Ласкаво просимо на наш сайт Вхід

Рада адвокатів міста Києва
Кваліфікаційно-дисциплінарна
комісія адвокатури міста Києва
Центр стажування та підвищення
кваліфікації адвокатів

ЗМІНИ У ЧИННОМУ ЗАКОНОДАВСТВІ УКРАЇНИ ЗА ПЕРІОД з 23.11.2018 РОКУ по 07.12.2018 РОКУ

Шановні Колеги, продовжуємо знайомити Вас із змінами у чинному законодавстві України; діяльністю КМУ, Президента України та законопроектами, зареєстрованими на сайті ВРУ за період з 23.11.2018 року по 07.12.2018 року

«Терміново в номер…»

І.  26 листопада 2018 року Указом Президента України №393/2018 було введено воєнний стан в Україні (набув чинності 28.11.2018 року)

https://www.president.gov.ua/documents/3932018-25594

Указ Про введення воєнного стану в Україні

«У зв'язку із черговим актом збройної агресії з боку Російської Федерації, що відбувся 25 листопада 2018 року у районі Керченської протоки проти кораблів Військово-Морських Сил Збройних Сил України, що мав важкі наслідки, іншими агресивними діями Російської Федерації в Азовському та Чорному морях, наявною загрозою широкомасштабного вторгнення в Україну збройних сил Російської Федерації, на тлі окупації Російською Федерацією Автономної Республіки Крим та частини Донецької та Луганської областей, небезпекою державному суверенітету та незалежності України, її територіальній цілісності, з метою створення умов для здійснення органами державної влади, військовим командуванням, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами та організаціями наданих їм повноважень, необхідних для відсічі збройній агресії та забезпечення національної безпеки, на підставі пропозиції Ради національної безпеки і оборони України, відповідно до пункту 20 частини першої статті 106 Конституції України, Закону України "Про правовий режим воєнного стану" постановляю:

1. Ввести в Україні воєнний стан із 14 години 00 хвилин 26 листопада 2018 року строком на 30 діб до 14 години 00 хвилин 26 грудня 2018 року.

2. Військовому командуванню (Генеральному штабу Збройних Сил України, командуванням видів Збройних Сил України, управлінням оперативних командувань, командирам військових з’єднань, частин Збройних Сил України, Державної прикордонної служби України, Державної спеціальної служби транспорту, Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України, Національної гвардії України, Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки України, Управління державної охорони України) разом із Міністерством внутрішніх справ України, іншими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування запроваджувати та здійснювати передбачені Законом України "Про правовий режим воєнного стану" заходи і повноваження, необхідні для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави.

3. У зв'язку із введенням в Україні воєнного стану тимчасово, на період дії правового режиму воєнного стану, можуть обмежуватися конституційні права і свободи людини і громадянина, передбачені статтями 30 - 34, 38, 39, 41 - 44, 53 Конституції України, а також вводитися тимчасові обмеження прав і законних інтересів юридичних осіб в межах та обсязі, що необхідні для забезпечення можливості запровадження та здійснення заходів правового режиму воєнного стану, які передбачені частиною першою статті 8 Закону України "Про правовий режим воєнного стану".

4. Кабінету Міністрів України:

1) ввести в дію план запровадження та забезпечення заходів правового режиму воєнного стану в Україні;

2) забезпечити постачання Збройним Силам України, іншим військовим формуванням матеріально-технічних ресурсів і майна, надання послуг та їх фінансування в обсягах, що необхідні для ефективного виконання покладених на них завдань в особливий період.

5. Державній службі України з надзвичайних ситуацій невідкладно разом з обласними державними адміністраціями, іншими державними органами, установами, підприємствами, організаціями всіх форм власності привести у готовність до виконання завдань за призначенням в особливий період із введенням ступеня ПОВНА ГОТОВНІСТЬ визначені об'єкти єдиної державної системи цивільного захисту, її функціональних та територіальних підсистем.

6. Обласним, Київській міській державним адміністраціям, органам місцевого самоврядування утворити ради оборони та забезпечити сприяння військовому командуванню у запровадженні та здійсненні заходів правового режиму воєнного стану.

7. Міністерству закордонних справ України забезпечити інформування в установленому порядку Генерального секретаря ООН та офіційних осіб іноземних держав про введення в Україні воєнного стану, про обмеження прав і свобод людини і громадянина, що є відхиленням від зобов’язань за Міжнародним пактом про громадянські та політичні права, та про межу цих відхилень і причини прийняття такого рішення.

8. Цей Указ набирає чинності одночасно з набранням чинності Законом України "Про затвердження Указу Президента України "Про введення воєнного стану в Україні".

 

Закон України "Про затвердження Указу Президента України "Про введення воєнного стану в Україні" набув чинності 28.11.2018 року

**************************************************************************

 

ІІ. Кабмін 28 листопада прийняв досить цікаву Постанову від 28.11.2018 № 997  Питання проведення гендерно-правової експертизи

       Таким чином запроваджується ґендерно-правова експертиза чинного законодавства, нормативно-правових актів, які підлягають державній реєстрації, проектів нормативно-правових актів та форми висновків.

Також передбачається запровадження проведення громадської гендерно-правової експертизи проектів нормативно-правових актів. Згідно з прийнятим актом на юридичну службу розробника покладається функція проведення ґендерно-правової експертизи проектів та підготовки висновку; встановлюється взаємодія між Мін’юстом, Мінсоцполітики та Кабінетом Міністрів України; вносяться зміни до деяких актів Уряду та визнається таким, що втрачає чинність, чинний Порядок проведення ґендерно-правової експертизи.

Прийняття постанови дозволить удосконалити механізм проведення ґендерно-правової експертизи та усунути дискримінаційні норми на етапі підготовки нормативно-правових актів та в чинних нормативно-правових актах.

https://www.kmu.gov.ua/ua/npas/pitannya-provedennya-genderno-pravovoyi-ekspertizi

********************************************************************

ІІІ. 06 грудня 2018 року ВРУ проголосувала за законопроект 8519 - Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" щодо посилення соціального захисту учасників боротьби за незалежність України у XX столітті

http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=64282

Прийнятий Закон приводить у відповідність пункт 16 статті 6 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» нормам Закону України «Про правовий статус та вшанування пам’яті борців за незалежність України у XX столітті» та посилює соціальний захист учасників боротьби за незалежність України у XX столітті шляхом надання статусу учасника бойових дій як то представникам:

-   збройних підрозділів ОУН;

- Української повстанської армії (УПА), до складу яких увійшли вояки Української військової організації (УВО), Української повстанчої армії отамана Тараса Боровця (Бульби) "Поліська Січ", Української народної революційної армії (УНРА).

Раніш УБД вважались ті бійці УПА, які приймали участь у протистоянні з німецькими окупантами. Та з огляду на останнє значне бойове зіткнення у 1956 році, невідповідність діючих норм була очевидною. І при цьому у 2018 році під таку нову категорію УБД підпадає 1201 людина.

********************************************************************************

IV.  06 грудня 2018 року ВРУ проголосувала, а Голова Верховної Ради України А. Парубій підписав законопроект № 0206 про припинення дії договору про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і Російською Федерацією.

Станом на 08.12.2018 закон направлено на підпис Президенту.

http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=65044

_____________________________________________________________________________

 

НАБУЛИ ЧИННОСТІ  за період з 23.11.2018 по 07.12.2018 р.

24.11.2018

1. Закон від 15.05.2018 N 2418-VIII, ВР України
"Про внесення змін до деяких законів України щодо сприяння залученню іноземних інвестицій"

2. Рішення від 28.08.2018 N 593, Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку
"Про визнання таким, що втратило чинність, рішення Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 20 червня 2013 року N 1105"

 

26.11.2018

1. Рішення від 27.09.2018 N 1535/5599, Київська міська рада
"Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 21 квітня 2015 року N 415/1280 "Про затвердження Положення про оренду майна територіальної громади міста Києва""

 

01.12.2018 – набув чинності 31 документ, з яких:

1. Постанова від 30.10.2018 N 732-рш, Національний банк
"Про схвалення Змін до Методики розрахунку коефіцієнта покриття ліквідністю (LCR)"

2. Постанова від 30.10.2018 N 114, Національний банк
"Про внесення змін до Інструкції про порядок регулювання діяльності банків в Україні"

3. Закон від 08.11.2018 N 2613-VIII, ВР України
"Про ратифікацію Меморандуму про взаєморозуміння між Україною як Позичальником та Європейським Союзом як Кредитором і Кредитної угоди між Україною як Позичальником, Національним банком України як Фінансовим агентом Позичальника та Європейським Союзом як Кредитором (щодо отримання Україною макрофінансової допомоги Європейського Союзу у сумі до 1 мільярда євро)" 

4. Постанова КМ від 21.11.2018 N 982, КМ України
"Про затвердження критеріїв, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності у сфері вищої освіти та визначається періодичність проведення планових заходів державного нагляду (контролю) Державною службою якості освіти"

5. Постанова КМ від 21.11.2018 N 981, КМ України
"Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для впровадження системи електронного документообігу в Державній службі з лікарських засобів та контролю за наркотиками"

6. Постанова КМ від 21.11.2018 N 975, КМ України
"Про затвердження категорій об'єктів державної форми власності та сфер державного регулювання, які підлягають охороні органами поліції охорони на договірних засадах"

7. Постанова від 30.11.2018 N 1576, Національна комісія; що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг
"Про алгоритм перерахувань коштів на грудень 2018 року"

8. Постанова від 30.11.2018 N 1575, Національна комісія; що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг
"Про затвердження реєстру нормативів перерахування коштів, що надходять як плата за теплову енергію та/або надані комунальні послуги з централізованого опалення, централізованого постачання гарячої води від усіх категорій споживачів та як плата теплопостачальних організацій за вироблену теплогенеруючими організаціями теплову енергію на грудень 2018 року"

9. Указ Президента від 01.12.2018 N 400/2018, Президент України
"Про новий склад Комісії при Президентові України у питаннях помилування"

02.12.2018

1. Указ Президента від 02.12.2018 N 406/2018, Президент України
"Про призначення Т. Кузьмича Надзвичайним і Повноважним Послом України в Південно-Африканській Республіці"

2. Указ Президента від 02.12.2018 N 405/2018, Президент України
"Про звільнення Б. Бабіна з посади Постійного Представника Президента України в Автономній Республіці Крим"

03.12.2018

1. Рішення від 03.12.2018 N 814-рш, Національний банк "Про схвалення Методичних рекомендацій щодо організації корпоративного управління в банках України"

2. Указ Президента від 03.12.2018 N 407/2018, Президент України "Про відзначення державними нагородами України з нагоди Міжнародного дня людей з інвалідністю"

 

04.12.2018 – набули чинності 37 документів, з яких:

1. Наказ від 17.10.2018 N 387, Служба зовнішньої розвідки
"Про внесення змін до наказу Служби зовнішньої розвідки України від 26 квітня 2014 року N 123"  

2. Наказ від 19.10.2018 N 524, Міноборони
"Про затвердження Порядку визначення об'єктивно необхідної кількості палива на господарсько-побутові потреби у Збройних Силах України"

3. Розпорядження від 08.11.2018 N 1960, Національна комісія; що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг
"Про затвердження форми повідомлення фінансової установи, яка віднесена до підприємств, що становлять суспільний інтерес, про суб'єкта аудиторської діяльності, який надаватиме послуги аудиту фінансової звітності"

4. Розпорядження від 13.11.2018 N 1977, Національна комісія; що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг
"Про затвердження Типового договору добровільного страхування цивільно-правової відповідальності суб'єкта аудиторської діяльності перед третіми особами"

5. Постанова КМ від 14.11.2018 N 978, КМ України
"Про затвердження Порядку та обсягів спрямування нерозподіленого залишку коштів, джерелом формування яких у 2017 році були надходження конфіскованих коштів та коштів, отриманих від реалізації майна, конфіскованого за рішенням суду за вчинення корупційного та пов'язаного з корупцією правопорушення"

6. Рішення від 15.11.2018 N 5/6056, Київська міська рада
"Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 03 березня 2016 року N 116/116 "Про затвердження міської цільової програми "Турбота. Назустріч киянам" на 2016 - 2018 роки"

7. Постанова від 27.11.2018 N 128, Національний банк
"Про затвердження Змін до Положення про екстрену підтримку Національним банком України ліквідності банків"

8. Постанова КМ від 28.11.2018 N 1001, КМ України
"Про внесення зміни до пункту 24 Порядку забезпечення військовослужбовців та членів їх сімей житловими приміщеннями"

 

05.12.2018 – набули чинності 24 документи, з яких:

1. Наказ від 12.04.2018 N 507, Міністерство соціальної політики України
"Про затвердження Вимог до експертних організацій, які мають намір виконувати (виконують) експертизу стану охорони праці та безпеки промислового виробництва"

2. Постанова КМ від 28.11.2018 N 997, КМ України
"Питання проведення гендерно-правової експертизи"

3. Рішення від 04.12.2018 N 228/6279, Київська міська рада
"Про прийняття до розгляду проекту рішення Київської міської ради "Про внесення змін до Програми економічного і соціального розвитку м. Києва на 2018 - 2020 роки, затвердженої рішенням Київської міської ради від 21 грудня 2017 року N 1042/4049""

4. Рішення від 04.12.2018 N 227/6278, Київська міська рада
"Про прийняття до розгляду проекту рішення Київської міської ради "Про бюджет міста Києва на 2019 рік""

5. Розпорядження КМ від 05.12.2018 N 932-р, КМ України
"Про підписання Угоди між Кабінетом Міністрів України та Урядом Литовської Республіки про працевлаштування та співробітництво у сфері трудової міграції"

6. Розпорядження КМ від 05.12.2018 N 931-р, КМ України
"Про підписання Протоколу між Кабінетом Міністрів України та Урядом Литовської Республіки про виконання Угоди між Україною та Європейським Співтовариством про реадмісію осіб"

7. Указ Президента від 05.12.2018 N 408/2018, Президент України
"Про відзначення державними нагородами України з нагоди Дня Збройних Сил України"

06.12.2018

1. Постанова КМ від 28.11.2018 N 1010, КМ України
"Деякі питання професійної атестації за професією "менеджер (управитель) житлового будинку (групи будинків)""

2.  Указ Президента від 06.12.2018 N 413/2018, Президент України
"Про нагородження Д. Грібаускайте орденом Свободи"

 

07.12.2018 набули чинності 17 документів, з яких:

1. Наказ від 14.09.2018 N 1354, Міністерство соціальної політики України
"Про затвердження форм документів з обліку та забезпечення осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю та інших окремих категорій населення технічними та іншими засобами реабілітації"

2.Наказ від 11.10.2018 N 828, МВС
"Про затвердження Інструкції з організації забезпечення, зберігання та експлуатації озброєння в Національній поліції України"

3. Рішення від 18.10.2018 N 1907/5971, Київська міська рада
"Про перейменування вулиці у місті Києві"

4. Наказ від 30.10.2018 N 1563, Міністерство економічного розвитку і торгівлі України
"Про затвердження форми журналу реєстрації документів, наданих ініціатором створення - суб'єктом господарювання, керуючою компанією, учасником індустріального (промислового) парку, для визначення переліку та обсягів ввезення на митну територію України устаткування, обладнання та комплектувальних виробів до них, матеріалів, що не виробляються в Україні, які не є підакцизними товарами і звільняються від оподаткування митом"

5. Рішення від 20.11.2018 N 56/6107, Київська міська рада
"Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 22.12.2016 N 780/1784 "Про затвердження Положення про співфінансування реконструкції, реставрації, проведення капітальних ремонтів, технічного переоснащення спільного майна у багатоквартирних будинках міста Києва""

6. Постанова КМ від 28.11.2018 N 1007, КМ України
"Про затвердження критеріїв, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності з виробництва особливо небезпечних хімічних речовин, перелік яких визначається Кабінетом Міністрів України, та визначається періодичність проведення планових заходів державного нагляду (контролю) Міністерством екології та природних ресурсів"

7. Постанова КМ від 28.11.2018 N 1006, КМ України
"Про затвердження критеріїв, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності з поводження з небезпечними відходами та визначається періодичність проведення планових заходів державного нагляду (контролю) Міністерством екології та природних ресурсів"

8. Постанова КМ від 28.11.2018 N 1004, КМ України
"Про внесення зміни до пункту 5 переліку центральних органів виконавчої влади, інших державних органів, відповідальних за виконання зобов'язань, що випливають із членства України в міжнародних організаціях"

9. Постанова КМ від 28.11.2018 N 999, КМ України
"Деякі питання Електронного реєстру листків непрацездатності"

***************************************************************************************

Діяльність Кабміну України

за період з 23.11.2018 по 07.12.2018 р. Урядом прийнято 52 документи, найцікавіші з них:

 1. Розпорядження від 28.11.2018 № 909-р Про внесення змін до розділу ІІ плану пріоритетних дій Уряду на 2018 рік

Уряд вніс зміни до Плану пріоритетних дій Уряду на 2018 рік. Розпорядженням зазначений документ приведе у відповідність до рішення Верховної Ради України про відхилення та зняття з розгляду проекту Закону України “Про службу в органах місцевого самоврядування”.

      2. Постанова від 28.11.2018 № 1008 Про внесення зміни до пункту 6 Положення про Міністерство з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України

Уряд вніс зміни до Положення про Міністерство з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України.

Змінами передбачається надання МТОТ права збирати, аналізувати та оприлюднювати документовані відомості про ставлення фізичних та юридичних осіб, міжнародних організацій, громадських об’єднань, у тому числі неурядових організацій іноземних держав та міжнародних неурядових організацій, до окремих осіб, подій, явищ, процесів, фактів щодо тимчасово окупованих територій України та населення, що на них проживає, реінтеграції їх в єдиний конституційний простір України.

Це сприятиме реалізації повноважень Міністерства, які визначені в  Положенні, зокрема: щодо проведення моніторингу дотримання норм міжнародного гуманітарного права; проведення моніторингу та оцінки ефективності заходів з відновлення та розбудови миру на територіях, які зазнали негативного впливу внаслідок збройного конфлікту або тимчасової окупації; проведення моніторингу стану дотримання прав і свобод людини і громадянина на тимчасово окупованих територіях України; вжиття заходів щодо захисту прав та законних інтересів осіб, які порушені внаслідок збройного конфлікту та/або тимчасової окупації частини території України тощо.

 

3. Постанова від 28.11.2018 № 1010 Деякі питання професійної атестації за професією “менеджер (управитель) житлового будинку (групи будинків)”

Уряд врегулював  деякі питання професійної атестації управителів житлових будинків.

Постановою Уряду затверджено Порядок здійснення професійної атестації за професією “менеджер (управитель) житлового будинку (групи будинків)” та критерії, яким повинні відповідати підприємства, установи, організації, що здійснюють таку професійну атестацію.

Реалізація постанови сприятиме формуванню інституту управителів житла та має забезпечити професійний підхід до управління житловими будинками, а також  підвищити рівень якості послуги з управління.

 

4. Розпорядження від 28.11.2018 № 915-р Про виділення коштів для надання одноразової грошової допомоги члену сім’ї волонтера, який загинув під час надання волонтерської допомоги в районі проведення антитерористичної операції, та волонтеру, який став особою з інвалідністю внаслідок травми, одержаної під час надання волонтерської допомоги в районі проведення зазначеної операції      

Уряд прийняв рішення про надання одноразової грошової допомоги члену сім’ї волонтера, який загинув під час надання волонтерської допомоги в районі проведення антитерористичної операції, та волонтеру, який став особою з інвалідністю внаслідок травми, одержаної під час надання волонтерської допомоги в районі проведення зазначеної операції. Розпорядженням передбачено виділення Міністерству соціальної політики 815,7 тис. гривень для надання такої допомоги з резервного фонду державного бюджету.

 

5. Постанова від 28.11.2018 № 1001 Про внесення зміни до пункту 24 Порядку забезпечення військовослужбовців та членів їх сімей житловими приміщеннями

Уряд вніс зміни у Порядок забезпечення військовослужбовців та членів їх сімей житловими приміщеннями. Документом передбачено зарахування військовослужбовців на квартирний облік незалежно від тривалості проживання у населеному пункті, в якому вони проходять військову службу та реєстрування в установленому законодавством порядку місця проживання.

Це дозволить спростити порядок зарахування військовослужбовців Збройних Сил України, СБУ, інших військових формувань та державних органів на облік осіб, які потребують поліпшення житлових умов, у зв’язку з особливостями військової служби, пов’язаними з частими змінами місця проживання.

 

6. Постанова від 28.11.2018 № 997  Питання проведення гендерно-правової експертизи

Уряд прийняв рішення щодо питань проведення ґендерно-правової експертизи. Постановою затверджено новий порядок проведення ґендерно-правової експертизи (чинного законодавства, нормативно-правових актів, які підлягають державній реєстрації, проектів нормативно-правових актів) та форми висновків. Також передбачається запровадження проведення громадської гендерно-правової експертизи проектів нормативно-правових актів. Згідно з прийнятим актом на юридичну службу розробника покладається функція проведення ґендерно-правової експертизи проектів та підготовки висновку; встановлюється взаємодія між Мін’юстом, Мінсоцполітики та Кабінетом Міністрів України; вносяться зміни до деяких актів Уряду та визнається таким, що втрачає чинність, чинний Порядок проведення ґендерно-правової експертизи.

Прийняття постанови дозволить удосконалити механізм проведення ґендерно-правової експертизи та усунути дискримінаційні норми на етапі підготовки нормативно-правових актів та в чинних нормативно-правових актах.

 

7. Постанова від 28.11.2018 № 999 Деякі питання Електронного реєстру листків непрацездатності

Врегульовано питання запровадження Електронного реєстру листків непрацездатності. Прийнятою постановою передбачено утворення зазначеного Реєстру як систему накопичення, зберігання та використання інформації про видані, продовжені та обліковані листки непрацездатності з використанням інформаційної інфраструктури Реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування. Згідно з документом центральним органам виконавчої влади разом із Фондом соціального страхування України потрібно розробити та внести до 1 лютого 2019 року на розгляд Кабінету Міністрів проект положення про Електронний реєстр листків непрацездатності та забезпечити технічні можливості його функціонування.

 

8. Постанова від 05.12.2018 № 1021 Про затвердження Державної цільової програми з фізичної, медичної, психологічної реабілітації і соціальної та професійної реадаптації учасників антитерористичної операції та осіб, які брали участь у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації в Донецькій та Луганській областях, забезпеченні їх здійснення, на період до 2022 року

Уряд затвердив Державну цільову програму з фізичної, медичної, психологічної реабілітації і соціальної та професійної реадаптації учасників АТО та осіб, які брали участь у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, забезпеченні їх здійснення, на період до 2022 року.

Програма включатиме комплекс заходів медичної, фізичної і психологічної реабілітації та соціальної і професійної реадаптації для зазначених осіб.

Також прийняття акту сприятиме реалізації заходів з реабілітації та реадаптації учасників антитерористичної операції та осіб, які брали участь у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, забезпеченні їх здійснення, спрямованих на адміністрування їхніх потреб. Передбачено посилення їх соціального захисту, підтримку належного морально-психологічного стану, розв’язання невідкладних питань медичної, психологічної, фізичної, професійної, фізкультурно-спортивної тощо.

Буде підвищено ефективність взаємодії центральних та місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, громадських і міжнародних організацій із зазначених питань.

Реалізація постанови сприятиме впровадженню в національне законодавство міжнародних стандартів у сфері реабілітації, вдосконаленню системи соціальних послуг, розвитку послуг фізичної та психологічної реабілітації.

 

***************************************************************************************

ДІЯЛЬНІСТЬ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ з 23.11.2018 по 07.12.2018

(видано 47 Указів та Розпоряджень, найцікавіші з них)

1.      УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ №390/2018

 26 листопада 2018 року

Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 26 листопада 2018 року "Щодо надзвичайних заходів із забезпечення державного суверенітету і незалежності України та введення воєнного стану в Україні"

 

2.     УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ №392/2018

 26 листопада 2018 року

Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 26 листопада 2018 року «Про внесення зміни до рішення Ради національної безпеки і оборони України від 26 листопада 2018 року «Щодо надзвичайних заходів із забезпечення державного суверенітету і незалежності України та введення воєнного стану в Україні»

 

3.     УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ №393/2018

 26 листопада 2018 року

Про введення воєнного стану в Україні

 

4.     РОЗПОРЯДЖЕННЯ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ №220/2018-рп

 30 листопада 2018 року

Про делегацію України для участі у Конференції Організації Об'єднаних Націй зі зміни клімату, яка включатиме проведення 24-ї сесії Конференції Сторін Рамкової конвенції Організації Об'єднаних Націй про зміну клімату, 14-ї сесії Конференції Сторін, яка є нарадою Сторін Кіотського протоколу, та 3-ї частини 1-ї сесії Конференції Сторін, яка є нарадою Сторін Паризької угоди

 

5.     УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ №400/2018

 1 грудня 2018 року

Про новий склад Комісії при Президентові України у питаннях помилування

 

6.     УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ №404/2018

 1 грудня 2018 року

Про відзначення державними нагородами України з нагоди 27-ї річниці підтвердження всеукраїнським референдумом Акта проголошення незалежності України 1 грудня 1991 року

 

7.     РОЗПОРЯДЖЕННЯ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ №225/2018-рп

 4 грудня 2018 року

Про делегацію України для участі у переговорах з Європейським Союзом про внесення змін до Додатка 1-А до Угоди про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, з іншої сторони

 

8.    УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ №408/2018

 5 грудня 2018 року

Про відзначення державними нагородами України з нагоди Дня Збройних Сил України

 

9.     УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ №411/2018

 5 грудня 2018 року

Про відзначення державними нагородами України

 

10.УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ №412/2018

 6 грудня 2018 року

Про додаткові заходи щодо забезпечення реформ із децентралізації влади

 

11.  УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ №413/2018

 6 грудня 2018 року

Про нагородження Д.Грібаускайте орденом Свободи

 

12.  РОЗПОРЯДЖЕННЯ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ №232/2018-рп

 7 грудня 2018 року

Про уповноваження М.Соколюка на підписання Імплементаційного протоколу між Україною та державами Бенілюксу (Королівством Бельгія, Великим Герцогством Люксембург, Королівством Нідерланди) до Угоди між Україною та Європейським Співтовариством про реадмісію осіб

 

***************************************************************************************

ЗАКОНОПРОЕКТИ НА САЙТІ ВРУ з 23.11.2018 по 07.12.2018

9331

23.11.2018

Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України" щодо визначення територіальної підсудності судових справ, підсудних розташованим на території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя судам, та підслідності кримінальних правопорушень, вчинених на тимчасово окупованій території

 

Народний депутат України 
Гончаренко О.

http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=64997

Метою ПЗУ є приведення до вимог указів Президента України щодо створення судів та кримінально-процесуального законодавства України норм статті 12 ЗУ «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» в частині визначення територіальної підсудності судових справ підсудних розташованим на території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя судам та підслідності кримінальних правопорушень, вчинених на тимчасово окупованій території.

ПЗУ пропонує внести зміни до частини першої та частини другої статті 12 Закону замінивши назви ліквідованих судів на новостворені відповідно до вищеназваних указів Президента України та визначити підслідність кримінальних правопорушень, вчинених на тимчасово окупованій території, в загальному порядку, визначеному КПК України.

*********************************************************************

9335

23.11.2018

Проект Закону про внесення змін до статті 8 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" щодо оптимізації розміру єдиного внеску для підприємств учасників бойових дій

Народний депутат України 

Юринець О.В.,

Гопко Г.М.
 

http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=65002

ПЗУ пропонує внести зміни до статті 8  Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», за якими підприємства, установи та фізичні особи, які мають найманих працівників будуть сплачувати єдиний внесок за найманого учасника бойових дій із числа учасників Ато/Заходів, члена сім’ї  загиблого учасника Ато / Заходів у розмірі 8,41%, а підприємства ветеранів війни де засновником, або 50 % від засновників є учасники бойових дій з числа учасників АТО/Заходів та/або члени сім’ї загиблих учасників АТО, стату яким надано відповідно до пунктів 19, 20 частини першої статті 6 та  абзаців  четвертого - восьмого пункту 1 статті 10  Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»  та кількість таких осіб , які мають там основне місце роботи, становить не менш як 50 відсотків середньооблікової чисельності штатних працівників від облікового складу за умови, що фонд оплати праці таких осіб становить протягом звітного періоду не менш як 50 відсотків суми загальних витрат на оплату праці, сплачуватимуть  5,3 %  від фонду оплати праці.

*********************************************************************

9338

26.11.2018

Проект Закону про затвердження Указу Президента України "Про введення воєнного стану в Україні"

Порошенко Петро Олексійович Президент України

http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=65008, прийнято та 28.11.2018 підписано Президентом.

Метою ПЗУ є затвердження ВРУ Указу Президента України від 26 листопада 2018 року "Про введення воєнного стану в Україні", створення правових умов для відсічі збройній агресії Російської Федерації та забезпечення національної безпеки.

ПЗУ передбачає затвердити Указ Президента України від 26 листопада 2018 року "Про введення воєнного стану в Україні", яким в Україні із 14години 00 хвилин 26 листопада 2018 року строком на 30 діб до 14 години 00 хвилин 26 грудня 2018 рокувводиться воєнний стан, вирішуються питання, пов'язані із введенням названого особливого правового режиму. Зокрема, державним органам надаються доручення щодо:
- введення в дію плану запровадження та забезпечення заходів правового режиму воєнного стану в Україні;

- забезпечення постачання Збройним Силам України, іншим військовим формуванням матеріально-технічних ресурсів і майна, надання послуг та їх фінансування в обсягах, що необхідні для ефективного виконання покладених на них завдань в особливий період;

- приведення у готовність до виконання завдань за призначенням в особливий період із введенням ступеня ПОВНА ГОТОВНІСТЬ визначених об'єктів єдиної державної системи цивільного захисту, її функціональних та територіальних підсистем;

- утворення рад оборони та забезпечення сприяння військовому командуванню у запровадженні та здійсненні заходів правового режиму воєнного стану.

*********************************************************************

9339

26.11.2018

Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про правовий режим воєнного стану" (щодо захисту окремих прав і свобод громадян)

Народний депутат України 
Купрій В.М.

http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=65009

ПЗУ пропонує у Законі України «Про правовий режим воєнного стану» виключити статтю 19, яка встановлює наступне:

«Стаття 19. Гарантії законності в умовах воєнного стану

1. В умовах воєнного стану забороняються:

зміна Конституції України;

зміна Конституції Автономної Республіки Крим;

проведення виборів Президента України, а також виборів до Верховної Ради України, Верховної Ради Автономної Республіки Крим і органів місцевого самоврядування;

проведення всеукраїнських та місцевих референдумів;

проведення страйків, масових зібрань та акцій.

2. Верховна Рада України не пізніше ніж у 90-денний строк з дня припинення чи скасування воєнного стану, якщо чергові або позачергові вибори до відповідних органів мали бути проведені в період, на який було введено воєнний стан, приймає рішення про призначення виборів депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих виборів».

*********************************************************************

9341

26.11.2018

Проект Постанови про Звернення Верховної Ради України до Організації Об'єднаних Націй, Європейського Парламенту, Парламентської Асамблеї Ради Європи, Парламентської Асамблеї НАТО, Парламентської Асамблеї ОБСЄ, Парламентської Асамблеї ГУАМ, національних парламентів...

Народний депутат України 
Гопко Г.М.

http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=65010, 26.11. прийнято, а 28.11. підписано.

Метою прийняття проекту постанови є схвалення ВРУ звернення до парламентів іноземних держав Європейського Парламенту та парламентських асамблей міжнародних організацій з метою  привернення уваги їх керівництва та членів парламентів світу до погіршення безпекової ситуації в регіоні, у тому числі в акваторіях Азовського та Чорного морів, до чергових актів агресії Російської Федерації проти Україні і закликання міжнародної спільноти надати відповідну підтримку Україні на міжнародній арені.

Одним із завдань схвалення звернення ВРУ до міжнародної спільноти є продовження та посилення  тиску і санкцій проти Російської Федерації, формулюванні більш активної позиції у питанні врегулювання ситуації та направлення миротворчої місії ООН в Україну.

*********************************************************************

9340

26.11.2018

Проект Закону про внесення змін до законів України щодо інформаційної безпеки

Народний депутат України 
Котвіцький І.О.

http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=65011

ПЗУ має вдосконалити норми Законів України Про національну безпеку України» та «Про інформацію» щодо запровадження поняття інформаційної безпеки та визначення змісту забезпечення інформаційної безпеки.

ПЗУ пропонує внести зміни до статті 1 Закону України «Про національну безпеку України» та статей 1 і 3  Закону України «Про інформацію».

 

*********************************************************************

9348

28.11.2018

Проект Закону про внесення змін до статті 124 Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо посилення відповідальності водіїв транспортних засобів за порушення правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження майна

Народний депутат України 

Бублик Ю.В.
 

http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=65025

Кодекс України про адміністративні правопорушення

Стаття 124. Порушення правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів, вантажу, автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх споруд чи іншого майна

 

Порушення учасниками дорожнього руху правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів, вантажу, автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх споруд чи іншого майна, -

тягне за собою накладення штрафу в розмірі двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавлення права керування транспортними засобами на строк від шести місяців до одного року.

Стаття 124. Порушення правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів, вантажу, автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх споруд чи іншого майна

 

Порушення учасниками дорожнього руху правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів, вантажу, автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх споруд чи іншого майна, -

тягне за собою накладення штрафу в розмірі двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавлення права керування транспортними засобами на строк від шести місяців до одного року.

*********************************************************************

6706/П

28.11.2018

Проект Постанови про відхилення проекту Закону України про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України щодо уточнення переліку злочинів, за яких може проводитися спеціальне досудове розслідування

Народний депутат України 
Кожем’якін А.А.

http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=65026

*********************************************************************

4760/П

28.11.2018

Проект Постанови про відхилення проекту Закону України про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України щодо окремих питань оскарження рішень, дій чи бездіяльності органів досудового розслідування, прокурора під час досудового розслідування…

Народний депутат України 
Кожем’якін А.А.

http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=65027

*********************************************************************

 9298-1

29.11.2018

Проект Закону про внесення змін до статті 10 Закону України "Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб"

Народний депутат України 
Недава О.

http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=65033

ПЗУ має на меті створення умов для посилення гарантій дотримання прав і свобод внутрішньо переміщених осіб, зокрема й тих, чиє житло (майно) було зруйноване (знищене) або пошкоджене внаслідок збройної агресії Російської Федерації проти України та, які змушені були покинути своє місце проживання, а також сприяння їх інтеграції за новим місцем проживання в Україні.

ПЗУ пропонує нову редакцію пунктів 2 та 3 частини 1 статті 10 Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб», де уточнюються повноваження Кабінету Міністрів України з питань забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб.

Закон України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб»

Стаття 10. Повноваження Кабінету Міністрів України з питань забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб

1. Кабінет Міністрів України:

...

2) забезпечує проведення моніторингу внутрішнього переміщення осіб, спрямовує діяльність органів виконавчої влади на усунення обставин (умов), що сприяли внутрішньому переміщенню осіб, захист прав і свобод внутрішньо переміщених осіб, сприяння поверненню таких осіб до залишеного місця проживання та їх реінтеграції;

 

 

 

3) у разі настання обставин, зазначених у статті 1 цього Закону, які спричинили масове (більше 100 тисяч осіб) переміщення громадян України, або у разі продовження дії обставин, зазначених у статті 1 цього Закону, понад 6 місяців затверджує комплексні державні цільові програми щодо підтримки та соціальної адаптації внутрішньо переміщених осіб із визначенням джерел та обсягів фінансування, контролює їх виконання;

 

Стаття 10. Повноваження Кабінету Міністрів України з питань забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб

1. Кабінет Міністрів України:

...

2) забезпечує проведення моніторингу внутрішнього переміщення осіб, спрямовує діяльність органів виконавчої влади на усунення обставин (умов), що сприяли внутрішньому переміщенню осіб, захист прав і свобод внутрішньо переміщених осіб, створення умов для добровільного повернення таких осіб до їх покинутого місця проживання, у тому числі відшкодування збитків за зруйновані (знищені) або пошкоджені об’єкти приватного житлового фонду під час бойових дій у Донецькій та Луганській областях, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України, сприяння інтеграції за новим місцем проживання в Україні;

3) у разі настання обставин, зазначених у статті 1 цього Закону, які спричинили масове (більше 100 тисяч осіб) переміщення громадян України, або у разі продовження дії обставин, зазначених у статті 1 цього Закону, понад 6 місяців затверджує комплексні державні цільові програми щодо підтримки та соціальної адаптації внутрішньо переміщених осіб із визначенням джерел та обсягів фінансування, контролює їх виконання, вживає всіх необхідних заходів щодо стягування з держави-агресора в повному обсязі коштів наданих фізичним особам як відшкодування збитків за зруйновані (знищені) або пошкоджені об’єкти приватного житлового фонду під час бойових дій, спричинених збройною агресією;

 

*********************************************************************

9351

29.11.2018

Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю"

Народний депутат України 
Помазанов А.В.

http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=65035

ПЗУ пропонує удосконалити положення щодо:

 • визначення предмета корпоративного договору, що укладається учасниками товариства;
 • деталізації  умов укладення і виконання корпоративного договору;
 • визначення правової долі частки в статутному капіталі, сформованої за рахунок спільного майна подружжя;
 • окреслення умов поділу частки в статутному капіталі товариства між подружжям;
 • визначення умов відчуження частки у статутному капіталі товариства третім особам.

*********************************************************************

9353

30.11.2018

Проект Закону про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України щодо вдосконалення окремих положень у зв'язку із здійсненням спеціального досудового розслідування

Народний депутат України 
Алєксєєв С.О.

http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=65037

ПЗУ розроблений з метою забезпечення невідворотності покарання осіб, які вчинили кримінальне правопорушення та з метою уникнення кримінальної відповідальності виїхали до інших країн чи до тимчасово окупованих територій України.

Проектом пропонується внести зміни до КПК, де пропонується визначити:

1. Дві підстави для оголошення розшуку підозрюваного (зміни до
ст. 281):

1) якщо «місцезнаходження підозрюваного невідоме»;

2) якщо «підозрюваний ухиляється від явки на виклик слідчого, прокурора, слідчого судді чи суду та існують обґрунтовані підстави вважати, що він виїхав до іншої країни або до тимчасово окупованих територій України». Також пропонується законодавчо визначити, які саме дані можуть свідчити про виїзд особи до іншої країни. 

2. Можливість розгляду клопотання про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою та його обрання за відсутності підозрюваного, обвинуваченого у разі наявності постанови про його розшук з підстав, передбачених п. 2 ч. 1 ст. 281 КПК України (зміни до ст. 193).

3. Що у разі обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою стосовно підозрюваного, обвинуваченого у разі наявності постанови про його розшук з підстав, передбачених п. 2 ч. 1 ст. 281 КПК України, строк дії ухвали не зазначається та розмір застави не визначається.

4. Визначити підставами для здійснення спеціального досудового розслідування чи спеціального судового провадження (зміни до ст. ст. 139,
2971, 323):

«-ухилення від явки на виклик слідчого, прокурора чи судовий виклик слідчого судді, суду;

- винесення постанови про оголошення підозрюваного, обвинуваченого у розшук з підстав, передбачених п. 2 ч. 1 ст. 281 КПК України». 

5. Визначити, що у клопотанні про здійснення спеціального досудового розслідування, серед іншого зазначаються відомості (зміни до ст. 2972):

« - про наявність постанови про оголошення розшуку підозрюваного з підстав, передбачених пунктом 2 частини першої статті 281 цього Кодексу;

- щодо ухилення підозрюваного від явки на виклик слідчого, прокурора чи суду та наявності достатніх даних про його виїзд до іншої країни чи до тимчасово окупованої території України, зокрема наявності у такого підозрюваного закордонного паспорту, повідомлення компетентних органів про реєстрацію перетинання ним кордону, поштово-телеграфна кореспонденція, пояснення свідків тощо».  

6. У зв’язку початком операції Об'єднаних сил на виконання Закону України «Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях» у відповідних статтях КПК слова «антитерористичної операції» доповнити словами «чи операції Об’єднаних сил».

********************************************************************************

9354

30.11.2018

Проект Закону про засудження діяльності підрозділів міліції "Беркут" під час масових акцій громадського протесту протягом листопада 2013-лютого 2014 року і тимчасової окупації території України та заборону пропаганди їхньої символіки

Народний депутат України 
Найєм М.. 
Сотник О.С.

http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=65038
 У пояснювальній записці до даного ПЗУ  надано порівняльні зображення символіки Нацполіції та символіки терористичних організацій лднр – варто перейти за посиланням та подивитись. 
Метою ПЗУ є недопущення повторення злочинів проти права на свободу зібрань і свободу вираження поглядів, а також недопущення узурпації державної влади та прославляння і возвеличення злочинної насильницької політики терору, яка здійснювалась підрозділами правоохоронного органу держави шляхом засудження діяльності підрозділів міліції «Беркут» та заборони поширення їхньої символіки.

Прийняття цього ПЗУ має зменшити суспільно-політичну напругу щодо історичної оцінки діяльності підрозділів міліції «Беркут» під час масових акцій громадського протесту протягом листопада 2013 – лютого 2014 року і тимчасової окупації території України та підвищення довіри суспільства до органів правопорядку шляхом усунення з суспільного простору символів, що негативним чином впливають на емоційне ставлення громадян та громадянок України, особливо – учасників та учасниць масових акцій громадського протесту протягом листопада 2013 – лютого 2014 року до поліцейських, військовослужбовців Національної гвардії України тощо.

Законопроект пропонує засудити діяльність підрозділів міліції «Беркут» під час масових акцій громадського протесту протягом листопада 2013 – лютого 2014 року і тимчасової окупації території України як протиправну та встановити законодавчу заборону пропаганди їхньої діяльності.

У законопроекті визначаються терміни «підрозділи міліції «Беркут», «символіка підрозділів міліції «Беркут» та «пропаганда діяльності підрозділів міліції «Беркут» під час масових акцій громадського протесту протягом листопада 2013 лютого 2014 року і тимчасової окупації території України» та встановлюється відповідальність за порушення законодавства про заборону пропаганди діяльності підрозділів міліції «Беркут» під час масових акцій громадського протесту протягом листопада 2013 лютого 2014 року і тимчасової окупації території України та використання їхньої символіки.

Пропонується доповнити ККУ новою статтею 436-2 такого змісту:

«Стаття 436-2. Виготовлення, поширення символіки підрозділів міліції «Беркут» та пропаганда діяльності підрозділів міліції «Беркут» під час масових акцій громадського протесту протягом листопада 2013 лютого 2014 року і тимчасової окупації території України

1. Виготовлення, поширення чи публічне використання символіки підрозділів міліції «Беркут», крім випадків, передбачених частинами четвертою і п’ятою статті 3 Закону України «Про засудження діяльності підрозділів міліції «Беркут» під час масових акцій громадського протесту протягом листопада 2013 лютого 2014 року і тимчасової окупації території України та заборону пропаганди їхньої символіки», -

карається штрафом від двохсот до п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

2. Ті самі дії, вчинені службовою особою, -

карається штрафом від п’ятисот до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років».

********************************************************************************

9355

30.11.2018

Проект Закону про внесення змін до розділу Х "Перехідні положення" Земельного кодексу України щодо продовження заборони відчуження земель сільськогосподарського призначення

Народний депутат України 
Барна О.С.

http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=65039

Метою прийняття Закону України «Про внесення змін до розділу Х «Перехідні положення» Земельного кодексу України щодо продовження заборони відчуження сільськогосподарських земель» є продовження на шість років строку дії мораторію на продаж чи іншим способом відчуження земель сільськогосподарського призначення, що дасть необхідний проміжок часу для пошуку ефективного шляху вирішення проблеми використання земель сільськогосподарського призначення.

На даний час пунктами 14 та 15 розділу Х «Перехідні положення» Земельного кодексу України визначено, що до набрання чинності законом про обіг земель сільськогосподарського призначення, але не раніше 1 січня 2019 року, забороняється:

внесення права на земельну частку (пай) до статутних капіталів господарських товариств;

купівля-продаж земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної та комунальної власності, крім вилучення (викупу) їх для суспільних потреб;

купівля-продаж або іншим способом відчуження таких земельних ділянок.


 
АЛЬТЕРНАТИВНІ ПЗУ:

9355-7

04.12.2018

Проект Закону про внесення змін до розділу Х "Перехідні положення" Земельного кодексу України щодо заборони торгівлі землею сільськогосподарського призначення

Народний депутат України 
Левченко Ю.В. 
Іллєнко А.Ю. 
Головко М.Й. 
Осуховський О.І. 
Марченко О.О.

9355-6

04.12.2018

Проект Закону про внесення змін до Земельного кодексу України (щодо продовження строку дії мораторію на купівлю-продаж земель сільськогосподарського призначення в Україні)

Народний депутат України 
Головко М.Й.

9355-5

04.12.2018

Проект Закону про внесення змін до розділу Х "Перехідні положення" Земельного кодексу України щодо продовження заборони відчуження сільськогосподарських земель

Народний депутат України 
Бакуменко О.Б. 
Юрчишин П.В. 

9355-4

04.12.2018

Проект Закону про внесення змін до розділу Х "Перехідні положення" Земельного кодексу України щодо продовження заборони відчуження земель сільськогосподарського призначення

Народний депутат України 
Бурбак М.Ю. 
Бриченко І.В.

9355-3

04.12.2018

Проект Закону про внесення змін до розділу Х "Перехідні положення" Земельного кодексу України щодо заборони відчуження сільськогосподарських земель до проведення та встановлення результатів Всеукраїнського референдуму стосовно купівлі-продажу земель сільськогосподарського призначення

Народний депутат України 
Новинський В.В. 
Вілкул О.Ю.

9355-2

04.12.2018

Проект Закону про внесення змін до пунктів 14,15 розділу Х "Перехідні положення" Земельного кодексу України

Народний депутат України 
Мушак О.П.

9355-1

04.12.2018

Проект Закону про внесення змін до пунктів 14,15 розділу Х "Перехідні положення" Земельного кодексу України

Народний депутат України 
Шверк Г.А.


 
********************************************************************************

9357

03.12.2018

Проект Закону про внесення зміни до статті 28 Закону України "Про правовий режим воєнного стану" щодо забезпечення проведення місцевих виборів, призначених на неділю, 23 грудня 2018 року

Президент України

Порошенко П.О.

http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=6504

Метою ПЗУ є забезпечення реалізації визначеного частиною першою статті 38 Конституції України права громадян України обирати і бути обраними на місцевих виборах, призначених на неділю, 23 грудня 2018 року.


 

Закон України "Про правовий режим воєнного стану"

Чинна редакція Закону

Редакція Закону з урахуванням пропонованих змін

Стаття 28. Прикінцеві положення

Стаття 28. Прикінцеві положення

Відсутній

2-2. Встановити, що дія частини першої статті 19 цього Закону щодо заборони проведення в умовах воєнного стану виборів до органів місцевого самоврядування не поширюється на проведення місцевих виборів, призначених на неділю, 23 грудня 2018 року.


 
********************************************************************************

0206

03.12.2018

Проект Закону про припинення дії Договору про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і Російською Федерацією

http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=65044
Закон прийнято 6 грудня 2018 року та направлено на підпис Президенту. 
ПЗУ розроблено відповідно до вимог частини другої статті 24 Закону України«Про міжнародні договори України», яка передбачає, що припинення дії міжнародного договору України щодо договору, згода на обов'язковість якого надана Верховною Радою України, здійснюється у формі закону України.

Метою ПЗУ є припинення дії Договору про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і Російською Федерацією з огляду на його триваюче істотне порушення з боку Російської Федерації та відповідно до статті 40 цього Договору.

*********************************************************************************

9359

03.12.2018

Проект Закону про внесення змін до Господарського кодексу України з питань обігу віртуальних активів

Народний депутат України 
Помазанов А.В.

http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=65046

ПЗУ надає правове визначення та нормативне закріплення таким об’єктам господарсько-правових відносин, як:

 • віртуальні активи;
 • криптоактиви, а також визначити їх місце у складі майна суб’єктів господарювання.

ПЗУ передбачає визначення криптоактивів як різновиду віртуальних активів, а віртуальних активів – як особливого виду нематеріальних активів суб’єктів господарювання.

Пропонується доповнити ГКУ окремою статтею 1431, де навести дефініції віртуальних активів і криптоактивів. Перші становлять собою широку групу активів у складі нематеріальних активів, що створені з використанням інформаційних технологій, мають самостійну цінність, можуть вільно відчужуватися і, відповідно, виступають самостійними об’єктами господарського обороту.

Пропоноване визначення криптоактивів враховує їх економічну і технічну складові. З економічної точки зору криптоактиви відносяться до віртуальних активів (і, відповідно, в такій якості вони є різновидом нематеріальних активів у складі майна підприємства), вони можуть використовуватися (і, власне, призначені для такого використання) як одиниці обліку та вартості, засоби накопичення та обміну всередині інформаційної системи, в якій вони створені і обліковуються. З технічної точки зору, криптоактиви можуть становити собою певний набір символів, шифр або код, який зафіксований і обертається всередині зазначеної інформаційної системи (блокчейн).


 
********************************************************************************

9365

04.12.2018

Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" щодо прийняття в експлуатацію гаражів, збудованих без дозвільного документа на виконання будівельних робіт

Народний депутат України 
Мельник С.І.

http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=65063 

Прийняття ПЗУ викликано необхідністю спростити прийняття в експлуатацію індивідуальних гаражів, збудованих без дозвільних документів на виконання будівельних робіт.

Зміст положення (норми) чинного законодавства

Зміст положення (норми) проекту акта

Стаття 40. Пайова участь у розвитку інфраструктури населеного пункту

…………………

4. До пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту не залучаються замовники у разі будівництва:

1) об’єктів будь-якого призначення на замовлення державних органів або органів місцевого самоврядування за рахунок коштів державного або місцевих бюджетів;

………………….

4) індивідуальних (садибних) житлових будинків, садових, дачних будинків загальною площею до 300 квадратних метрів, господарських споруд, розташованих на відповідних земельних ділянках;

Відсутній

 

 

Розділ V 
ПРИКІНЦЕВІ ПОЛОЖЕННЯ

………………….

9. Орган державного архітектурно-будівельного контролю безоплатно протягом 10 робочих днів з дня подання заяви власниками (користувачами) земельних ділянок, на яких розміщені об’єкти будівництва, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів з незначними наслідками (СС1), збудовані на земельній ділянці відповідного цільового призначення без дозвільного документа на виконання будівельних робіт, за результатами технічного обстеження приймає в експлуатацію:

збудовані у період з 5 серпня 1992 року до 9 квітня 2015 року індивідуальні (садибні) житлові будинки, садові, дачні будинки загальною площею до 300 квадратних метрів, а також господарські (присадибні) будівлі і споруди загальною площею до 300 квадратних метрів;

Стаття 40. Пайова участь у розвитку інфраструктури населеного пункту    

………………

4. До пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту не залучаються замовники у разі будівництва:

1) об’єктів будь-якого призначення на замовлення державних органів або органів місцевого самоврядування за рахунок коштів державного або місцевих бюджетів;

………………..

4) індивідуальних (садибних) житлових будинків, садових, дачних будинків загальною площею до 300 квадратних метрів, господарських споруд, розташованих на відповідних земельних ділянках;

 

5) індивідуальних гаражів, збудованих поза межами індивідуальної (присадибної) ділянки або у гаражних масивах/кооперативах (за наявності документів на право власності або постійного користування земельною ділянкою);

 

Розділ V 
ПРИКІНЦЕВІ ПОЛОЖЕННЯ

………………….

9. Орган державного архітектурно-будівельного контролю безоплатно протягом 10 робочих днів з дня подання заяви власниками (користувачами) земельних ділянок, на яких розміщені об’єкти будівництва, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів з незначними наслідками (СС1), збудовані на земельній ділянці відповідного цільового призначення без дозвільного документа на виконання будівельних робіт, за результатами технічного обстеження приймає в експлуатацію:

збудовані у період з 5 серпня 1992 року до 9 квітня 2015 року індивідуальні (садибні) житлові будинки, садові, дачні будинки загальною площею до 300 квадратних метрів, а також господарські (присадибні) будівлі і споруди загальною площею до 300 квадратних метрів та індивідуальні гаражі, збудовані поза межами індивідуальної (присадибної) ділянки або у гаражних масивах/кооперативах (за наявності документів на право власності або постійного користування земельною ділянкою);


 
********************************************************************************

9055-1/П

05.12.2018

Проект Постанови про відхилення проекту Закону України про адвокатуру та адвокатську діяльність

(щодо ПЗУ 9055-1)

Народний депутат України 
Алєксєєв С.О.

9055/П

05.12.2018

Проект Постанови про прийняття за основу проекту Закону України про адвокатуру та адвокатську діяльність

(щодо ПЗУ 9055)

http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=65074

станом на 06.12.2018 вручено для розгляду

Народний депутат України 
Алєксєєв С.О.


 
********************************************************************************

9311-1

05.12.2018

Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення гарантій захисту державою права власності

Народний депутат України 
Пташник В.Ю. 
Констанкевич І.М. 

http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=65066

ПЗУ передбачає внесення наступних змін:

1) до процесуальних кодексів:

закріплення обов’язкового виготовлення судових рішень на спеціальному бланку та встановлення вимог до оформлення судових рішень для уникнення ситуацій з підробкою судових рішень для «відібрання» власності фізичних і юридичних осіб;

2) до Закону України «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю»:

запровадження можливості товариства створюватися на підставі модельного статуту;

3) до Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» передбачається:

 з суб’єктів державної реєстрації прав виключити акредитовані державні та комунальні підприємства;

запровадження обов’язкового підвищення кваліфікації для державних реєстраторів;

запровадження удосконаленої взаємодії між Державним реєстром речових прав на нерухоме майно та Державним земельним кадастром;

встановлення норми, відповідно до якої перевірка цивільної правоздатності та дієздатності фізичної особи здійснюється шляхом отримання відомостей про таку особу з Державного реєстру актів цивільного стану громадян, перевірка дійсності та змісту довіреності в Єдиному реєстрі довіреності, а також перевірку наявності обтяжень корпоративних прав в Державному реєстрі обтяжень рухомого майна;

деталізована регламентація здійснення реєстраційних дій у результаті вчинення нотаріальної дії з нерухомим майном тощо;

 

4) до Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань»:

із суб’єктів державної реєстрації прав виключаються акредитовані державні та комунальні підприємства;

запровадження обов’язкового підвищення кваліфікації для державних реєстраторів;

встановлення норми, відповідно до якої перевірка цивільної правоздатності та дієздатності фізичної особи здійснюється шляхом отримання відомостей про таку особу з Державного реєстру актів цивільного стану громадян, перевірка дійсності та змісту довіреності в Єдиному реєстрі довіреності, а також перевірку наявності обтяжень корпоративних прав в Державному реєстрі обтяжень рухомого майна;

встановлено обов’язок підписання рішень загальних зборів щодо збільшення/зменшення статутного капіталу, щодо частки учасника у статутному (складеному) капіталі юридичної особи виключно учасниками чи уповноваженими ними особами із засвідченням справжності підписів тощо;

5) до Закону України «Про нотаріат»:

зміни у формуванні складу ВККН для забезпечення незалежності нотаріальної спільноти та усунення будь-яких можливостей для тиску на нотаріусів; встановлення чіткої системи визначення розмірів заробітної плати державних нотаріусів з метою належного їхнього фінансового забезпечення для стимулювання нотаріусів працювати в віддалених районах, у яких громадяни обмежені в доступі до вчинення нотаріальних дій


 
АЛЬТЕРНАТИВНІ 

9311-2

07.12.2018

Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення гарантій захисту державою права власності

http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=65094

Народний депутат України 
Новак Н.В. 
Чумак В.В.

9311-3

07.12.2018

Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення гарантій захисту державою права власності

http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=65095

Народний депутат України 
Шкрум А.І.

9311-4

07.12.2018

Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення гарантій захисту державою права власності та щодо посилення протидії рейдерству

http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=65105

Народний депутат України 
Сидорович Р.М. 
Подоляк І.І. 
Данченко О.І. 


 
********************************************************************************

9367

05.12.2018

Проект Закону про внесення змін до підпункту 165.1.59 пункту 165.1 статті 165 Податкового кодексу України щодо оподаткування доходу платника податку

Народний депутат України 
Тарута С.О.

http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=65069

ПЗУ пропонує підпункт 165.1.59 пункту 165.1 статті 165 Податкового кодексу України, яким визначається не включати суму, прощену (анульовану) кредитором у порядку, передбаченому законом щодо реструктуризації зобов’язань громадян України за кредитами в іноземній валюті, що отримані на придбання єдиного житла (іпотечні кредити) до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку викласти в новій редакції, в якій відсутнє посилання на порядок, передбачений законом щодо реструктуризації зобов’язань громадян України.

********************************************************************************

9368

05.12.2018

Проект Постанови про звернення до Президента України щодо присвоєння звання Героя України Бандері Степану Андрійовичу (посмертно)

Народний депутат України 
Кіт А.Б. 
Люшняк М.В. 

http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=65070
********************************************************************************

9357-2

06.12.2018

Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про правовий режим воєнного стану" та інших законодавчих актів України

Народний депутат України 
Ляшко О.В. 
Соболєв С.В. 

http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=65079

метою ПЗУ є забезпечення реалізації гарантованих Конституцією України виборчих прав громадян, суверенного права Українського народу на виявлення своєї волі, забезпечення належного функціонування окружних та дільничних виборчих комісій з виборів Президента України, усунення неузгодженостей в законодавстві в частині регулювання питання подання декларацій кандидатами на пост Президента України, надання можливості здійснити необхідні закупівлі товарів і послуг для підготовки та проведення виборів, забезпечення реалізації права на оскарження до суду порушень, що мали місце до дня голосування.

                ПЗУ пропонує внести зміни до статті 19 Закону України «Про правовий режим воєнного стану» в частині виключення з переліку обмежень, що застосовуються в умовах воєнного стану, проведення виборів Президента України, а також виборів до Верховної Ради України, Верховної Ради Автономної Республіки Крим і органів місцевого самоврядування, а також масових зібрань та акцій.

********************************************************************************

9375

06.12.2018

Проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення виконання міжнародних зобов'язань України в частині розвитку ринків капіталу

Народний депутат України 
Різаненко П.О.

http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=65089
ПЗУ покликаний вирішити проблеми практичного застосування механізмів squeeze-out та sell-out шляхом внесення
 змін до Законів України «Про акціонерні товариства», «Про державне регулювання 
ринку цінних паперів в Україні», «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні», 
«Про аудит фінансової звітності та аудиторську діяльність»:
 • Змінами до частини другої статті 8 Закону України «Про акціонерні товариства» пропонується удосконалити механізм визначення ринкової вартості акцій з урахуванням кращої міжнародної практики.
 • Змінами до пункту 24-1 частини другої статті 7 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» передбачено приведення термінології у сфері професійної оціночної діяльності у відповідність до Закону України «Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні».
 • Зміни до статті 1 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні»  передбачають закріплення за професійними учасниками фондового ринку статусу підприємств, що становлять суспільний інтерес, оскільки професійні учасники фондового ринку працюють також із залученими коштами.
 • Змінами до Закону України «Про аудит фінансової звітності та аудиторську діяльність» пропонується, аналогічно як до банків, передбачити додаткову можливість встановлення особливостей проведення аудиту фінансової звітності професійних учасників фондового ринку. Такі особливості пояснюються специфічністю їх діяльності та важливістю отримання якісної фінансової звітності з метою недопущення негативного впливу їх діяльності на стабільність фінансової системи України.
 • Змінами також передбачено надання НКЦПФР права протягом трьох років з дня набрання чинності цього Закону відповідно до процедур, установлених нормативно-правовими актами Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, відхиляти обрану емітентом, цінні папери якого допущені до торгів на фондовій біржі та/або щодо цінних паперів якого здійснено публічну пропозицію, професійним учасником фондового ринку для проведення зовнішнього аудиту аудиторську фірму або відстороняти аудиторську фірму, яка проводить зовнішній аудит емітента, цінні папери якого допущені до торгів на фондовій біржі та/або щодо цінних паперів якого здійснено публічну пропозицію, професійного учасника фондового ринку.

Зазначене передбачає отримання на перехідний період, тобто до створення нової структури з нагляду за аудиторською діяльністю, повноважень, аналогічних до передбачених для Національного банку України, з метою забезпечення можливості для контролю за якістю здійснення аудиту фінансової звітності на фондовому ринку.

*********************************************************************************
ЗАКОНОПРОЕКТИ, тексти яких станом на 09.12.2018 року відсутні на сайті ВРУ. Відслідковуйте їх появу за посиланнями.

 

9377

07.12.2018

Проект Закону про внесення змін до Основ законодавства України про охорону здоров'я (щодо управління змінами в охороні здоров'я)

Народний депутат України 
Мусій О.С. 
Богомолець О.В. 

http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=65097

 
********************************************************************************

9382

07.12.2018

Проект Закону про внесення змін до підрозділу 10 розділу ХХ "Перехідні положення" Податкового кодексу України щодо звільнення від адмін. відповідальності, а також звільнення від справляння митних, податкових та інших платежів з волонтерів, які забезпечували військові формування, що були утворені відповідно до законів України та брали безпосередню участь у антитерористичній операції, у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації

Народний депутат України 
Батенко Т.І. 
Шевченко В.Л. 

http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=65103
********************************************************************************

9383

07.12.2018

Проект Закону про внесення змін до розділу XXI "Прикінцеві та перехідні положення" Митного кодексу України щодо звільнення від адмін. відповідальності, а також звільнення від справляння митних, податкових та інших платежів з волонтерів, які забезпечували військові формування, що були утворені відповідно до законів України та брали безпосередню участь у АТО, у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у ...

Народний депутат України 
Батенко Т.І. 
Шевченко В.Л. 

http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=65104
********************************************************************************

9384

07.12.2018

Проект Постанови про схвалення пропозицій щодо застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)

Народний депутат України 
Головко М.Й. 

http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=65106