроектами, зареєстрованими на сайті ВРУ

за період з 21.08.2018 року по 01.09.2018 року

 «Терміново в номер…»

І. Кабінет Міністрів України своєю Постановою від 22.08.2018 № 655 затвердив Типове положення про притулок для осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі  як механізм захисту осіб, що потерпають від домашнього насилля.

https://www.msp.gov.ua/projects/309/

Таким чином в Україні має бути створено притулки для осіб, постраждалих від домашнього насильства як місця безпечного тимчасового перебування та комплексної допомоги, з наданням психологічних, соціально-побутових, соціально-медичних, інформаційних, юридичних та інших послуг.

Створення Притулків покладено на місцеві органи виконавчої влади та органами місцевого самоврядування відповідно до потреб територіальної громади.

Таким чином відбувається впровадженню в національне законодавство міжнародних стандартів у сфері надання допомоги жертвам насильства, вдосконалюється система соціального захисту постраждалих від домашнього насильства та насильства за ознакою статі, запроваджуються нові послуги в громадах, що сприятимуть відновленню соціальних функцій, морального, психічного та фізичного здоров’я постраждалих .

*******************************************************************************

ІІ.   Постанова КМУ, від 22.08.2018, № 646

"Про поширення дії постанови Кабінету Міністрів України від 25 грудня 2013 р. N 975 на іноземців та осіб без громадянства, які проходять військову службу в Збройних Силах за контрактом" http://zakon.rada.gov.ua/laws/show/646-2018-%D0%BF

На виконання Закону України “Про військовий обов’язок і військову службу” Кабінет Міністрів України поширив дію своєї постанови від 25 грудня 2013 р. № 975 на іноземців або осіб без громадянства, які проходять військову службу за контрактом у Збройних Силах України.

Таким чином, встановлено єдиний порядок, умови та розміри виплати одноразової грошової допомоги військовослужбовцям ЗСУ та членам їхніх сімей незалежно від громадянства.

*****************************************************************************

ІІІ.  28 серпня 2018 року набув чинності Закон, від 03.07.2018, № 2475-VIII

"Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо створення економічних передумов для посилення захисту права дитини на належне утримання" http://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2475-19

 1. Закон узгодив між собою положення Законів України  «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень», «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань», «Про нотаріат», «Про виконавче провадження», «Про дорожній рух» з метою недопущення відчуження майна боржником, внесеним до Єдиного реєстру боржників, зокрема, за виконавчими провадженнями про стягнення аліментів за наявності заборгованості з відповідних платежів понад три місяці.
 2. Законами «Про банки і банківську діяльність», «Про Національний банк України», «Про виконавче провадження»,  запроваджується автоматизований арешт коштів боржника за виконавчими провадженнями про стягнення аліментів
 3. Змінами до Сімейного кодексу України встановлено право того з батьків, з ким за рішенням суду проживає дитина з інвалідністю чи тяжко хвора дитина (за відповідним переліком захворювань, далі – хвора дитина), самостійно вирішувати питання щодо тимчасового виїзду дитини за межі України з метою її лікування, навчання, а також відпочинку за наявності заборгованості аліментів за три місяці.
 4. Згода другого з батьків не потребуватиметься у разі виїзду дитини за межі України разом з тим із батьків, з ким вона проживає за рішенням суду, на строк до одного місяця.
 5. з метою захисту хворих дітей зменшується сума сукупного розміру заборгованості за несплату аліментів до трьох місяців. У разі повторної несплати аліментів протягом року, передбачається застосування адміністративного стягнення у виді суспільно корисних робіт на строк від двохсот сорока до трьохсот шістдесяти годин (зміни до статті 1831 КУпАП).
 6. У разі ухилиння від адмін..відповідальності передбачено адміністративне стягнення у виді адміністративного арешту строком до 10 діб, а у разі злісного ухилення – кримінальну відповідальність (позбавлення волі строком до двох років).
 7. Складання протоколів за ухилення від відбування суспільно корисних робіт покладено на уповноважених посадових осіб центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері виконання кримінальних покарань (зміни до статті 255 КУпАП).
 8. Згідно до змін у 221 КУпАП до компетенції суддів районних, районних у місті, міських чи міськрайонних судів віднесено розгляд справ про адмін. правопорушення, (ч.3 статті 126 КУпАП), за вчинення яких передбачено адміністративне стягнення у виді позбавлення права керування транспортним засобом.
 9. Передбачено обов’язок працювати з метою забезпечення належного виконання рішень суду щодо стягнення аліментів на утримання дитини (зміни до Кримінально-виконавчого кодексу України).
 10.  Запроваджено необхідність подання  заяви про відсутність заборгованості зі сплати аліментів на утримання дитини понад 6 місяців для осіб, які матимуть намір входити до складу КМУ, державної служби категорії «А та Б», заступників міністра, кандидатів у народні депутати і депутатів місцевих рад (зміни до Законів України «Про Кабінет Міністрів України», «Про центральні органи виконавчої влади», «Про вибори народних депутатів України», «Про місцеві вибори»).
 11. Запроваджено нарахування штрафів за наявності заборгованості зі сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за рік (20% від суми несплачених аліментів), за два роки (30% від суми несплачених аліментів), за три роки (50% від суми несплачених аліментів).
 12. Примусове виконання рішень стосується не лише аліментів, а й додаткових витрат на дитину, стягнення неустойки (пені) за прострочення сплати аліментів, стягнення суми індексації аліментів.

******************************************************************************

ІV.  31 серпня набула чинності Постанова КМУ|Положення, від 11.07.2018, № 613 "Про затвердження Положення про Національне агентство України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів"

http://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0673-18

****************************************************

НАБУЛИ ЧИННОСТІ  за період з 21.08.2018 по 31.08.2018 р.

21.08. набули чинності 35 документів, з них:

1.  Постанова|Умови, від 27.12.2017, № 1471

"Про затвердження Ліцензійних умов провадження господарської діяльності зі здійснення функцій гарантованого покупця", НКРЕКП

2.  Постанова|Умови, від 27.12.2017, № 1466

"Про затвердження Ліцензійних умов провадження господарської діяльності зі здійснення функцій оператора ринку" НКРЕКП

3.  Постанова|Умови, від 27.12.2017, № 1467

"Про затвердження Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з виробництва електричної енергії", НКРЕКП

4.  Наказ, від 26.07.2018, № 2477/5

"Про затвердження Змін до деяких нормативно-правових актів Міністерства юстиції України"

Мінюст

5.  Наказ, від 09.07.2018, № 422

"Про затвердження Змін до Положення про територіальний орган Адміністрації Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України"

Адміністрація Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України

6.  Наказ, від 29.05.2018, № 785

"Про внесення змін до Порядку атестації фахівців, які мають право проводити технічний огляд та/або експертне обстеження устаткування підвищеної небезпеки", Мінсоцполітики України

7.  Наказ|Порядок, від 13.07.2018, № 140/608

"Про затвердження Порядку взаємодії Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, і Національної поліції України під час здійснення заходів з управління активами, на які накладено арешт у кримінальному провадженні", МВС|Національне агентство України з питань виявлення; розшуку та управління активами; одержаними від корупційних та інших злочинів

8.  Наказ, від 09.07.2018, № 579, "Про затвердження вимог з питань використання та обліку фонду захисних споруд цивільного захисту", МВС

9.  Розпорядження, від 31.07.2018, № 1376

"Про внесення змін до Тарифів та структури тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, які надаються підприємствами, що належать до комунальної власності територіальної громади міста Києва, по кожному будинку окремо для здійснення розрахунків із споживачами залежно від оплати останніми не пізніше або після 20 числа місяця, що настає за розрахунковим", КМДА

10.  Постанова КМУ, від 17.08.2018, № 612

"Про внесення зміни до пункту 2 Порядку підготовки і здійснення потенційно небезпечних заходів в умовах присутності цивільного населення за участю особового складу Збройних Сил, інших військових формувань та правоохоронних органів з використанням озброєння і військової техніки"

 

11.  Наказ Мінфін |Положення, від 30.07.2018, № 655

"Про встановлення відомчих заохочувальних відзнак Державної служби фінансового моніторингу України"

12.  Постанова, від 21.08.2018, № 863

"Про внесення змін до постанови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики, від 04 липня 2013 року N 818", НКРЕКП

13.  Постанова, від 21.08.2018, № 864

"Про внесення змін до Переліку додаткових поточних рахунків із спеціальним режимом використання, відкритих в установах уповноваженого банку - АТ "Ощадбанк" оптовому постачальнику електричної енергії, енергопостачальникам, що здійснюють господарську діяльність з постачання електричної енергії на закріпленій території, та їх відокремленим підрозділам для проведення розрахунків відповідно до окремих рішень Кабінету Міністрів України", НКРЕКП

14.  Постанова|Порядок, від 21.08.2018, № 886

"Про затвердження Порядку формування, ведення і користування відомостями ліцензійного реєстру Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг", НКРЕКП

 

22.08 набули чинності 49 документів, з яких:

1.  Рішення, від 08.02.2018, № 7/4071, "Про затвердження Концепції розвитку велосипедної інфраструктури в місті Києві", КМР

2.  Рішення|Концепція, від 08.02.2018, № 7/4071, "Концепція розвитку велосипедної інфраструктури в місті Києві", Київська міська рада

3.  Закон, від 12.07.2018, № 2508-VIII

"Про внесення змін до законів України щодо вирішення деяких питань заборгованості підприємств оборонно-промислового комплексу - учасників Державного концерну "Укроборонпром" перед державою-агресором та/або державою-окупантом та забезпечення їх стабільного розвитку", ВР України http://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2508-19

4.  Закон, від 13.07.2018, № 2513-VIII "Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2018 рік", ВРУ, http://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2513-19

5.  Постанова, від 14.08.2018, № 93, "Про затвердження Змін до Правил з організації захисту приміщень банків в Україні",  Національний банк

6.  Постанова, від 21.08.2018, № 866 "Про внесення зміни до постанови НКРЕКП від 29 грудня 2017 року N 1611, НКРЕКП

7.  Розпорядження КМ, від 22.08.2018, № 546-р "Про підписання Змін до Меморандуму про взаєморозуміння між Урядом України та Управлінням Організації Об'єднаних Націй з обслуговування проектів і Дитячим фондом Організації Об'єднаних Націй у сфері соціального захисту сімей з дітьми та підтримки розвитку відповідального батьківства", КМ України

8.  Розпорядження КМУ, від 22.08.2018, № 555-р, "Про введення додатково посади заступника Голови Державного агентства резерву України",

9.  Розпорядження КМУ, від 22.08.2018, № 557-р

"Про погодження передачі цілісних майнових комплексів комунальних закладів освіти у державну власність"

10.  Розпорядження КМУ, від 22.08.2018, № 558-р "Про перерозподіл деяких видатків державного бюджету, передбачених Адміністрації Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації на 2018 рік"

11.  Розпорядження КМУ, від 22.08.2018, № 559-р "Про внесення зміни до пункту 1 розпорядження Кабінету Міністрів України від 17 січня 2018 р. N 17"

12.  Розпорядження КМУ|Директива, від 22.08.2018, № 560-р

"Про делегацію для участі у переговорах щодо пошуку потенційних партнерів та інвесторів для забезпечення здійснення пусків ракети-носія "Циклон-4" різних модифікацій з території інших держав"

13.  Розпорядження КМУ, від 22.08.2018, № 562-р "Про перерозподіл деяких видатків державного бюджету, передбачених Міністерству аграрної політики та продовольства на 2018 рік"

14.  Розпорядження КМУ, від 22.08.2018, № 563-р "Про підписання Меморандуму між Урядом України та Урядом Китайської Народної Республіки про отримання безоплатної допомоги"

15.  Розпорядження КМ, від 22.08.2018, № 564-р "Про виділення коштів для здійснення заходів, пов'язаних із зміцненням обороноздатності держави"

16.  Розпорядження КМУ, від 22.08.2018, № 565-р "Про уповноваження першого заступника Міністра фінансів на підписання векселів у національній валюті на користь Міжнародного валютного фонду"

17.  Розпорядження КМУ, від 22.08.2018, № 566-р, "Про перерозподіл деяких видатків державного бюджету, передбачених Міністерству освіти і науки на 2018 рік"

18.  Розпорядження КМУ, від 22.08.2018, № 578-р, "Про схвалення Концепції Загальнодержавної цільової програми передачі гуртожитків у власність територіальних громад на 2019 - 2021 роки"

19.  Розпорядження КМУ, від 22.08.2018, № 580-р, "Про затвердження фінансового плану державного підприємства "Укрхімтрансаміак" на 2018 рік"

20.  Розпорядження КМУ, від 22.08.2018, № 581-р "Про схвалення проекту Додаткової угоди N 4 до Угоди про виконання завдання у сфері розвитку між Урядом України та Урядом Сполучених Штатів Америки для сприяння стійкому економічному розвитку на широкій суспільній основі як засобу забезпечення сталої демократії в Україні, вчиненої 17 вересня 2014 р. у м. Києві"

21.  Розпорядження КМУ, від 22.08.2018, № 582-р "Про схвалення проекту Додаткової угоди N 4 до Угоди про виконання завдання у сфері розвитку між Урядом України та Урядом Сполучених Штатів Америки для сприяння більш прозорим та підзвітним процесам врядування за широкої участі громадян, вчиненої 17 вересня 2014 р. у м. Києві"

22.  Розпорядження КМУ, від 22.08.2018, № 583-р "Про підписання Угоди про співробітництво у сфері розвитку між Урядом України та Урядом Турецької Республіки"

23.  Розпорядження КМУ, від 22.08.2018, № 584-р "Деякі питання участі України у міжнародному дослідженні якості освіти PISA-2021"

24.  Розпорядження КМУ, від 22.08.2018, № 586-р "Про погодження відчуження основних фондів публічного акціонерного товариства "Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України""

25.  Розпорядження КМУ, від 22.08.2018, № 590-р

"Про перерозподіл деяких видатків державного бюджету, передбачених Національній комісії з цінних паперів та фондового ринку на 2018 рік"

 

23.08. набули чинності 24 документи, з яких:

1.  Постанова КМУ|Порядок, від 22.08.2018, № 615

"Про затвердження Порядку використання у 2018 році коштів, передбачених у державному бюджеті на надання державної підтримки особам з особливими освітніми потребами"

2.  Постанова КМУ, від 22.08.2018, № 616, "Про внесення змін до пункту 64 Порядку провадження органами опіки та піклування діяльності, пов'язаної із захистом прав дитини"

3.  Постанова КМУ|Порядок, від 11.07.2018, № 622

"Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті Українському інституту книги для підтримки книговидавничої справи та популяризації української літератури у світі"

4.  Постанова КМУ|Положення, від 22.08.2018, № 617

"Деякі питання створення ресурсних центрів підтримки інклюзивної освіти та інклюзивно-ресурсних центрів"

 

24.08.

1.  Наказ, від 27.06.2018, № 589, "Про затвердження Змін до Порядку обліку платників податків і зборів" Мінфін

 

25.08.

1.  Розпорядження КМУ, від 18.07.2018, № 517-р "Про оформлення довгострокових віз для в'їзду в Україну громадянам Естонської Республіки"

 

28.08. набули чинності 47 документів, з яких:

1.  Закон, від 03.07.2018, № 2475-VIII

"Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо створення економічних передумов для посилення захисту права дитини на належне утримання", http://zakon.rada.gov.ua/laws/show/ru/2475-19

2.  Наказ, від 30.07.2018, № 2490/5

"Про внесення змін до Правил ведення діловодства та архіву в органах державної виконавчої служби та приватними виконавцями", Мінюст

3.  Наказ, від 30.07.2018, № 2492/5 "Про затвердження Змін до Положення про автоматизовану систему виконавчого провадження", Мінюст

4.  Наказ, від 02.08.2018, № 2522/5, Мінюст "Про затвердження Змін до Інструкції з організації примусового виконання рішень"

5.  Наказ, від 17.07.2018, № 3306 "Про внесення змін до форми довідки, що надається організатором конкурсу з визначення проектів національно-патріотичного виховання, розроблених інститутами громадянського суспільства, для реалізації яких надається фінансова підтримка"

Міністерство молоді та спорту України

6. Про затвердження Змін до Порядку списання військового майна у Збройних Силах України"

Міноборони

7.  Наказ, від 13.07.2018, № 278

"Про внесення змін до Переліку військових посад в Управлінні державної охорони України, які в мирний час можуть бути заміщені цивільними особами на умовах строкового трудового договору"Управління державної охорони

8.  Наказ, від 23.07.2018, № 626

"Про затвердження Змін до Порядку організації службової підготовки осіб рядового і начальницького складу служби цивільного захисту", МВС

9.  Наказ|Інструкція, від 26.07.2018, № 636

"Про затвердження Інструкції про особливості зберігання стрілецької зброї, боєприпасів та ручних гранат в органах та підрозділах Державної прикордонної служби України в умовах особливого періоду, надзвичайного та воєнного стану, а також у підрозділах, які залучені до сил і засобів для здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії та виконують завдання на адміністративній межі з тимчасово окупованою територією Автономної Республіки Крим", МВС

10.  Наказ, від 12.07.2018, № 174 "Про затвердження Змін до Порядку розроблення проектної документації на будівництво об'єктів" Міністерство регіонального розвитку; будівництва та житлово-комунального господарства України

 

11.  Наказ|Перелік, від 13.07.2018, № 601 "Про затвердження Переліку посад поліцейських і військовослужбовців Національної гвардії України, які рівнозначні (аналогічні) посадам, що можуть бути заміщені поліцейськими і військовослужбовцями в державних органах, установах та організаціях", МВС

12.  Рішення, від 10.07.2018, № 451 "Про затвердження Змін до Положення про провадження депозитарної діяльності", НКЦПФР

13.  Рішення, від 12.07.2018, № 1972 "Про внесення змін до пункту 4 розділу VI Положення про порядок відшкодування Фондом гарантування вкладів фізичних осіб коштів за вкладами", Фонд гарантування вкладів фізичних осіб

 

14.  Постанова КМУ, від 22.08.2018, № 619 "Про внесення змін до Правил перетинання державного кордону громадянами України", КМ України

 

15.  Постанова КМУ, від 22.08.2018, № 621 "Про внесення змін до пункту 15 Порядку державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку автомобілів, автобусів, а також самохідних машин, сконструйованих на шасі автомобілів, мотоциклів усіх типів, марок і моделей, причепів, напівпричепів, мотоколясок, інших прирівняних до них транспортних засобів та мопедів"

 

16.  Постанова КМУ, від 22.08.2018, № 64 "Про внесення змін до Положення про Міністерство освіти і науки України"

17.  Постанова КМУ, від 22.08.2018, № 646 "Про поширення дії постанови Кабінету Міністрів України від 25 грудня 2013 р. N 975 на іноземців та осіб без громадянства, які проходять військову службу в Збройних Силах за контрактом"

18. Постанова КМУ|Порядок, від 22.08.2018, № 649 "питання погашення заборгованості з пенсійних виплат за рішеннями суду"

 

19.  Постанова КМУ, від 18.07.2018, № 651 "Про внесення зміни до пункту 33 Порядку оформлення, видачі, обміну, скасування, пересилання, вилучення, повернення державі, визнання недійсною та знищення посвідки на тимчасове проживання"

 

29.08

1.  Рішення ФГВФО, від 05.07.2018, № 1864

"Про затвердження Змін до пункту 1 розділу II Положення про порядок визначення банків-агентів Фонду гарантування вкладів фізичних осіб"

 

2.  Постанова КМУ, від 11.07.2018, № 623 "Про внесення зміни до пункту 6 Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті Міністерству культури за деякими програмами"

 

3.  Постанова КМУ, від 22.08.2018, № 625 "Про затвердження Угоди між Урядом України та Урядом Держави Кувейт про співробітництво у військовій та інших сферах"

 

30.08.

1.  Постанова КМУ, від 22.08.2018, № 634

"Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 23 квітня 2014 р. N 117"

 

2.  Постанова КМУ, від 22.08.2018, № 635

"Про внесення змін до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для підтримки галузі тваринництва"

 

3.  Постанова КМУ, від 26.07.2018, № 638

"Про внесення зміни у додаток до постанови Кабінету Міністрів України від 3 квітня 2006 р. N 413"

 

4.  Постанова КМУ, від 22.08.2018, № 639

"Про визнання такими, що втратили чинність, деяких постанов Кабінету Міністрів України"

 

5.  Постанова КМУ, від 22.08.2018, № 660

"Про внесення зміни до пункту 4 переліку центральних органів виконавчої влади, інших державних органів, відповідальних за виконання зобов'язань, що випливають із членства України в міжнародних організаціях"

 

6.  Постанова КМУ, від 22.08.2018, № 662

"Про внесення зміни до пункту 6 Правил охорони внутрішніх морських вод і територіального моря України від забруднення та засмічення"

 

7.  Постанова КМУ, від 22.08.2018, № 668

"Про внесення змін до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення методичного та матеріально-технічного забезпечення діяльності навчальних закладів"

 

31.08 набули чинності 20 документів, з яких:

 

1.  Постанова КМУ|Положення, від 11.07.2018, № 613 "Про затвердження Положення про Національне агентство України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів"

 

2.  Постанова КМУ|Перелік, від 22.08.2018, № 628 "Деякі питання функціонування органів Пенсійного фонду України"

 

3.  Закон, від 19.06.2018, № 2462-VIII

"Про внесення змін до деяких законів України у зв'язку з прийняттям Закону України "Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях", ВР України

 

4.  Наказ|Порядок, від 25.06.2018, № 677

"Про затвердження Порядку створення груп подовженого дня у державних і комунальних закладах загальної середньої освіти"Міністерство освіти і науки України

 

5.  Наказ, від 21.08.2018, № 2745/5

"Про затвердження Змін до деяких наказів Міністерства юстиції України" Мінюст

 

6.  Постанова КМУ|Порядок|Перелік, від 29.08.2018, № 673

"Про затвердження Порядку пільгового кредитування для здобуття професійно-технічної та вищої освіти"

 

7.  Постанова КМУ, від 29.08.2018, № 674

"Про внесення зміни до пункту 6 Порядку організації виїзду дітей за кордон на відпочинок та оздоровлення"

 

8.  Постанова КМУ, від 29.08.2018, № 685

"Про внесення змін до переліку лікарських засобів та медичних виробів, які закуповуються на підставі угод (договорів) щодо закупівлі із спеціалізованими організаціями, які здійснюють закупівлі за напрямами використання бюджетних коштів у 2016 році за бюджетною програмою 2301400 "Забезпечення медичних заходів окремих державних програм та комплексних заходів програмного характеру""

 

9.  Рішення, від 19.07.2018, № 1349/5413

"Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 23 червня 2011 року N 242/5629 "Про встановлення місцевих податків і зборів у м. Києві", Київська міська рада

 

***************************************************************************************

Діяльність Кабміну України

за період з 21.08.2018 по 01.09.2018 №  Урядом прийнято 128 документів, з них:

https://www.kmu.gov.ua/ua/npasearch?&from=20.08.2018&to=31.08.2018

 

·  Кабінет Міністрів України Розпорядження від 29.08.2018 № 603-р  Про делегацію Уряду України для участі у переговорах з Урядом Республіки Кенія щодо укладення Угоди між Урядом України та Урядом Республіки Кенія про утворення Спільної комісії з питань торговельно-економічного співробітництва

·  Кабінет Міністрів України Постанова від 29.08.2018 № 667  Про внесення зміни до Плану використання радіочастотного ресурсу України

·  Кабінет Міністрів України Розпорядження від 29.08.2018 № 606-р Про схвалення проекту Угоди між Кабінетом Міністрів України та Урядом Французької Республіки про здійснення оплачуваних видів діяльності членами сімей співробітників дипломатичних представництв та консульських установ

·  Кабінет Міністрів України Розпорядження від 29.08.2018 № 602-р  Про затвердження плану заходів на 2018—2021 роки щодо реалізації Стратегії державної міграційної політики України на період до 2025 року

·  Кабінет Міністрів України Розпорядження від 29.08.2018 № 599-р  Про затвердження переліку земельних ділянок державної власності, що не належать до земель оборони, на яких планується будівництво житла для військовослужбовців Служби безпеки та членів їх сімей

·  Кабінет Міністрів України  Постанова від 29.08.2018 № 691  Про внесення змін до Порядку формування ціни на продукцію, роботи, послуги оборонного призначення у разі, коли відбір виконавців з постачання (закупівлі) такої продукції, робіт, послуг здійснюється без застосування конкурентних процедур

·  Кабінет Міністрів України Постанова від 29.08.2018 № 689 Про внесення зміни у додаток до Порядку визначення умов оплати послуг та компенсації витрат членів наглядових рад державних унітарних підприємств та господарських товариств, у статутному капіталі яких більше 50 відсотків акцій (часток) належать державі

·  Кабінет Міністрів України  Розпорядження від 29.08.2018 № 598-р Про затвердження плану заходів з реалізації Концепції реформування інституту саморегулювання в Україні

·  Кабінет Міністрів України Постанова від 29.08.2018 № 685 Про внесення змін до переліку лікарських засобів та медичних виробів, які закуповуються на підставі угод (договорів) щодо закупівлі із спеціалізованими організаціями, які здійснюють закупівлі за напрямами використання бюджетних коштів у 2016 році за бюджетною програмою 2301400 “Забезпечення медичних заходів окремих державних програм та комплексних заходів програмного характеру”

·  Кабінет Міністрів України Розпорядження від 29.08.2018 № 597-р  Про підписання Угоди між Кабінетом Міністрів України та Радою Міністрів Боснії і Герцеговини про співробітництво в сфері туризму

·  Кабінет Міністрів України Постанова від 29.08.2018 № 681 Про внесення зміни до пункту 1 переліку платних послуг, які можуть надаватися навчальними закладами, іншими установами та закладами системи освіти, що належать до державної та комунальної форми власності

·  Кабінет Міністрів України Постанова від 29.08.2018 № 692 Про затвердження Порядку проведення Державною аудиторською службою, її міжрегіональними територіальними органами державного фінансового аудиту державних (регіональних) цільових програм

·  Кабінет Міністрів України Постанова від 29.08.2018 № 674 Про внесення зміни до пункту 6 Порядку організації виїзду дітей за кордон на відпочинок та оздоровлення

·  Кабінет Міністрів України Постанова від 29.08.2018 № 673 Про затвердження Порядку пільгового кредитування для здобуття професійно-технічної та вищої освіти

·  Кабінет Міністрів України Розпорядження від 29.08.2018 № 609-р Про підписання Імплементаційної угоди між Кабінетом Міністрів України та Організацією НАТО з підтримки та постачання про реалізацію проекту Трастового фонду НАТО із знешкодження вибухонебезпечних предметів та протидії саморобним вибуховим пристроям

·  Кабінет Міністрів України Постанова від 29.08.2018 № 670 Про внесення зміни до переліку товарів, заборонених до ввезення на митну територію України, що походять з Російської Федерації

·  Кабінет Міністрів України Розпорядження від 29.08.2018 № 595-р Про підписання Протоколу між Урядом України та Урядом Республіки Польща про внесення змін до Договору між Урядом України та Урядом Республіки Польща про надання кредиту на умовах пов’язаної допомоги, учиненого в м. Варшаві 9 вересня 2015 року

·  Кабінет Міністрів України Розпорядження від 22.08.2018 № 586-р Про погодження відчуження основних фондів публічного акціонерного товариства “Національна акціонерна компанія “Нафтогаз України”

·  Кабінет Міністрів України Розпорядження від 22.08.2018 № 565-р Про уповноваження першого заступника Міністра фінансів на підписання векселів у національній валюті на користь Міжнародного валютного фонду

·  Кабінет Міністрів України Розпорядження від 22.08.2018 № 583-р Про підписання Угоди про співробітництво у сфері розвитку між Урядом України та Урядом Турецької Республіки

·  Кабінет Міністрів України Розпорядження від 22.08.2018 № 564-р Про виділення коштів для здійснення заходів, пов’язаних із зміцненням обороноздатності держави

·  Кабінет Міністрів України Розпорядження від 22.08.2018 № 563-р Про підписання Меморандуму між Урядом України та Урядом Китайської Народної Республіки про отримання безоплатної допомоги

·  Кабінет Міністрів України  Розпорядження від 22.08.2018 № 582-р Про схвалення проекту Додаткової угоди № 4 до Угоди про виконання завдання у сфері розвитку між Урядом України та Урядом Сполучених Штатів Америки для сприяння більш прозорим та підзвітним процесам врядування за широкої участі громадян, вчиненої 17 вересня 2014 р. у м. Києві

·  Кабінет Міністрів України Розпорядження від 22.08.2018 № 569-р Про затвердження пропозицій щодо розподілу у 2018 році бюджетних коштів за проектами регіонального розвитку, які можуть реалізовуватися за рахунок коштів, отриманих від Європейського Союзу у рамках виконання Угоди про фінансування Програми підтримки секторальної політики — Підтримка регіональної політики України, що пройшли конкурсний відбір

·  Кабінет Міністрів України Розпорядження від 22.08.2018 № 581-р Про схвалення проекту Додаткової угоди № 4 до Угоди про виконання завдання у сфері розвитку між Урядом України та Урядом Сполучених Штатів Америки для сприяння стійкому економічному розвитку на широкій суспільній основі як засобу забезпечення сталої демократії в Україні, вчиненої 17 вересня 2014 р. у м. Києві

·  Кабінет Міністрів України Розпорядження від 22.08.2018 № 580-р Про затвердження фінансового плану державного підприємства “Укрхімтрансаміак” на 2018 рік

·  Кабінет Міністрів України Розпорядження від 22.08.2018 № 578-р Про схвалення Концепції Загальнодержавної цільової програми передачі гуртожитків у власність територіальних громад на 2019—2021 роки

·  Кабінет Міністрів України Розпорядження від 22.08.2018 № 555-р Про введення додатково посади заступника Голови Державного агентства резерву України

·  Кабінет Міністрів України Постанова від 22.08.2018 № 658 Про затвердження Порядку взаємодії суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі

·  Кабінет Міністрів України Розпорядження від 22.08.2018 № 560-р Про делегацію для участі у переговорах щодо пошуку потенційних партнерів та інвесторів для забезпечення здійснення пусків ракети-носія “Циклон-4” різних модифікацій з території інших держав

·  Кабінет Міністрів України Постанова від 22.08.2018 № 656 Про внесення змін до Типового положення про дитячий заклад оздоровлення та відпочинку

·  Кабінет Міністрів України Розпорядження від 22.08.2018 № 546-р Про підписання Змін до Меморандуму про взаєморозуміння між Урядом України та Управлінням Організації Об’єднаних Націй з обслуговування проектів і Дитячим фондом Організації Об’єднаних Націй у сфері соціального захисту сімей з дітьми та підтримки розвитку відповідального батьківства

·  Кабінет Міністрів України Постанова від 22.08.2018 № 655 Про затвердження Типового положення про притулок для осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі

·   Кабінет Міністрів України Постанова від 22.08.2018 № 654 Про затвердження Типового положення про мобільну бригаду соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі

·  Кабінет Міністрів України Постанова від 22.08.2018 № 621 Про внесення змін до пункту 15 Порядку державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку автомобілів, автобусів, а також самохідних машин, сконструйованих на шасі автомобілів, мотоциклів усіх типів, марок і моделей, причепів, напівпричепів, мотоколясок, інших прирівняних до них транспортних засобів та мопедів

·  Кабінет Міністрів України Постанова від 22.08.2018 № 617 Деякі питання створення ресурсних центрів підтримки інклюзивної освіти та інклюзивно-ресурсних центрів

·  Кабінет Міністрів України Постанова від 22.08.2018 № 619 Про внесення змін до Правил перетинання державного кордону громадянами України

·  Кабінет Міністрів України Постанова від 22.08.2018 № 616 Про внесення змін до пункту 64 Порядку провадження органами опіки та піклування діяльності, пов’язаної із захистом прав дитини

·  Кабінет Міністрів України Постанова від 22.08.2018 № 668 Про внесення змін до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення методичного та матеріально-технічного забезпечення діяльності навчальних закладів

·  Кабінет Міністрів України Постанова від 22.08.2018 № 646 Про поширення дії постанови Кабінету Міністрів України від 25 грудня 2013 р. № 975 на іноземців та осіб без громадянства, які проходять військову службу в Збройних Силах за контрактом

·  Кабінет Міністрів України Розпорядження від 22.08.2018 № 590-р Про перерозподіл деяких видатків державного бюджету, передбачених Національній комісії з цінних паперів та фондового ринку на 2018 рік

·  Кабінет Міністрів України Постанова від 22.08.2018 № 663 Про внесення змін до Порядку ініціювання, підготовки та реалізації проектів Twinning

·  Кабінет Міністрів України Розпорядження від 22.08.2018 № 572-р Про виділення коштів з резервного фонду державного бюджету

 

***************************************************************************************

ДІЯЛЬНІСТЬ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ

з 21.08.2018 по 31.08.2018 видано 41 Указ та Розпорядження, з них:

 

1.УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ №232/2018

22 серпня 2018 року Про присвоєння почесних найменувань військовим частинам Збройних Сил України та уточнення деяких найменувань

2.УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ №233/2018

22 серпня 2018 року Про присвоєння почесних найменувань військовим частинам Державної прикордонної служби України

3.УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ №235/2018

22 серпня 2018 року Про нагородження орденом «За мужність»

4.УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ №236/2018

23 серпня 2018 року Про присвоєння О.Довгому звання Герой України

5.УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ №237/2018

23 серпня 2018 року  Про присвоєння В.Сосніну звання Герой України

6.УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ №238/2018

23 серпня 2018 року  Про відзначення державними нагородами України з нагоди Дня незалежності України

7.УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ №239/2018

23 серпня 2018 року Про відзначення державними нагородами України

8.УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ №240/2018

23 серпня 2018 року Про присвоєння імені Петра Калнишевського 21 окремій бригаді охорони громадського порядку Національної гвардії України

9.УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ №241/2018

23 серпня 2018 року Про відзначення державними нагородами України з нагоди Дня незалежності України

10.УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ №242/2018

23 серпня 2018 року Про присвоєння військових звань

11.УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ №243/2018

23 серпня 2018 року Про присвоєння військового звання

12.УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ №245/2018

23 серпня 2018 року Про присвоєння військових звань

13.УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ №247/2018

23 серпня 2018 року

Про присвоєння військового звання

14.УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ №249/2018

23 серпня 2018 року Про присвоєння військових звань

15.УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ №252/2018

23 серпня 2018 року Про нагородження орденом «За заслуги» громадян іноземних держав

16.УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ №259/2018

30 серпня 2018 року  Про призначення судді Верховного Суду призначено CIMOHEHKO Валентину Миколаївну на посаду судді Верховного Суду у Касаційний цивільний суд.

17.УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ №260/2018

30 серпня 2018 року Про призначення судді Верховного Суду призначено МАЦЕДОНСЬКУ Вікторію Едуардівну на посаду судді Верховного Суду у Касаційний адміністративний суд.

18.УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ №261/2018

30 серпня 2018 року  Про призначення судді Верховного Суду призначено СЛИНЬКА Сергія Станіславовича на посаду судді Верховного Суду у Касаційний кримінальний суд.

19.УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ №262/2018

30 серпня 2018 року  Про звільнення О.Ляха з посади начальника Управління Служби безпеки України в Миколаївській області

20.УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ №263/2018

30 серпня 2018 року  Про призначення Ю.Пасіка начальником Управління Служби безпеки України в Миколаївській області

21.УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ №265/2018

31 серпня 2018 року

Про звільнення Д.Шимківа з посади Заступника Глави Адміністрації Президента України

22.УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ №266/2018

31 серпня 2018 року

Про призначення С.Марченка Заступником Глави Адміністрації Президента України

 

***************************************************************************************

ЗАКОНОПРОЕКТИ НА САЙТІ ВРУ з 21.08.2018 по 31.08.2018

9021

21.08.2018

Проект Закону про внесення зміни до статті 2 Бюджетного кодексу України (щодо включення до державного боргу заборгованості держави із здійснення соціальних виплат громадянам за рішеннями судів)

Народний депутат України
Каплін С.М.

http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=64516

Мета ПЗУ – віднесення до  визначення державного боргу заборгованості держави із здійснення соціальних виплат громадянам за рішеннями судів.

ПЗУ пропонує у пункті двадцятому частини першої статті 2 Бюджетного кодексу України після слів: «державного запозичення» доповнити словами: «а також заборгованість держави за рішеннями судів із здійснення соціальних виплат громадянам.»

 

********************************************************************************

9022

22.08.2018

Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо ідентифікації та реєстрації тварин

Народний депутат України
Бакуменко О.Б.

http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=64517

Прийняття ПЗУ дозволить усунути відмінності між законодавствами країн – членів ЄС щодо вимог до торгівлі товарами, що охоплюються санітарними та фітосанітарними заходами між Сторонами, забезпечуючи при цьому охорону життя і здоров’я людей, тварин, належний рівень простежуваності переміщень тварин та створить умови для функціонування спільного ринку, забезпечення його якісними продуктами.

Пропонується внести зміни до статті 107-2 КУпАП в частині розміру штрафних санкцій за порушення законодавства з ідентифікації та реєстрації тварин, - накладення штрафу на громадян від двадцяти п’яти до тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (425 - 510 грн), а на фізичних осіб - підприємців, уповноважених осіб - від шістдесяти до дев’яноста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (1020 - 1530 грн). У разі вчинення порушень особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за порушення законодавства з ідентифікації та реєстрації тварин, - накладення штрафу на громадян від сорока до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (680 - 850 грн), а на фізичних осіб - підприємців, уповноважених осіб - від ста до ста п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (1700 - 2550 грн).

Пропонується запровадити відповідальність за порушення законодавства з ідентифікації та реєстрації тварин та невиконання законних вимог посадової особи центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері ідентифікації та реєстрації тварин, його територіального органу для операторів ринку тварин у розмірах від двох до десяти мінімальних заробітних плат (7446 - 37230 грн.).

********************************************************************************

9023

27.08.2018

Проект Закону про облігації фондів місцевого розвитку

Народний депутат України
Довбенко М.В.
Матвієнко А.С.

http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=64518

Мета ПЗУ - визначення організаційно-правових засад створення фондів місцевого розвитку для емісії облігацій як інструменту цільового фінансування місцевих інвестиційних проектів за умов забезпечення надійного захисту прав інвесторів у такі облігації.

Проект Закону містить наступне:

 1. закріплюється цільовий характер використання облігацій та описується процеси взаємодії учасників процесу розроблення та реалізації місцевого інвестиційного проекту;
 2. Зобов’язання за облігаціями фондів місцевого розвитку погашаються за рахунок видатків спеціального фонду місцевого бюджету за бюджетними зобов’язаннями в сумах надходжень за окремими видами доходів бюджету органу (органів) місцевого самоврядування, які протягом усього строку обігу облігацій перераховуються на рахунок умовного зберігання (ескроу) фонду місцевого розвитку, відкритий у банку ескроу-агенті;
 3. Розміщення облігацій фондів місцевого розвитку здійснюється з метою цільового фінансування місцевих інвестиційних проектів, однак місцевий інвестиційний проект може мати інші джерела фінансування, крім розміщення облігацій фондів місцевого розвитку;
 4. Прикінцевими положеннями проекту Закону передбачається внести зміни до Закону України «Про інвестиційну діяльність» і дати визначення поняттю «місцевий інвестиційний проект»;
 5. Обов’язкові учасники процесу: рада (представницький орган місцевого самоврядування), фонд місцевого розвитку, адміністратор (фінансова установа, яка здійснює адміністрування фонду місцевого розвитку), банк ескроу-агент, андеррайтер, підрядник, технічний контролер (юридична особа, яка відповідно до законодавства підтверджує виконання робіт підрядником для перерахування коштів підряднику з рахунку умовного зберігання (ескроу);
 6. Фонд місцевого розвитку є юридичною особою публічного права, створеною розпорядчим актом ради в організаційно-правовій формі комунальної установи;
 7. Засновником фонду місцевого розвитку є рада;
 8. облігації фондів місцевого розвитку можуть розміщуватися з фіксованим строком погашення, єдиним для всього випуску або з різними строками погашення для окремих серій;
 9. Для фінансування одного об’єкту інфраструктури здійснюється один випуск облігацій фонду місцевого розвитку;
 10. Рішенням про емісію облігацій фондів місцевого розвитку може бути передбачена  виплата усієї номінальної вартості облігацій в дату їх погашення або її частин протягом строку обігу облігацій;
 11. Передбачено особливий режим використання двох окремих рахунків умовного зберігання (ескроу): перший - для одержання коштів від розміщення облігацій фондів місцевого розвитку та фінансування будівництва або реконструкції об’єкту інфраструктури; другий - для розрахунків із власниками облігацій фондів місцевого розвитку;
 12. визначені особливості погашення облігацій фондів місцевого розвитку та виплати доходів за ними, порядок дій емітента у разі настання дефолту;
 13. передбачається включити облігації фондів місцевого розвитку до складу активів  інститутів спільного інвестування та недержавних пенсійних фондів.

 
********************************************************************************

9024

29.08.2018

Проект Закону про внесення змін до Регламенту Верховної Ради України щодо оприлюднення персонального складу коаліції депутатських фракцій у Верховній Раді на офіційному веб-сайті Верховної Ради України

Народний депутат України
Шуфрич Н.І.

http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=64519

ПЗУ має на меті приведення окремих положень Регламенту Верховної Ради України у відповідність з положеннями Конституції України, унормування організації і порядку діяльності Верховної Ради України шляхом законодавчого закріплення статусу коаліції як органу верховної Ради України, визначення порядку її формування та забезпечення її діяльності, оприлюднення та оновлення станом на поточний час інформації щодо  персонального складу коаліції депутатських фракцій у Верховній Раді у відповідному розділі на офіційному веб-сайті Верховної Ради України.

Пропонується внести до окремих положень Регламенту Верховної Ради України зміни щодо порядку утворення, організації діяльності та припинення діяльності коаліції депутатських фракцій у Верховній Раді України, оприлюднення та оновлення станом на поточний час інформації щодо  персонального складу коаліції депутатських фракцій у Верховній Раді у відповідному розділі на офіційному веб-сайті Верховної Ради України.

 

********************************************************************************

9025

29.08.2018

Проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо приведення у відповідність до Конституції України порядку призначення і звільнення посадових осіб деяких державних органів

Народний депутат України
Різаненко П.О.

http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=64520

ПЗУ розроблено з метою приведення Закону України «Про Фонд державного майна України», Закону України «Про Антимонопольний комітет України» та Закону України «Про Регламент Верховної Ради України» у відповідність до Конституції України в частині визначення порядку призначення на посаду і звільнення з посади Голови Фонду державного майна України та Голови Антимонопольного комітету України.

ПЗУ пропонується внести зміни:

 • до статті 7 Закону України «Про Фонд державного майна України» відповідно до яких Голова Фонду державного майна України призначається на посаду за поданням Прем’єр-міністра України та звільняється з посади Верховною Радою України;
 • до статті 9 Закону України «Про Антимонопольний комітет України», відповідно до яких: Голова Антимонопольного комітету України буде призначатися на посаду за поданням Прем’єр-міністра України та звільнятися з посади Верховною Радою України, а також матиме право заявити про свою відставку Верховній Раді України.

Також пропонується виключити статтю 211 Закону України «Про Регламент Верховної Ради України», яка визначає порядок надання згоди на призначення на посади та звільнення з посад Президентом України Голови Антимонопольного комітету України, Голови Фонду державного майна України, Голови Державного комітету телебачення і радіомовлення України, що не узгоджується з Конституцією України.

********************************************************************************

9026

30.08.2018

Проект Закону про внесення зміни до додатка № 3 до Закону України "Про Державний бюджет України на 2018 рік"

Народний депутат України
Геращенко І.В.

http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=64521

ПЗУ має привести бюджетну програму у відповідність до положень:

Закону України «Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях»;

Указу Президента України від 25.07.2018 № 216 «Про невідкладні заходи щодо захисту прав, свобод і законних інтересів осіб, незаконно затриманих, утримуваних Російською Федерацією, окупаційною адміністрацією Російської Федерації, звільнених з числа таких осіб, підтримки зазначених осіб та членів їх сімей»;

а також з метою належного забезпечення виплат особам позбавлених особистої свободи внаслідок дій незаконних збройних формувань, та/або органів влади Російської Федерації на тимчасово окупованих територіях.

Передбачається зміна назви бюджетної програми на: «Заходи щодо захисту і забезпечення прав та інтересів, соціальної реабілітації осіб, позбавлених особистої свободи незаконними збройними формуваннями, окупаційною адміністрацією та/або органами влади Російської Федерації на тимчасово окупованих територіях України та/або території Російської Федерації у зв’язку з громадською або політичною діяльністю вказаних осіб, а також підтримки зазначених осіб та членів їх сімей, у тому числі відшкодування витрат, пов’язаних із їх відвідуванням, надання особам, позбавлених особистої свободи, та членам їх сімей правової допомоги, медичних та соціальних послуг, виплату державних стипендій імені Левка Лук’яненка».

********************************************************************************

9027

31.08.2018

Проект Постанови про необхідність продовження дії Положення про покладення спеціальних обов'язків на суб'єктів ринку природного газу для забезпечення загальносуспільних інтересів у процесі функціонування ринку природного газу, яким регулюються питання цін на природний газ для населення та для сфери виробництва теплової енергії

Народний депутат України
Шахов С.В.

http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=64522

 

Запровадження змін, передбачених ПЗУ, дозволить зміцнити незалежність України та її енергетичну безпеку, забезпечити більш стале функціонування сфери житлово-комунального господарства, зменшити імпортозалежність, підвищити рівень життя громадян України, збільшити ВВП України, отримати додаткові робочі місця, податкові надходження та надходження до Пенсійного фонду України, зберегти валютні резерви, підвищити купівельну спроможність гривні тощо.

Завдання ПЗУ:

1) домогтися утримання цін на природний газ для населення на існуючому рівні (до моменту вирішення питання зниження існуючих завищених цін на газ) шляхом продовження дії на тривалий строк (не менше трьох років) Положення про покладення спеціальних обов’язків на суб’єктів ринку природного газу для забезпечення загальносуспільних інтересів у процесі функціонування ринку природного газу;

2) домогтися суттєвого зростання у стислі строки обсягів видобутку природного газу в Україні шляхом встановлення та усунення причин низьких темпів зростання обсягів видобутку.

Пропонується:

- визнати завищеними існуючі ціни на природний газ для населення та для сфери виробництва теплової енергії для населення, а також визнати незадовільними темпи зростання обсягів видобутку природного газу в Україні;

- рекомендувати Уряду продовжити на тривалий строк (не менше трьох років) дію Постанови Кабінету Міністрів України від 22 березня 2017 року №187 у спосіб, що унеможливлює підвищення встановлених станом на серпень 2018 року цін на природний газ для населення та для сфери виробництва теплової енергії для населення (опалення, гаряча вода), а також невідкладно вжити заходів, спрямованих на встановлення та усунення причин, що негативно впливають на темпи зростання обсягів видобутку природного газу в Україні;

- домогтися щорічного (до 01 лютого) опублікування на веб-сайтах Міненерговугілля та НКРЕКП офіційної інформації про собівартість видобутку природного газу в Україні за минулий рік (в тому числі інформації про структуру собівартості).

********************************************************************************