Ласкаво просимо на наш сайт Вхід

Рада адвокатів міста Києва
Кваліфікаційно-дисциплінарна
комісія адвокатури міста Києва
Центр стажування та підвищення
кваліфікації адвокатів

ЗМІНИ У ЧИННОМУ ЗАКОНОДАВСТВІ УКРАЇНИ ЗА ПЕРІОД з 16.09.2018 РОКУ по 28.09.2018 РОКУ

Шановні Колеги, продовжуємо знайомити Вас із змінами у чинному законодавстві України; діяльністю КМУ, Президента України та законопроектами, зареєстрованими на сайті ВРУ

за період з 16.09.2018 року по 28.09.2018 року

 «Терміново в номер…»

І.   Звершилась довга епопея із ротацією членів Центральної виборчої комісії.

20 вересня ВРУ прийняла Постанову про Про звільнення з посади членів Центральної виборчої комісії. Таким чином, відповідно до пункту 21 частини першої статті 85 Конституції України Верховна Рада України п о с т а н о в л я є:

1. Звільнити з посади членів Центральної виборчої комісії у зв’язку із закінченням строку повноважень:

 1. Астахову Тамару Валеріївну,
 2. Данилевського Юрія Миколайовича,
 3. Жиденка Ігоря Григоровича,
 4. Лукаш Тетяну Леонідівну,
 5. Магеру Андрія Йосиповича,
 6. Осадчука Олександра Кузьмича,
 7. Охендовського Михайла Володимировича,
 8. Райковського Броніслава Станіславовича,
 9. Усенко-Чорну Жанну Іванівну,
 10. Чупахіна Олександра Михайловича,
 11. Швець Юлію Вікторівну,
 12. Шелестова Олександра Миколайовича,
 13. Шелудька Валерія Євгеновича.

2.  Постанова набирає чинності з дня її прийняття.

Таким чином, новими членами ЦВК стали:

 • Алла Басалаєва, "Відродження" (підтримали 280 нардепів),
 • Наталія Бернацька (до заміжжя Севастьянова), НФ (307 "за");
 • Михайло Вербенський, БПП (286 "за"),
 • Андрій Євстігнєєв, "Батьківщина" (309 "за"),
 • Ірина Єфремова, "Народний фронт"(307 "за"),
 • Ольга Желтова, БПП (305 "за"),
 • Олег Конопольський, БПП (288 "за"),
 • Світлана Кустова, БПП (306 "за"),
 • Ольга Лотюк, БПП (296 "за"),
 • Віталій Плукар, БПП (302 "за"),
 • Євген Радченко, "Самопоміч"(289 "за"),
 • Тетяна Сліпачук, "Воля народу" (317 "за"),
 • Леонтій Шипілов, НФ (308 "за"),
 • Тетяна Юзькова, "Радикальна партія Ляшка" (307 "за"),

 

При цьому, 18 серпня ВРУ проголосувала про зміну до Закону «Про Центральну виборчу комісію» (ПЗУ 9090), змінивши кількість членів ЦВК з 15 осіб на 17 осіб.

********************************************************************************

ІІ.  20 вересня депутати проголосували за проект Постанови про подальшу роботу над законопроектом про внесення змін до Конституції України (щодо недоторканності народних депутатів України) (№7203/П1) - за основу та в цілому  (за-274 Проти-0 Утрималось-3 Не голосувало-67 Рішення-Прийнято)

Проте, 25 вересня ПЗУ був повернутий на доопрацювання.

*****************************************************************************

ІІІ. 20 вересня ВРУ проголосувала за призначення Завгородньої І.М. та Первомайського О.О. на посади суддів Конституційного Суду України

******************************************************************************

IV. Зверність увагу на те, що 24 вересня набув чинності Наказ Мінюсту від 29.08.2018, № 2824/5, яким внесено зміни до деяких форм заяв у сфері державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань.

http://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0978-18

*******************************************************************

V.  19 вересня Кабміном була затверджена Концепція  

"Про схвалення Концепції підготовки фахівців за дуальною формою здобуття освіти" (Розпорядження від 19.09.2018, № 660-р)

Досить сучасна Концепція, яка має на меті забезпечити підготовку тих фахівців, які є витребуваними на ринку праці.  

Для забезпечення реалізації дуальної освіти встановлюється партнерство і взаємодія між  закладами освіти, роботодавцями та здобувачами освіти.

Здобувачі за такою методою набувають практичного досвіду в умовах професійної діяльності.

Передбачено поетапне запровадження дуальної освіти протягом 2018 – 2023 років:

I етап — розроблення нормативно-правової бази (2018 рік);

II етап — розроблення типових моделей дуальної форми. Запровадження пілотних проектів моделей. Оцінка ефективності кожної з моделей (2019 і 2020 роки);

III етап — створення кластерів дуальної освіти на базі конкурентоспроможних закладів освіти та заінтересованих роботодавців – підприємств, установ, організацій, у тому числі, тих, що належать до сфери управління органів державної влади (2020—2023 роки).

*********************************************************************

VІ. 18 вересня прийнято Закон про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення забезпечення дотримання прав учасників кримінального провадження та інших осіб правоохоронними органами під час здійснення досудового розслідування

http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=64238

ПЗУ спрямований на забезпечення неухильного дотримання прав учасників кримінального провадження та інших осіб правоохоронними органами під час досудового розслідування кримінальних правопорушень та посилення відповідальності службових, посадових осіб правоохоронних органів за неналежне виконання покладених на них обов’язків під час досудового розслідування.

Пропонується внести зміни до статей 220, 284, 303, 309 КПК, в частині надання права учасникам кримінального провадження заявляти клопотання слідчому, прокурору про закриття кримінального провадження, якщо існує не скасована постанова слідчого, прокурора  про закриття кримінального провадження у разі встановлення відсутності події кримінального правопорушення, відсутності в діянні складу кримінального правопорушення, набрання чинності закону, яким скасована кримінальна відповідальність за діяння, вчинене особою або стосовно податкових зобов’язань особи, яка вчинила дії, передбачені статтею 212 Кримінального кодексу України, досягнення податкового компромісу відповідно до підрозділу 92 розділу XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України,

В разі відмови учасники крміанльного провадження у задоволенні клопотання мають право звернутися зі скаргою дослідчого судді. При цьому ухвала слідчого судді про відмову у задоволенні відповідної скарги в свою чергу може бути оскаржена в апеляційному порядку.

Таким чином забезпечується можливість учасників кримінального провадження (інших осіб, права чи законні інтереси яких обмежуються під час досудового розслідування) подавати клопотання про закриття КП із зазначених вище підстав.

Таке клопотання слідчий/прокурор буде зобов’язаний розглянути в строк не більше трьох днів з моменту подання і задовольнити за наявності відповідних підстав.

Зміни до статті 284 КПК передбачають можливість іншої особи, права чи законні інтереси якої обмежуються під час досудового розслідування, звернутися до слідчого судді з клопотанням про закриття кримінального провадження, якщо закінчилися строки, які встановлені для проведення досудового розслідування з моменту внесення відомостей про кримінальне правопорушення до ЄРДР до дня повідомлення особі про підозру.

Таким чином попереджуються випадки безпідставного продовження строків досудового розслідування у КП, в якому жодній особі не повідомлено про підозру. А таке продовдження призводить до завдання шкоди особам, які не є підозрюваними, однак стосовно яких фактично проводяться процесуальні дії.

З метою забезпечення належного виконання посадових обов’язків слідчим, прокурором пропонується внести зміни до статті 307 КПК, якими передбачено, що ухвала слідчого судді, якою задоволено скаргу на рішення, дії чи бездіяльність органу досудового розслідування, направляється керівнику органу,  службовою, посадовою особою якого є слідчий, прокурор, для організації проведення службового розслідування та вирішення питання щодо притягнення винних осіб до відповідальності.

Пропонується внести зміни до статті 130 КПК, статті 1191 Цивільного кодексу України, статей 2, 4 Закону України «Про порядок відшкодування шкоди, завданої громадянинові незаконними діями органів, що здійснюють оперативно-розшукову діяльність, органів досудового розслідування, прокуратури і суду» та передбачити можливість держави, у випадку відшкодування шкоди завданої слідчим, прокурором за рахунок Державного бюджету, застосовувати право зворотної вимоги до винних осіб у разі встановлення в їх діях складу не лише кримінального правопорушення, а й за наявності ознак дисциплінарного проступку за результатами службового розслідування, проведеного на підставі рішення суду, яким задоволено скаргу на рішення, дії чи бездіяльність органу досудового розслідування.

 

********************************************************************************

 

НАБУЛИ ЧИННОСТІ  за період з 18.09.2018 по 28.09.2018 р.

 

18.09. набули чинності 25 актів, з яких

1.  Наказ, від 08.08.2018, № 399

"Про затвердження Змін до Переліку основних штатних посад осіб офіцерського складу, відповідних їм військових звань та рівнів військової освіти в Міністерстві оборони України та Збройних Силах України", Міноборони

 

2.  низка Постанов НКРЕКП щодо внесення змін до додатків до власних постанов   

 

 

19.09. набули чинності 26 актів, з яких

 

1.  Указ Президента, від 14.09.2018, № 283/2018

"Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 6 вересня 2018 року "Про пропозиції до проекту Закону України "Про Державний бюджет України на 2019 рік" по статтях, пов'язаних із забезпеченням національної безпеки і оборони України""

 

2.  Указ Президента, від 17.09.2018, № 284/2018

"Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 6 вересня 2018 року "Про Договір про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і Російською Федерацією""

 

3.  Указ Президента, від 19.09.2018, № 285/2018

"Про присудження щорічної премії Президента України "Українська книжка року""

 

4.  Розпорядження КМУ, від 19.09.2018, № 656-р, КМУ

"Про проведення Харківського міжнародного юридичного форуму"

 

5.  Розпорядження КМУ|Директива, від 19.09.2018, № 657-р

"Про делегацію Уряду України для участі у 58-й серії засідань асамблей держав - членів Всесвітньої організації інтелектуальної власності"

 

6.  Розпорядження КМ, від 19.09.2018, № 658-р

"Про підписання Угоди між Кабінетом Міністрів України та Урядом Східної Республіки Уругвай про взаємне скасування візових вимог"

 

7.  Розпорядження КМУ|Директива, від 19.09.2018, № 659-р

"Про делегацію Уряду України для участі у Повноважній конференції Міжнародного союзу електрозв'язку"

 

8.  Концепція|Розпорядження КМ, від 19.09.2018, № 660-р

"Про схвалення Концепції підготовки фахівців за дуальною формою здобуття освіти"

 

9.  Розпорядження КМУ, від 19.09.2018, № 661-р

"Про застосування переговорної процедури закупівлі"

 

10.  Розпорядження КМУ, від 19.09.2018, № 662-р

"Про зміну складу наглядової ради Державної іпотечної установи"

 

11.  Розпорядження КМУ, від 19.09.2018, № 665-р

"Про передачу об'єкта незавершеного будівництва у м. Києві Національному антикорупційному бюро"

 

12.  Розпорядження КМУ, від 19.09.2018, № 667-р

"Про виділення коштів для надання одноразової грошової допомоги членам сімей осіб, які загинули (померли) під час участі в антитерористичній операції, та особам, які стали особами з інвалідністю внаслідок поранення, контузії, каліцтва або захворювання, одержаних під час участі в зазначеній операції"

 

13.  Розпорядження КМУ, від 19.09.2018, № 666-р

"Про внесення пропозицій щодо застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)"

 

14.  Розпорядження КМ, від 19.09.2018, № 650-р

"Про перерозподіл деяких видатків державного бюджету, передбачених Міністерству охорони здоров'я на 2018 рік, та розподіл медичної субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам між бюджетами міст обласного значення, районними бюджетами та бюджетами об'єднаних територіальних громад"

КМ України

 

20.09. набули чинності 22 акти, з них:

1.   Постанова КМу, від 12.09.2018, № 729

"Питання здобуття вищої освіти деякими категоріями осіб"

 

2.  Постанова КМУ, від 12.09.2018, № 730

"Про внесення зміни до Порядку утилізації військового майна Збройних Сил"

 

3.  Постанова КМУ, від 12.09.2018, № 734

"Про внесення змін до Порядку та умов надання у 2018 році субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на проектні, будівельно-ремонтні роботи, придбання житла та приміщень для розвитку сімейних та інших форм виховання, наближених до сімейних, та забезпечення житлом дітей-сиріт, осіб з їх числа"

 

4.  Закон ВРУ, від 04.09.2018, № 2518-VIII

"Про визнання таким, що втратив чинність, Закону України "Про державне регулювання виробництва і реалізації цукру""

 

5.  Постанова, від 18.09.2018, № 100

"Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України"

Національний банк

 

6.  Постанова НБУ|Положення, від 14.09.2018, № 99

"Про затвердження Положення про порядок формування, зберігання та знищення відокремлених електронних даних, отриманих за результатами роботи інформаційних систем у Національному банку України і банках України"

 

7.  Закон, від 18.09.2018, № 2550-VIII

"Про внесення зміни до статті 6 Закону України "Про Центральну виборчу комісію""

ВР України

 

8.  Наказ НБУ, від 20.09.2018, № 890-но

"Про затвердження моделей для розрахунку базових кривих безкупонної дохідності"

 

 

21.09. набули чинності 22 акти,  з них:

1.  Постанова КМУ|Регламент, від 28.02.2018, № 151

"Про затвердження Технічного регламенту безпечності іграшок"

 

2.  Постанова КМУ, від 05.09.2018, № 717

"Про внесення змін у додатки 1 - 3 до Державної цільової соціальної програми "Молодь України" на 2016 - 2020 роки"

 

3.  Розпорядження|Положення, від 02.08.2018, № 1363

"Про затвердження Положення про забезпечення права осіб на доступ до публічної інформації у Національній комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг"

 

5.  Постанова КМ|Порядок, від 12.09.2018, № 740

"Про затвердження Порядку проведення Державною аудиторською службою, її міжрегіональними територіальними органами державного фінансового аудиту інвестиційних проектів"

КМ України

 

6.  Наказ|Форма, від 30.08.2018, № 756

"Про затвердження Типової форми договору про надання гранту"

Міністерство культури України (2)

 

7.  Указ Президента, від 21.09.2018, № 287/2018

"Про переведення суддів"

Президент України

 

8.  Указ Президента, від 21.09.2018, № 288/2018

"Про переведення суддів"

Президент України

 

9.  Указ Президента, від 21.09.2018, № 289/2018

"Про переведення суддів"

Президент України

 

10.  Указ Президента, від 21.09.2018, № 290/2018

"Про тимчасове переведення суддів"

Президент України

 

11.  Указ Президента, від 21.09.2018, № 291/2018

"Про тимчасове переведення суддів"

Президент України

 

12.  Указ Президента, від 21.09.2018, № 292/2018

"Про призначення А. Праведника Надзвичайним і Повноважним Послом України в Республіці Кенія"

Президент України

 

22.09.

1.  Постанова КМ, від 19.09.2018, № 752

"Про внесення зміни до переліку органів державного нагляду (контролю), на які не поширюється дія Закону України "Про тимчасові особливості здійснення заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності""

КМ України

 

24.09.

1.  Наказ, від 29.08.2018, № 2824/5

"Про внесення змін до деяких форм заяв у сфері державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань"

Мінюст

 

25.09.

1.  Наказ, від 02.08.2018, № 665

"Про затвердження Змін до Порядку призупинення бюджетних асигнувань", Мінфін

 

2.  Рішення, від 03.08.2018, № 546, НКЦПФР

"Про затвердження Змін до Положення про функціонування фондових бірж"

 

3.  Постанова КМУ, від 12.09.2018, № 769

"Про внесення змін до Порядку спрямування до спеціальних фондів обласних бюджетів та бюджету м. Києва 50 відсотків суми перевиконання загального обсягу щомісячних показників надходжень митних платежів, визначених у розписі державного бюджету за загальним фондом, та поквартальної компенсації з державного дорожнього фонду"

 

26.09

1.  Постанова, від 27.12.2017, № 1473, НКРЕКП

"Про затвердження Змін до Процедури встановлення тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення"

 

2.  Постанова|Правила, від 27.12.2017, № 1474, НКРЕКП

"Про затвердження Правил організації та ведення обліку за ліцензованими видами діяльності суб'єктами господарювання у сфері централізованого водопостачання та водовідведення"

 

3.  Постанова КМУ, від 19.09.2018, № 760

"Про внесення змін до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для часткової компенсації вартості сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва"

КМ України

 

4.  Постанова КМУ|Положення, від 19.09.2018, № 761

"Про утворення Експертної групи з питань мовної політики"

 

27.09.

1.  Постанова, від 15.02.2018, № 188, НКРЕКП

"Про внесення змін до постанови НКРЕКП від 30 квітня 2015 року N 1431"

2.  Закон, від 21.12.2017, № 2262-VIII

"Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування сфери паркування транспортних засобів", ВР України

 

28.09. набули чинності 19 актів, з яких:

1.  Наказ|Інструкція, від 14.08.2018, № 300

"Про затвердження Інструкції про порядок оформлення і складання матеріалів про військові адміністративні правопорушення, передбачені статтею 172-20 Кодексу України про адміністративні правопорушення"

Служба зовнішньої розвідки

 

2.  Наказ, від 14.08.2018, № 212

"Про внесення змін до Порядку видачі будівельного паспорта забудови земельної ділянки"

Міністерство регіонального розвитку; будівництва та житлово-комунального господарства України

 

3.  Наказ|Перелік, від 22.08.2018, № 931

"Деякі питання проведення в 2019 році зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти"

Міністерство освіти і науки України (2)

 

4.  Наказ|Форма|Повідомлення|Акт|Довідка, від 03.08.2018, № 149

"Про затвердження форм документів, що складаються під час здійснення контролю за ефективністю управління активами"

Національне агентство України з питань виявлення; розшуку та управління активами; одержаними від корупційних та інших злочинів

 

5.  Наказ, від 12.09.2018, № 2937/5

"Про внесення змін до Порядку контролю за діяльністю арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів)" Мінюст

 

01.10. набули чинності 62 акти, з яких:

1. Постанова|Порядок, від 19.07.2018, № 12

"Про затвердження Порядку фінансування страхувальників для надання матеріального забезпечення застрахованим особам у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та окремих виплат потерпілим на виробництві за рахунок коштів Фонду соціального страхування України"

Фонд соціального страхування України

2.  Постанова|Положення, від 02.08.2018, № 89

"Про затвердження Положення про порядок відхилення (відсторонення) Національним банком України аудиторської фірми, яка обрана банком для проведення зовнішнього аудиту"

Національний банк

3.  Рішення, від 26.07.2018, № 2113

"Про затвердження Змін до деяких нормативно-правових актів Фонду гарантування вкладів фізичних осіб", Фонд гарантування вкладів фізичних осіб

4. Низка постанов НКРЕКП щодо внесення змін до власних постанов

 

***************************************************************************************

Діяльність Кабміну України

за період з 16.09.2018 по 30.09.2018 №  Урядом прийнято 66 документів, найцікавіші з них:

 1. Розпорядження від 19.09.2018 № 656-р  Про проведення Харківського міжнародного юридичного форуму

«Уряд підтримав проведення на постійній основі Харківського міжнародного юридичного форуму. Співорганізаторами форуму виступають Міністерство економічного розвитку і торгівлі, Міністерство освіти і науки, Міністерство юстиції, Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого та Національна академія правових наук.

Функції головного організатора щодо підготовки та проведення форуму здійснюватиме Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого.

Передбачається, що зазначений форум стане одним із ключових майданчиків для обговорення із міжнародною спільнотою нагальних питань розвитку України як правової держави».

 1. Постанова від 19.09.2018 № 752 Про внесення зміни до переліку органів державного нагляду (контролю), на які не поширюється дія Закону України “Про тимчасові особливості здійснення заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності”

«Уряд доповнив перелік органів державного нагляду (контролю), на які не поширюється дія Закону України “Про тимчасові особливості здійснення заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності”.

Документом надано Міністерству економічного розвитку і торгівлі право проводити до кінця 2018 року планові перевірки туроператорів на предмет виконання ліцензійних умов провадження туроператорської  діяльності.

Зазначені зміни дозволять Мінекономрозвитку невідкладно вживати заходів у разі виявлення порушень ліцензіатами ліцензійних умов провадження турпоператорської діяльності.»

 1. Постанова від 19.09.2018 № 747 Про затвердження критеріїв, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження туроператорської діяльності, що підлягає ліцензуванню, та визначається періодичність проведення планових заходів державного нагляду (контролю) Міністерством економічного розвитку і торгівлі

«Урядом затверджено критерії, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження туроператорської діяльності, що підлягає ліцензуванню, та визначено періодичність проведення планових заходів державного нагляду (контролю) Міністерством економічного розвитку і торгівлі.

Ризики згруповано в залежності від ймовірності настання негативних наслідків від провадження туроператорської діяльності, які можуть призвести до втрати життя та здоров’я людини — споживачів туристичних послуг, нанесення моральної та матеріальної шкоди, надання неналежної якості туристичних послуг.»

 1. Постанова від 19.09.2018 № 74 Про затвердження Порядку використання електронних довірчих послуг в органах державної влади, органах місцевого самоврядування, підприємствах, установах та організаціях державної форми власності

«Урядом затверджено Порядок використання електронних довірчих послуг в органах державної влади, органах місцевого самоврядування, підприємствах, установах та організаціях державної форми власності.

Реалізація постанови сприятиме забезпеченню розвитку сфери електронних довірчих послуг та електронного документообігу; встановленню чинності сертифіката відкритого ключа на момент його накладення; посиленню організаційних заходів з підвищення контролю за достовірністю процесу ідентифікації фізичної особи (уповноваженого представника юридичної особи); запобіганню компрометації особистих ключів підписувачів та можливості вчинення шахрайських дій; підвищенню рівня довіри до електронних документів, на які накладено кваліфікований електронний підпис державної установи.

Документ прийнято на виконання Закону України “Про електронні довірчі послуги”, який набирає чинності з 7 листопада 2018 року».

 1. Розпорядження від 19.09.2018 № 667-р Про виділення коштів для надання одноразової грошової допомоги членам сімей осіб, які загинули (померли) під час участі в антитерористичній операції, та особам, які стали особами з інвалідністю внаслідок поранення, контузії, каліцтва або захворювання, одержаних під час участі в зазначеній операції

«Уряд прийняв рішення про надання одноразової грошової допомоги членам сімей 17 осіб, які загинули (померли) під час участі в антитерористичній операції, та 24 особам, які стали особами з інвалідністю внаслідок поранення, контузії, каліцтва або захворювання, одержаних під час участі в зазначеній операції.

Розпорядженням передбачено виділення Міністерству соціальної політики 29 404 тис. гривень для надання такої допомоги з резервного фонду державного бюджету.»

 1. Розпорядження від 19.09.2018 № 658-р Про підписання Угоди між Кабінетом Міністрів України та Урядом Східної Республіки Уругвай про взаємне скасування візових вимог

«Кабінет Міністрів схвалив проект Угоди між урядами України та Східної Республіки Уругвай про взаємне скасування візових вимог.

Положеннями зазначеної Угоди передбачається, що громадяни України можуть перебувати на території Східної Республіки Уругвай упродовж строку, що не перевищує 90 днів, який поновлюється на інший строк у 90 днів.

Громадяни Східної Республіки Уругвай можуть перебувати на території України протягом строку, що не перевищує 90 днів протягом 180 днів.

Укладення Угоди сприятиме розвитку партнерських відносин в економічній, культурно-гуманітарній та інших сферах, а також підсилить переговорні позиції України щодо лібералізації візового режиму з іншими державами, громадяни яких перетинають зовнішні кордони ЄС без віз»

 1. Розпорядження від 19.09.2018 № 660-р Про схвалення Концепції підготовки фахівців за дуальною формою здобуття освіти

«Метою Концепції є вироблення засад державної політики щодо підвищення якості професійної підготовки фахівців на основі дуальної форми. Така підготовка передбачає встановлення рівноправного партнерства закладів освіти, роботодавців та здобувачів освіти з метою набуття такими здобувачами досвіду практичного застосування компетентностей та їх адаптації в умовах професійної діяльності.»

 1. Постанова від 19.09.2018 № 761 Про утворення Експертної групи з питань мовної політики

«Урядом утворено Експертну групу з питань мовної політики, затверджено її склад та Положення про неї.

Основними завданнями зазначеної групи є:

 • проведення комплексного аналізу сучасної мовно-культурної ситуації в Україні;
 • розроблення критеріїв оцінки ефективності державної мовної політики і політики у сфері культури;
 • визначення механізмів моніторингу мовно-культурної ситуації на постійній основі;
 • підготовка пропозицій щодо: визначення завдань і заходів, спрямованих на забезпечення всебічного розвитку і функціонування української мови як державної у всіх сферах суспільного життя, створення єдиного культурного простору України та збереження цілісності культури, а також обсягу їх фінансування; формування та забезпечення реалізації державної мовної політики.»

 

 1. Постанова від 19.09.2018 № 754 Про внесення змін до Порядку реалізації арештованих активів на електронних торгах

«Уряд вніс зміни до Порядку реалізації арештованих активів на електронних торгах.

Постановою редакційно доопрацьовано окремі положення зазначеного Порядку задля уникнення його неоднозначного трактування та забезпечення ефективної реалізації активів за актуальними цінами».

 

 1. Постанова від 19.09.2018 № 768 Про внесення змін до Порядку проведення розрахунку індексу конкурентоспроможності регіонів

«Урядом удосконалено Порядок розрахунку індексу конкурентоспроможності регіонів. Це дозволить починаючи з 2019 року привести дані офіційної статистики та дані, отримані за результатами інтерактивного та/або анкетного опитування, до єдиного звітного року та забезпечити коректність та об’єктивність розрахунку зазначеного індексу.»

 1. Розпорядження від 19.09.2018 № 666-р Про внесення пропозицій щодо застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)

« У зв’язку з діями юридичних осіб Російської Федерації, що регулярно поширюють видавничу продукцію антиукраїнського змісту, та з метою захисту національних інтересів, національної безпеки, суверенітету і територіальної цілісності України, її економічної самостійності, прав, свобод та законних інтересів громадян України, суспільства та держави відповідно до частини першої статті 5 Закону України “Про санкції” схвалити та внести на розгляд Ради національної безпеки і оборони України пропозиції щодо застосування строком на три роки персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій) до юридичних осіб за переліком згідно з додатком (для службового користування)»

 1. Постанова від 26.09.2018 № 775 Про затвердження обов’язкових вимог до Довірчого списку

«Урядом затверджено обов’язкові вимоги до Довірчого списку, в якому буде міститися інформація про кваліфікованих надавачів електронних довірчих послуг, та інформація про послуги, що ними надаються. Рішення прийняте на виконання частини другої статті 35 Закону України “Про електронні довірчі послуги”, який набирає чинності з 7 листопада 2018 року.

Прийняття постанови сприятиме формуванню нормативно-правової бази у сфері електронних довірчих послуг, зокрема забезпечить створення та функціонування Довірчого списку, визначить заходи щодо його інформаційного наповнення, технічної підтримки, супроводження обміну інформацією між його складовими частинами. Інформація, що міститься у Довірчому списку, є відкритою. Держателем Довірчого списку є Міністерство юстиції, яке відповідно до законодавства виконує функції центрального засвідчувального органу».

 

 1. Постанова від 26.09.2018 № 776 Про утворення міжвідомчої робочої групи з підготовки пропозицій щодо монетизації житлових субсидій

«Уряд прийняв рішення про створення Міжвідомчої робочої групи з підготовки пропозицій щодо монетизації житлових субсидій. Також затверджено відповідне положення про зазначену групу. Очолив її Перший віце-прем’єр-міністр України — Міністр економічного розвитку і торгівлі Степан Кубів.»

 1. Розпорядження від 26.09.2018 № 679-р Про затвердження чисельності громадян України, що підлягають призову на строкову військову службу, обсягу видатків для проведення призову у жовтні — грудні 2018 року

«Уряд визначив чисельність громадян, які підлягають призову на строкову військову службу. Відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України у жовтні — грудні 2018 року до Збройних Сил України та інших військових формувань для проходження строкової військової служби буде відправлено 17 960 осіб, із них до:

Збройних Сил України – 9 010 осіб;

Державної спеціальної служби транспорту – 900 осіб;

Державної прикордонної служби – 1 550 осіб;

Національної гвардії України – 6 500 осіб.

 

 1. Постанова від 26.09.2018 № 779 Деякі питання запобігання виникненню надзвичайних ситуацій природного та техногенного характеру

«Рішення прийняте для зменшення ризику виникнення зазначених надзвичайних ситуацій в умовах встановлення особливого правового режиму на територіях України, тимчасово окупованих внаслідок збройної агресії Російської Федерації, та дії особливого періоду.

Постановою, зокрема, передбачається:

1.      низка заходів для убезпечення злагоджених дій єдиної державної системи цивільного захисту щодо прогнозування критичних ситуацій, усунення факторів, що сприяють їх виникненню в галузях та сферах суспільного життя, порушення функціонування яких може завдати шкоди життєво важливим національним інтересам України;

2.      окреслюється коло галузей, сфер суспільного життя та об’єктів, порушення функціонування яких може завдати шкоди життєво важливим національним інтересам України;

3.      розроблення та затвердження спеціальних заходів на випадок виникнення надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру, що призводять до припинення централізованого водопостачання, підприємствами, установами, організаціями, які провадять діяльність та надають послуги у сферах централізованого водопостачання та водовідведення, спільно з органами місцевого самоврядування».

 

 1. Розпорядження від 26.09.2018 № 682-р Про підписання Додаткової угоди № 1 між Урядом України та Європейською Комісією, що діє від імені Європейського Союзу, про внесення змін до Угоди між Урядом України та Європейською Комісією, що діє від імені Європейського Союзу, про фінансування “U-LEAD з Європою: Програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку” (ENI/2015/038-739)”

«Уряд схвалив проект Додаткової угоди № 1 між Урядом України та Європейською Комісією, що діє від імені Європейського Союзу, про внесення змін до Угоди між Урядом України та Європейською Комісією, що діє від імені Європейського Союзу, про фінансування “U-LEAD з Європою: Програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку.

Підписання зазначеного міжнародного договору дозволить збільшити частку фінансування з боку Сторони ЄС (на 5,03 млн. євро) та загальну суму фінансування заходів Угоди до 101 млн євро (з яких внесок ЄС — 95 млн євро, Німеччини – 6 млн євро).»

 

 1. Розпорядження від 26.09.2018 № 681-р Про затвердження плану заходів з проведення у 2018 році Всеукраїнського тижня права

«Уряд схвалив План заходів з проведення Всеукраїнського тижня права у 2018 році. Рішення прийнято для координації міністерств, центральних органів виконавчої влади, обласних та Київської міської державної адміністрацій щодо проведення зазначених заходів. Передбачені розпорядженням заходи приурочені до річниці прийняття Загальної декларації прав людини та спрямовані на підвищення обізнаності громадян щодо міжнародних стандартів прав людини та механізмів їх реалізації та захисту.»

Внесені КМУ законопроекти

9125

24.09.2018

Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо охорони водних біоресурсів та середовища їх існування

http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=64676

Кабінет Міністрів України

9124

21.09.2018

Проект Закону про внесення змін до статті 8 Закону України "Про автомобільні дороги"

http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=64674

Кабінет Міністрів України

 

***************************************************************************************

ДІЯЛЬНІСТЬ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ з 16.09.2018 по 28.09.2018

(видано 23 Укази та Розпорядження, найцікавіші з них)

 

1.      УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ №284/2018

 17 вересня 2018 року

Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 6 вересня 2018 року «Про Договір про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і Російською Федерацією»

 

2.     УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ №285/2018

 19 вересня 2018 року

Про присудження щорічної премії Президента України "Українська книжка року»

 

 1. УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ №286/2018

 19 вересня 2018 року

Про надання Львівській обласній філармонії статусу національної

 

 1. УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ №287/2018

 21 вересня 2018 року

Про переведення суддіі

 

 1. УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ №288/2018

 21 вересня 2018 року

Про переведення суддів

 

 1. УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ №289/2018

 21 вересня 2018 року

Про переведення суддів

 

 1. УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ №290/2018

 21 вересня 2018 року

Про тимчасове переведення суддів

 

 1. УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ №291/2018

 21 вересня 2018 року

Про тимчасове переведення суддів

 

 1. УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ №292/2018

 21 вересня 2018 року

Про призначення А.Праведника Надзвичайним і Повноважним Послом України в Республіці Кенія

 

 1. УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ №294/2018

 28 вересня 2018 року

Питання тимчасового переведення суддів

 

 1. УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ №295/2018

 28 вересня 2018 року

Про переведення суддів

 

 1. УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ №296/2018

 28 вересня 2018 року

Про переведення суддів

 

 1. УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ №297/2018

 28 вересня 2018 року

Про переведення суддів

 

 

***************************************************************************************

ЗАКОНОПРОЕКТИ НА САЙТІ ВРУ з 16.09.2018 по 28.09.2018

9037/П

18.09.2018

Проект Постанови про включення до порядку денного дев'ятої сесії Верховної Ради України восьмого скликання законопроекту про внесення змін до Конституції України (щодо стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства України в Європейському Союзі та в Організації Північноатлантичного договору) і про його направлення до Конституційного Суду України

Народний депутат України
Князевич Р.П.

http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=64618 -      27.09.2018 постанову підписано

 
********************************************************************************

9092

18.09.2018

Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо права на визначення імені особи

Народний депутат України
Мисик В.Ю.

http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=64612

ПЗУ уточнює визначення імені дитини та його зміни, а також визначає підстави і порядок оскарження відмови органів реєстрації актів цивільного стану в присвоєнні дитині імені.

ПЗУ встановлює, що дитині не може бути дано: ім’я, що складається з назв неживих предметів, вигаданих персонажів, географічних назв, титулів, хвороб,  абревіатур; ім'я, що містить одночасно букви, символи та (або) цифри; ім’я, що містить нецензурну лексику або ображає суспільну мораль. Зазначені обмеження поширюються і на порядок зміни імені особою.

Також пропонується визначити, що рішення органів реєстрації актів цивільного стану про відмову у присвоєнні дитині імені з підстав невідповідності вимогам частини другої цієї статті, може бути оскаржене батьками (або одним з батьків) до органу вищого рівня або до суду.


 
********************************************************************************

9093

18.09.2018

Проект Закону про внесення змін до Кодексу законів про працю України (щодо посилення гарантій захисту прав працівника при укладенні трудового договору)

Народний депутат України
Мисик В.Ю.

http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=64614

Пропонується запозичити досвід Німеччини та внести відповідні зміни до статті 22 КЗпПУ, доповнивши нормами про те, що при укладенні, зміні та припиненні трудового договору особам, які поступають на роботу, та працівникам гарантується право на приватність щодо їх особистого та сімейного життя.

Ст. 25 КЗпПУ міститтиме перелік відомостей, які роботодавцю заборонено вимагати від осіб, які поступають на роботу:

 • про їх приватне життя
 • про особисті плани на майбутнє, не пов’язані із кар’єрними планами,  
 • про членство у професійній спілці,
 • про релігійні переконання,
 • про стан здоров'я,
 • про розмір заробітної плати на попередньому місці роботи.

Особи мають право відмовити у наданні відповідних відомостей або надати недостовірну інформацію, що не може бути підставою для відмови у прийнятті на роботу або підставою для звільнення особи в подальшому з посади, або притягнення такого працівника до відповідальності.

Не буде становити порушення права на приватність витребування відомостей:

-     про сімейний стан;

-     вік;

 • перебування на навчанні у закладах освіти (у тому числі про форму навчання);
 • рекомендації з попереднього місця роботи.

 
********************************************************************************

9094

18.09.2018

Проект Закону про внесення змін до Сімейного кодексу України щодо визначення прізвища дитини

Народний депутат України
Мисик В.Ю.

http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=64615

 

         ПЗУ пропонує передбачити, що батьки, які мають різні прізвища, можуть присвоїти дитині подвійне прізвище, утворене шляхом з'єднання їхніх прізвищ у будь-якій послідовності.

        Якщо ж подвійне прізвище одного із батьків не містить прізвища другого з батьків, при визначенні подвійного прізвища дитини за його вибором дитині може бути присвоєно лише одна частина такого прізвища.

       Подвійне прізвище дитини може складатися не більше ніж з двох слів, з'єднаних під час написання дефісом.

       Не допускається зміна послідовності приєднання прізвищ батька і матері один до одного при утворенні подвійних прізвищ у повнорідних братів і сестер.

 

********************************************************************************

9097

18.09.2018

Проект Закону про внесення змін до Кримінального кодексу України та інших законодавчих актів щодо запровадження додаткового виду покарання - позбавлення права голосу на виборах

Народний депутат України
Сидорович Р.М.

http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=64621

Мета ПЗУ – запровадити новий вид додаткового покарання у виді позбавлення права голосу на виборах за злочини проти основ національної безпеки України, виборчих прав та окремих злочинів протии громадської безпеки.

Вказаний проект:

- вносить зміни до закону про кримінальну відповідальність, котрими запроваджує новий вид покарання у виді позбавлення права голосу на виборах та передбачає відповідальність за ухилення від відбування вказаного покарання;

- передбачає механізм забезпечення виконання вказаного виду покарання у Кримінально-виконавчому кодексі України та профільному законі про реєстр виборців.


 
*********************************************************************************

8584/П

19.09.2018

Проект Постанови про прийняття за основу проекту Закону про внесення змін до Закону України про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу

Народний депутат України
Співаковський О.В.

http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=64630

 
********************************************************************************

9100

19.09.2018

Проект Закону про місцеві вибори

Народний депутат України
Писаренко В.В.

http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=64624

Метою є запровадження комплексного та ефективного правового регулювання порядку організації і проведення місцевих виборів відповідно до вимог Конституції України, з урахуванням рекомендацій міжнародних інституцій, використанням практичного досвіду проведення минулих виборчих кампаній.

ПЗУ пропонує викласти Закон України «Про місцеві вибори» у новій редакції запропонувавши замінити недосконалу на сьогодні пропорційну систему виборів депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласних, районних, міських, районних у містах рад.

Перевагою пропонованої системи є її зрозумілість, простота для сприйняття виборцем, у тому числі і легкість у голосуванні.

При цьому вибори міських голів міст, які є обласними центрами та міських голів Києва та Севастополя, - проводяться за мажоритарною системою абсолютної більшості, а вибори сільських, селищних, міських голів (крім міських голів міст які є обласними центрами та міських голів Києва та Севастополя), старост, - проводяться за мажоритарною системою відносної більшості.


 
********************************************************************************

9102

19.09.2018

Проект Закону про внесення змін до пункту 3 розділу VIII "Прикінцеві положення" Закону України "Про забезпечення реалізації житлових прав мешканців гуртожитків"

Народний депутат України
Шинькович А.В.
Герега О.В.

http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=64628

ПЗУ розроблено з метою унеможливлення порушення житлових прав мешканців гуртожитків, які проживають у гуртожитках на правових підставах визначених законом та майнових прав територіальних громад, на території яких розташовані гуртожитки, на які поширюється дія закону, унеможливлення недопущення відчуження у будь-який спосіб гуртожитків та їх частин, що будувалися за радянських часів.

Законопроект розроблено з метою унеможливлення порушення житлових прав мешканців гуртожитків, які проживають у гуртожитках на правових підставах визначених законом та майнових прав територіальних громад, на території яких розташовані гуртожитки, на які поширюється дія закону, унеможливлення недопущення відчуження у будь-який спосіб гуртожитків та їх частин, що будувалися за радянських часів.


 
********************************************************************************

9103

19.09.2018

Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про вищу освіту" (щодо удосконалення порядку обрання та призначення керівника закладу вищої освіти та його заступника)

Народний депутат України
Співаковський О.В.
Литвин В.М.
Марченко О.О.

http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=64629

ПЗУ пропонує:

 •  передбачити вимоги до кандидата на посаду керівника закладу вищої освіти мати науковий ступінь доктора наук та вчене звання професора;
 • визначити порядок обрання керівника закладу вищої освіти залежно від кількості штатних наукових, науково-педагогічних працівників закладу вищої освіти та надання права обирати керівника конференцією трудового колективу (для закладів вищої освіти, в яких чисельність штатних наукових, науково-педагогічних працівників становить 300 і більше осіб);
 •  визначити порядок обрання кандидатури виконувача обов’язків керівника закладу вищої освіти вченою радою та вищим колегіальним органом громадського самоврядування закладу вищої освіти (конференцією трудового колективу);
 • доповнити закон новою статтею 42-1, якою визначити порядок обрання, призначення та звільнення на посаду заступника керівника (проректора, віце-президента) закладу вищої освіти.

 
********************************************************************************

9105

19.09.2018

Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо спрощення керування транспортними засобами

Народний депутат України
Найєм М..
Геращенко А.Ю.

http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=64633

Завданнями ПЗУ є:

 • запровадження електронної системи ідентифікації особи водія, без пред’явлення посвідчення водія;
 • усунення такого заходу забезпечення провадження в справах про адміністративне правопорушення як вилучення посвідчення водія.  

Пропонується нова редакція частини 1 статті 126, статті 256, 265-1, 267 Кодексу України про адміністративні правопорушення, яка усуває обов’язок пред’являти посвідчення  водія та можливість позбавити посвідчення водія працівниками поліції.

Пропоновані зміни до Закону України «Про дорожній рух» спрямовані на використання баз даних, які перебувають у розпорядженні поліції, для ідентифікації особи-водія.


 
********************************************************************************

7424/П

20.09.2018

Проект Постанови про повернення на доопрацювання проекту Закону України про внесення змін до статті 283 Сімейного кодексу України

Народний депутат України
Палатний А.Л.
Величкович М.Р.
Спориш І.Д.

http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=64634    = ПЗУ №7424

 

********************************************************************************

9055-2

20.09.2018

Проект Закону про адвокатуру та адвокатську діяльність

Народний депутат України
Ківалов С.В.
Логвинський Г.В.

http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=64636

 
Даний ПЗУ посилює влпив РАУ на адвокатів. Централізація самоврядування вибудовується у чітку вертикаль, що не дозволяє розвиватись адвокатурі на регіональному рівні. 

Адвокатом є особа, яка має право здійснювати адвокатську діяльність і відомості про яку включено до Єдиного реєстру адвокатів України. Проте, механізм, який би забезпечував внесення даних про адвоката до реєстру не встановлено.

Адвокат відтепер зобов’язаний підвищувати свою кваліфікацію. Проте, як це він має робити – чітко не встановлено.

Не може бути адвокатом особа, яка має захворювання, що перешкоджають здійсненню адвокатської діяльності, та перелік яких встановлюється спільним рішенням Міністерства охорони здоров’я та Національної асоціації адвокатів України. Чи не є це порушенням прав людини!

За ПЗУ особа набуває статусу адвоката та право на здійснення адвокатської діяльності з моменту складення нею присяги адвоката України та включення відомостей про неї до Єдиного реєстру адвокатів України.

Без включення відомостей адвокат не має право на здійснення адвокатської діяльності? А яким чином забезпечується внесення інформації до ЄРАУ не зазначено.

Пропонується запровадити Єдиний реєстр осіб, що не склали кваліфікаційний іспит. З якою метою? Чи не є це порушенням права на захист персональних даних осіб, адже вони не є адвокатами!

Стажист може проходити стажування у будь-якому регіоні, незалежно від місця складення кваліфікаційного іспиту. Некоректно та породжуватиме корупційну складову.

Радою адвокатів України можуть бути встановлені додаткові вимоги до керівників стажування. Таким чином породжується чергове централізоване керування.

Розмір внеску за проходження стажування та порядок його сплати затверджуються Радою адвокатів України. Законопроект 9055 взагалі скасовує плату за стажування, натомість стажист в якості помічника адвоката отримує заробітну плату.

Адвокат чи особа, яка ініціювала питання про дисциплінарну відповідальність адвоката, має право оскаржити рішення у дисциплінарній справі протягом тридцяти днів з дня його прийняття до Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури або до суду. Оскарження рішення не зупиняє його дії. Натомість Законопроект 9055 зупиняє дію рішення до моменту закінчення процедури оскарження.

Незмінним залишається отримання квоти представництва, порядку висування та обрання делегатів конференції адвокатів регіону, які має затвердити Рада адвокатів України, що є прямим впливом на регіональні органи адвокатури.


 
*********************************************************************************

 

9111

20.09.2018

Проект Закону про внесення змін до деяких законів України (щодо права територіальних громад використовувати відновлювальні джерела енергії)

Народний депутат України
Міщенко С.Г.

http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=64644

ПЗУ має на меті забезпечити безперешкодне використання органами місцевого самоврядування альтернативних джерел енергії для задоволення потреб територіальних громад.

Зазначене полягає у наданні органам місцевого самоврядування права на встановлення генеруючих установок, призначених для виробництва електричної енергії з енергії сонячного випромінювання та/або енергії вітру для потреб адміністративних приміщень органів місцевого самоврядування та комунальних закладів, що фінансуються з місцевого бюджету, без необхідності одержувати відповідну ліцензію.

********************************************************************************

9074-1

21.09.2018

Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про добровільне об'єднання територіальних громад" щодо розблокування реформи місцевого самоврядування та децентралізації влади

Народний депутат України
Корнацький А.О.

http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=64645

ПЗУ пропонує внессти зміни до статей 7 та 8 Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад», які забезпечать реалізацію конституційного права громадян на проведення місцевого референдуму для ухвалення рішення щодо добровільного об’єднання територіальних громад.

Пропонується виключити підпункт 2 пункту 2 Прикінцевих положень Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад», який було прийнято всупереч вимог частини третьої статті 22 Конституції України.

ПЗУт також спрямований на усунення неузгодженостей у Законі України «Про добровільне об’єднання територіальних громад».


 
********************************************************************************

9116

21.09.2018

Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про санкції" (щодо синхронізації санкцій з міжнародним співтовариством)

Народний депутат України
Висоцький С.В.
Левус А.М.

http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=64650

ПЗУ пропонує розширити перелік підстав для застосування Україною санкцій, зокрема пропонується додати такі підстави:

 • рішення уповноважених органів Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії;
 • рішення уповноважених органів Сполучених Штатів Америки.

Проект також передбачає правовий механізм для синхронізації Україною санкцій з її міжнародними партнерами. Зокрема, пропонується покласти на Кабінет Міністрів України обов’язок у триденний строк виносити пропозицію щодо застосування Україною нових санкцій на розгляд Ради національної безпеки та оборони України у випадку ухвалення відповідної резолюції Генеральної Асамблеї або Ради Безпеки Організації Об’єднаних Націй, відповідного рішення або регламенту Ради Європейського Союзу, відповідного рішення уповноважених органів Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії або відповідного рішення уповноважених органів Сполучених Штатів Америки, що стосується запровадження санкцій.

ПЗУ зобов’язує Уряд України у місячний строк з дня набрання чинності цим Законом винести на розгляд РНБО пропозицію щодо приєднання України до всіх санкцій, які діють на момент набрання чинності Законом та були запроваджені на основі резолюції Генеральної Асамблеї або Ради Безпеки Організації Об’єднаних Націй, рішення або регламенту Ради Європейського Союзу, рішення уповноважених органів Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії або рішення уповноважених органів Сполучених Штатів Америки.


 
********************************************************************************

9118

21.09.2018

Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" (щодо обов'язковості будівництва об'єктів громадського обслуговування населення соціальної сфери)

Народний депутат України
Суслова І.М.
Ричкова Т.Б.
Бабак А.В.

http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=64652

ПЗУ передбачає - на етапі отримання замовником будівництва вихідних даних на проектування, уповноважені органи містобудування та архітектури в містобудівних умовах та обмеженнях визначають наявність чи відсутність необхідності та встановлюють техніко-економічні показники об’єктів громадського обслуговування населення соціальної сфери (заклади дошкільної освіти, заклади загальної середньої освіти, заклади охорони здоров'я), які необхідно збудувати (передбачити) в межах забудови відповідної земельної ділянки (території) відповідно до державних будівельних норм, у разі комплексної забудови території та будівництва житлових комплексів.

У разі відсутності потреби органи містобудування та архітектури надають відповідне обґрунтування.

ПЗУ унеможливлює прийняття в експлуатацію об’єктів, що зводяться у разі комплексної забудови території, та житлових комплексів у разі якщо попередньо не прийняті в експлуатацію об’єкти громадського обслуговування населення соціальної сфери (заклади дошкільної освіти, заклади загальної середньої освіти, заклади охорони здоров'я), що входять до складу затвердженої проектної документації, або ж їх прийняття в експлуатацію здійснюється одночасно з іншими об’єктами.


 
********************************************************************************

9120

21.09.2018

Проект Закону про внесення змін до Земельного кодексу України щодо порядку приватизації земель колективних сільськогосподарських підприємств, установ та організацій, утворених в результаті перетворення державних підприємств

Народний депутат України
Яценко А.В.

http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=64670

ПЗУ передбачає законодавчо визначити порядок приватизації земель колективних сільськогосподарських підприємств, які не були передані у приватну власність під час розпаювання.


 
********************************************************************************

9121

21.09.2018

Проект Постанови про встановлення порядку обчислення часу на території України

Народний депутат України
Бублик Ю.В.

http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=64671

Проект Постанови передбачає скасування запровадження на території України літнього часу, передбачивши на території України час другого часового поясу без будь-яких переведень годинника на зимовий та літній час.

 

********************************************************************************

9123

21.09.2018

Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо визнання особою без громадянства

Народний депутат України
Суслова І.М.
Помазанов А.В.

http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=64673

Метою  ПЗУ є створення процедури визнання особою без громадянства, що в подальшому надасть змогу для таких осіб законно перебувати на території України, отримати документ, що посвідчує їх особу та підтверджує законність проживання на території України - посвідку на тимчасове проживання та посвідчення особи без громадянства для виїзду за кордон, а за умови проживання на території України у зазначеному статусі понад 2 роки – отримати дозвіл на імміграцію та посвідку на постійне проживання.

*********************************************************************************

9127

26.09.2018

Проект Постанови про звернення Верховної Ради України до Кабінету Міністрів України щодо відновлення виплати допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку

http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=64682

Народний депутат України
Мірошниченко Ю.Р.


 
********************************************************************************

 
НИЗКА ПОСТАНОВ ЩОДО ПОДАНИХ РАНІШЕ ЗАКОНОПРОЕКТІВ

8614/П

27.09.2018

Проект Постанови про прийняття за основу проекту Закону України про внесення змін до "Прикінцевих та перехідних положень" Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій"

Народний депутат України
Каплін С.М.

8500/П

27.09.2018

Проект Постанови про прийняття за основу проекту Закону України про внесення зміни до статті 21 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" щодо обов'язків підприємств, установ і організацій з питань мобілізаційної підготовки та мобілізації

Народний депутат України
Пашинський С.В.

8395/П

27.09.2018

Проект Постанови про повернення на доопрацювання проекту Закону України про внесення змін до пункту 19 частини першої статті 6 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" щодо встановлення статусу учасників бойових дій

Народний депутат України
Третьяков О.Ю.

8377-1/П

27.09.2018

Проект Постанови про прийняття за основу проекту Закону України про внесення змін до пункту 2 Розділу ХV "Прикінцеві положення" Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" щодо витрат на виплату і доставку пільгових пенсій

Народний депутат України
Каплін С.М.

8370/П

27.09.2018

Проект Постанови про прийняття за основу проекту Закону України про внесення змін до деяких законів України щодо військових стандартів

Народний депутат України
Пашинський С.В.

8265/П

27.09.2018

Проект Постанови про прийняття за основу проекту Закону України про внесення змін до Закону України "Про публічні закупівлі" та деяких інших законодавчих актів України

Народний депутат України
Іванчук А.В.

6220/П1

27.09.2018

Проект Постанови про зняття з розгляду проекту Закону України про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України щодо внесення відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань та підстав закриття кримінального провадження

Народний депутат України
Кожем'якін А.А.

2567/П1

27.09.2018

Проект Постанови про зняття з розгляду проекту Закону України про сервісні послуги та сервісні центри Міністерства внутрішніх справ України

Народний депутат України
Кожем'якін А.А.

9127

26.09.2018

Проект Постанови про звернення Верховної Ради України до Кабінету Міністрів України щодо відновлення виплати допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку

Народний депутат України
Мірошниченко Ю.Р.


 
********************************************************************************

9083-1

27.09.2018

Проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування операцій з віртуальними активами в Україні

Народний депутат України
Дерев'янко Ю.Б.

http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=64696

ПЗУ запроваджує з метою оподаткування такі поняття як віртуальні активи, токен, криптовалюта, емітент віртуального активу, майнінг, операції з віртуальними активами тощо.

ПЗУ передбачено, що з метою стимулювання розвитку ринку віртуальних активів в Україні тимчасово, на період до 31 грудня 2029 року включно, встановити певні податкові пільги.


 
*********************************************************************************

9128

27.09.2018

Проект Закону про мораторій на скорочення мережі відділень національного оператора поштового зв'язку

Народний депутат України
Тимошенко Ю.В.
Євтушок С.М.

http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=64686

Завданням ПЗУ є надання гарантій додержання права громадян на доступ до інформації, одержання якісних поштових послуг, недопущення звільнення працівників поштових відділень.

********************************************************************************

9135

28.09.2018

Проект Закону про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо визначення повноважень прокурора при оскаржені постанов у справах про адміністративні порушення, пов'язані з корупцією

Народний депутат України
Луценко І.В.

http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=64702

ПЗУ розроблено з метою чіткого визначення повноважень прокурора при оскаржені в апеляційному порядку рішення судів першої інстанції у адміністративних справах щодо правопорушень, пов’язаних з корупцією, на підставі повноважень, передбачених ст. 250 КУпАП.


 

Зміст положення (норми) чинного законодавства

Зміст відповідного положення (норми) проекту акта

Кодекс України про адміністративні правопорушення

Стаття 7. Забезпечення законності при застосуванні заходів впливу за адміністративні правопорушення.

Прокурор здійснює нагляд за додержанням законів при застосуванні заходів впливу за адміністративні правопорушення шляхом реалізації повноважень щодо нагляду за додержанням законів при застосуванні заходів примусового характеру, пов’язаних з обмеженням особистої свободи громадян.

 

Стаття 250. Прокурорський нагляд за виконанням законів при провадженні у справах про адміністративні правопорушення

Прокурор, заступник прокурора, здійснюючи нагляд за додержанням і правильним застосуванням законів при провадженні в справах про адміністративне правопорушення має право: порушувати провадження в справі про адміністративне правопорушення; знайомитися з матеріалами справи; перевіряти законність дій органів (посадових осіб) при провадженні в справі; брати участь у розгляді справи; заявляти клопотання; давати висновки з питань, що виникають під час розгляду справи; перевіряти правильність застосування відповідними органами (посадовими особами) заходів впливу за адміністративні правопорушення; вносити подання, оскаржувати постанову і рішення по скарзі в справі про адміністративне правопорушення, а також вчиняти інші передбачені законом дії.

Стаття 287. Право оскарження постанови по справі про адміністративне правопорушення

Постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржено прокурором у випадках, передбачених частиною п’ятою статті 7 цього Кодексу, особою, щодо якої її винесено, а також потерпілим.

 

Стаття 7. Забезпечення законності при застосуванні заходів впливу за адміністративні правопорушення.

Прокурор здійснює нагляд за додержанням законів при застосуванні заходів впливу за адміністративні правопорушення шляхом реалізації повноважень щодо нагляду за додержанням законів при застосуванні заходів примусового характеру, пов’язаних з обмеженням особистої свободи громадян, а також у провадженнях про адміністративні правопорушення, пов’язаних з корупцією, передбачені ст.ст.1724 – 1729 цього Кодексу.

 

Стаття 250. Прокурорський нагляд за виконанням законів при провадженні у справах про адміністративні правопорушення

Прокурор, заступник прокурора, здійснюючи нагляд за додержанням і правильним застосуванням законів при провадженні в справах про адміністративне правопорушення має право: порушувати провадження в справі про адміністративне правопорушення; знайомитися з матеріалами справи; перевіряти законність дій органів (посадових осіб) при провадженні в справі; брати участь у розгляді справи; заявляти клопотання; давати висновки з питань, що виникають під час розгляду справи; перевіряти правильність застосування відповідними органами (посадовими особами) заходів впливу за адміністративні правопорушення; вносити подання, оскаржувати постанову і рішення по скарзі в справі про адміністративне правопорушення у випадках, передбачених частиною першою статті 287 цього Кодексу, а також вчиняти інші передбачені законом дії.              …

 

Стаття 287. Право оскарження постанови по справі про адміністративне правопорушення

Постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржено прокурором у випадках, передбачених частиною п’ятою статті 7 цього Кодексу, а також при провадженні у справах про адміністративні правопорушення, передбачені статтями 1724 - 1729 цього Кодексу особою, щодо якої її винесено, а також потерпілим.

….


 
********************************************************************************

9137

28.09.2018

Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо відповідальності у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху зафіксовані в автоматичному режимі про порушення перевезень небезпечних вантажів, правил проїзду великогабаритних і великовагових транспортних засобів

Народний депутат України
Рудик С.Я.
Вадатурський А.О.
Бандуров В.В.

http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=64704

ПЗУ пропонує ефективний механізм притягнення до адміністративної відповідальності за правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані в автоматичному режимі (за допомогою технічних засобів, що дають змогу здійснювати фотозйомку або відеозапис, чи фотозйомку або відеозапис з вимірюванням (зважуванням) габаритно-вагових параметрів фактичної маси та навантаження на вісь (осі) транспортного засобу та функціонують згідно із законодавством про захист інформації в інформаційно-телекомунікаційних системах).

До адміністративної та адміністративно-господарської відповідальності за правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху у разі їх фіксації працюючими в автоматичному режимі спеціальними технічними засобами, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, чи засобами фото- і кінозйомки, відеозапису, чи вимірювального (зважувального) обладнання габаритно-вагових параметрів фактичної маси та навантаження на вісь (осі) транспортного засобу притягаються власники (співвласники) транспортних засобів і водії.


 
*********************************************************************************

9138

28.09.2018

Проект Закону про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо забезпечення безпеки дорожнього руху в частині гарантування фінансування лабораторій з перевірки стану збудованих, реконструйованих, відремонтованих та інших автомобільних доріг та фінансування встановлення автоматичних спеціальних технічних засобів фіксування порушень правил проїзду великогабаритних і великовагових транспортних засобів

Народний депутат України
Рудик С.Я.
Вадатурський А.О.
Молоток І.Ф.

http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=64705

ПЗУ має на меті створити відповідні умови для забезпечення цільового фінансування, а саме контролю якості дорожніх робіт, забезпечення сучасним обладнанням як інспекторів, так і лабораторії, що побудує контрольоване фінансове забезпечення якісного будівництва, реконструкції, ремонту і утримання доріг загального користування державного значення, місцевого значення, вулиць і доріг комунальної власності у населених пунктах .

ПЗУ покликаний забезпечити безпеку дорожнього руху контрольованим проїздом великогабаритних і великовагових ТЗ та здійснення габаритно-вагового контролю за ТЗ, габаритно-вагові параметри яких перевищують нормативні, розпочати заходи щодо запобігання та недопущення руйнування автомобільних доріг загального користування.

********************************************************************************

9139

28.09.2018

Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки" (щодо засудження та заборони "російського світу" ("руского міра") в Україні)

Народний депутат України
Шевченко О.Л.
Шевченко В.Л.

http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=64706

ПЗУ за суттю спрямований на засудження «російського світу» («руского міра») як форми націонал-соціалізму (нацизму) як ключового концепту російської національної ідеї, яка є ідеологічнім виправданням російського шовінізму, імперіалізму і військової агресії проти країн-сусідів.

Так пропонується внести зміни до Закону України Пр засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки», щодо засудження та заборони «російського світу» («руского міра») як форми націонал-соціалізму (нацизму) в Україні.


 
********************************************************************************
Файли: