Ласкаво просимо на наш сайт Вхід

Рада адвокатів міста Києва
Кваліфікаційно-дисциплінарна
комісія адвокатури міста Києва
Центр стажування та підвищення
кваліфікації адвокатів

ЩОДО ЄСВ ДЛЯ АДВОКАТІВ

Шановні Колеги, звертаємо Вашу увагу на можливість вирішення нашої актуальної проблеми – сплати ЄСВ за відсутності доходу.

Так, Верховній Раді рекомендовано включити до порядку денного поточної сесії для прийняття за основу Законопроект 2166 про скасування ЄСВ без доходу та скасування ЄСВ з пенсіонерів - самозайнятих осіб.

З проектом закону та аргументацією щодо необхідності його прийняття можна ознайомитись за посиланням:

http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=66921

 

До відома із судової практики:

ПОСТАНОВА Іменем України 27 листопада 2019 року Київ справа №160/3114/19 адміністративне провадження №К/9901/25439/19

 «…За цих обставин варто зазначити, що наявність у позивача свідоцтва про право на зайняття адвокатською діяльністю лише посвідчує право адвоката на здійснення професійної діяльності, однак не є доказом здійснення адвокатської діяльності та отримання від такої діяльності доходу.

Не змінює вищенаведеного і факт перебування особи на обліку в органах фіскальної служби, оскільки взяття на облік осіб, в тому числі юридичних або самозайнятих, здійснюється органом доходів і зборів незалежно від наявності обов`язку щодо сплати того чи іншого податку або збору.

Таким чином, оскільки єдиною метою збору єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування є забезпечення захисту у випадках, передбачених законодавством саме прав фізичних осіб на отримання страхових виплат (послуг) за діючими видами загальнообов`язкового державного соціального страхування, то в розумінні Закону № 2464-VI позивач є застрахованою особою, і єдиний внесок за нього в період, за який винесена оскаржувана вимога (2017 рік), нараховував та сплачував роботодавець в розмірі не менше мінімального, що виключає обов`язок по сплаті у цей період єдиного внеску позивачем ще і як особою, що має право провадити адвокатську діяльність, проте не отримувала дохід від неї».

Дану проблему підняла й омбудсмен Людмила Денисова. Так 18 листопада 2019 року вона звернулася до КСУ з поданням щодо визнання неконституційними окремих положень Закону України «Про збір та облік єдиного соціального внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування», що відбулось через зміну принципів збору ЄСВ та розширення коло осіб, що підпадають під вимоги його обов'язкового нарахування та сплати.

Відтак, будемо уважно відслідковувати долю цього важливого ПЗУ 2166.