Ласкаво просимо на наш сайт Вхід

Рада адвокатів міста Києва
Кваліфікаційно-дисциплінарна
комісія адвокатури міста Києва
Центр стажування та підвищення
кваліфікації адвокатів

ДЕНЬ АДВОКАТУРИ УКРАЇНИ (офіційні заходи та неформальне спілкування адвокатів)

 

19 грудня 2019 року у День адвокатури  спільно із науковцями та Союзом юристів України  адвокати провели Міжвідомчу науково-практичну конференцію «Національна правова система. Адвокатура».

Висловлюємо подяку за гостинність Академії МВС та можливість скористатись їх площадкою для обміну думками та наопрацювання Резолюції за результатами конференції. 

Від імені депутатів усіх присутніх привітала представниця Комітету з питань правової політики ВРУ.

Досить цікаву до роздумів тему підняв Голова ГО "СЮУ" Святослав Піскун: електронний суд відомий адвокатам, а от електронне судочинство? Крім того, пан Святослав закликав спільноту не затягувати із пропозиціями щодо внесення змін до Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність», а також – з пропозиціями до КПК України та ЦПК України, адже роль адвокатів в реформуванні судової системи надзвичайно важлива.

Пан Павло Луцюк зазначив, що в залі наразі знаходиться «цвіт адвокатури» і чинна влада мала б скористатись вміннями та навичками цих професіоналів. Безумовно, це було б надзвичайно корисно і для суспільства в цілому. Із жалем поважний адвокат зазначив про підміну понять – замість створення системи захисту прав адвокатів, органи адвокатського самоврядування створюють тепличні умови для себе.

Андрій Мамалига, представник Уповноваженого ВРУ Людмили Денисової, привітав адвокатів від імені омбудсмена та зазначив, що за цей час НААУ так і не спромоглась захистити інтереси адвокатів, проте – сконцентрувалась на боротьбі з адвокатами, які мали сміливість висловлювати свою думку. Це і системний недопуск адвокатів до виборів, і непомірні грошові побори та відсутність контролю за їх використанням. Омбудсмен запропонувала свою підтримку щодо покращення профільного закону адвокатів.

Голова ГО «РАУ» Степ’юк Валентин зазначив про наявність у ГО величезного практичного досвіду у сфері захисту прав адвокатів. Це і  виїзди на обшуки та затримання адвокатів, це і консультування адвокатів. А оскільки НААУ не підтримує незалежність адвокатури, ГО «РАУ» продовжуватиме бути корисною для адвокатів в царині забезпечення адвокатських гарантій.

На думку викладача, науковця та видавця пана Ковальського Віктора, висловлення позиції допомагає адвокату в його роботі, а критика дій прокурора та експерта мають бути спрямовані на захист прав клієнта. Таким чином, адвокат може урівноважити певні моменти в публічній площині та вирішити проблеми свого клієнта. Авторитет адвоката навіть може знизити рівень токсичності підзахисного, тому адвокату слід частіше користуватись можливістю публічного донесення своєї позиції, позиції колег та професійної спільноти.

Також пан Віктор наголосив на тому, що авторитетні адвокати не мають мовчати щодо ситуації, яка відбувається на сьогодні у професійній адвокатській спільноті.  

Суддя Верховного суду пані Олександра Яновська виступила із цікавою доповіддю щодо етики судочинства та окреслила спільні аспекти для адвокатів, суддів та прокурорів.

Під час виступу юридичного радника проекту USAID присутні дізнались, що доктрина американської системи правозахисту визначає адвоката як агента правосуддя. Саме тому українські адвокати повинні звертати увагу на порушення, що відбуваються у суспільстві та висловлювати власну думку. Було також згадано про Робочу групу, яка працює над розробленням спільного Кодексу етики для правничих професій (суддів, прокурорів та адвокатів). Робота над Кодексом йде вже більше року, проте – з боку адвокатів пропозицій отримано не було. Присутні із жалем констатували, що РАУ як учасник Робочої групи не виконує узятих на себе зобов’язань, а тому – адвокати мають самі попіклуватись про свої інтереси.

Також були обговорені проекти законів України № 2166, 2190, 2200, 2200-1, 2304, які спрямовані на вирішення уникнення сплати подвійного ЄСВ, справедливого його нарахування та можливості застосування спрощеної системи оподаткування адвокатами індивідуальної форми діяльності. Розкрили ці питання члени Ради Олена Бура та Тетяна Кілічава. 

Присутні почули про прийняття Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо самопредставництва в суді органів державної влади, місцевого самоврядування та юридичних осіб незалежно від їх порядку створення (ПЗУ №2261). Доповідачем була член Ради Дідковська Ірина. 

В цілому – це був насичений, динамічний та продуктивний день. Окрім наопрацьовання Резолюції на офіційній частині заходу, адвокати отримали відзнаки, нагороди та подяки, та із задоволенням поспілкувались в кулуарах за келихом вина.

Зображення: