Ласкаво просимо на наш сайт Вхід

Рада адвокатів міста Києва
Кваліфікаційно-дисциплінарна
комісія адвокатури міста Києва
Центр стажування та підвищення
кваліфікації адвокатів

Зверніть увагу! Президент підписав закон Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо усунення суперечностей та уточнення визначення лізингової (орендної) операції (1164-ІХ )

Зверніть увагу! Президент підписав закон Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо усунення суперечностей та уточнення визначення лізингової (орендної) операції (1164-ІХ ) ( визначення лізінгу цікаве юристам), а ось новела, яка відбулась щодо оренди житла з викупом буде цікава усім.
Визначення :
«14.1.971. оренда житла з викупом - господарська операція юридичної особи (орендодавця), за якою орендодавець відповідно до договору оренди житла з викупом передає другій стороні - фізичній особі (особі-орендарю) майнові права на нерухомість, будівництво якої не завершено, та/або житло за плату на довготривалий (до 30 років) строк, після закінчення якого або достроково, за умови повної сплати орендних платежів та відсутності інших обтяжень та обмежень на таке житло, житло переходить у власність орендаря. Оренда житла з викупом може передбачати відступлення права вимоги на платежі за договором оренди житла з викупом; "
Таким чином законодавець надав додатковий інструмент забудовникам і покупцям ( інвесторам) врегульовувати свої відносини на тривалий час, у тому числі щодо житла, будівництво якого не завершене.
Положення має як плюси, так і мінуси. Зрозуміло, що при укладені таких договорів орендний платіж може бути вищим, ніж так звана інвестиція з нульового циклу будівництва. Проте, нестабільна судова практика щодо інвестиційних ризиків буде стимулювати до укладення договорів оренди. А можливість передачі права вимоги за орендними платежами буде стимулювати забудовників до більш відповідального ставлення. Крім того, це стане поштовхом до зрушення ринку житла. Щодо мінусів , які можна обійти відповідними положеннями договору, зацікавленим громадянам розповість юрист. Тож, колеги, готуймося:)