Ласкаво просимо на наш сайт Вхід

Рада адвокатів міста Києва
Кваліфікаційно-дисциплінарна
комісія адвокатури міста Києва
Центр стажування та підвищення
кваліфікації адвокатів

Керівництву Національной асоціації адвокатів України

Відкритий лист

У зв’язку з  регулярним розміщенням на сайті НААУ заяв про відсутність потреби у прийнятті нової редакції закону про адвокатуру та адвокатську діяльність запевняємо, що протягом останніх років такі зміни не тільки визріли але й стали нагальними.

Є очевидним, що гарантії адвокатської діяльності, викладені в законі, не убезпечують адвокатів від втручання в адвокатську діяльність та збереження адвокатської таємниці;

Адвокату практично не можливо отримати інформацію за адвокатським запитом, складання радами адвокатів  адміністративних протоколів в порядку ст.212-3 КУпАП  є не ефективним, а в деяких випадках і  небезпечним, якщо суб’єктом правопорушення є високопосадовець.

Відсутні реальні процесуальні інструменти для збирання доказів захисниками.

Адвокати не мають реального доступу до державних реєстрів, як джерела доказів у справах.

З  2017 року на гірше змінилось оподаткування адвокатської діяльності, адвокати зобов’язані сплачувати ЄСВ без отримання доходу.

Лише власними особистими зусиллями адвокати врегульовують питання організації адвокатської діяльності та формування обсягу видатків для податкової звітності. Роз’яснення НААУ щодо організації адвокатської діяльності , прийняті з одного і того ж питання протягом короткого строку є суперечливими, фактично скасовують одне одного, унеможливлюють застосування у практичній діяльності.

Підвищення кваліфікації адвокатів в умовах започаткованої монополії на представництво в судах не є системною та послідовною. Теми заходів  з підвищення кваліфікації НААУ не відповідають динамічним змінам у законодавстві.

Додаткові проблеми адвокатам створює некоректне функціювання Єдиного реєстру адвокатів України, з відкритих даних якого на сайті НААУ зникає інформація щодо практикуючих адвокатів і відтворюється інформаціях як працюючих відносно адвокатів, які померли або припинили адвокатську діяльність

Єдиний реєстр адвокатів України з 2015 року не пройшов державну реєстрацію та не отримав паспорт загальнонаціонального реєстру.

Форма посвідчення адвоката, затверджена Радою адвокатів України, не відповідають вимогам Закону України «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус».

Жодне з рішень Ради адвокатів України-НААУ, яке визначає права і обов’язки третіх осіб, які не є членами організації, не пройшло правової експертизи та реєстрації в Міністерстві юстиції України.

Не зважаючи на кількість створених НААУ комітетів, їх робота для більшості адвокатів залишається не помітною, наприклад, відсутні пропозиції, зауваження , думки професійної організації щодо законопроектів, які готуються та розглядаються в парламенті та пов’язані з реалізацію прав та свобод людини і громадянина.

Виконавчий орган Рада адвокатів України останні два роки працює вкрай не ефективно. 75% рішень РАУ присвячені виключно ревізії рішень представницького органу адвокатів міста Києва- конференції адвокатів , їх визнання або не визнання. Нагадуємо, що вирішення цих питань не віднесено до компетенції виконавчого органу НААУ, рішення є свавільними та не породжують юридичних наслідків.  Прийняття таких рішень  від імені професійної організації юристів ,підриває авторитет  адвокатури. Постійне оскарження таких рішень до суду, безумовно, тягне за собою додаткове робоче навантаження для адвокатів, фінансування НААУ власного представництва в судах за рахунок коштів адвокатів, яких керівництво НААУ не визнає, є достатньо цинічним.

Крім того, керівництво НААУ основні зусилля спрямовує на боротьбу з адвокатами, яких не влаштовує стиль та засоби ,які застосовує керівництво з не згідними шляхом,  штучного створення  щодо останніх дисциплінарних справ та застосування до них  дисциплінарних стягнень.  Такі дії для керівництва НААУ стали системними, і уже були предметом перевірки представницької Міжнародної комісії юристів у 2014-2015 р.р., яка у своїх висновках зазначила про неприпустимість дисциплінарного переслідування адвокатів за критику самоврядування.

Починаючи з 2014 року НААУ проводить свої з’їзди за зачиненими дверима під охороною. В червні 2017 року кількість охорони на з’їзді перевищувала кількість делегатів,  половина з яких у знак протесту покинула залу з’їзду одразу після реєстрації.

Усі рішення РАУ-НААУ готуються та приймаються у закритому режимі, проекти рішень не обговорюються з адвокатським співтовариством, у більшості випадків на засіданні відсутній кворум, відсутні данні про персональне голосування членів РАУ, частина рішень, з урахуванням послідовності номерів на сайті, не публікується, фактично їх зміст адвокатам не відомий.

Останнім часом на сайті НААУ розміщується інформація, яка не відповідає дійсності, зокрема, щодо складу органів адвокатського самоврядування, або  загального засудження адвокатською спільнотою законопроекту , що готується. При цьому НААУ протягом останніх трьох місяців  не забезпечило ознайомлення адвокатів з текстом законопроекту та його широке обговорення.

Нам , адвокатам, дійсно сумно, що за п’ять років  свого існування професійна організація позитивно не довела свою корисність для кожного члена організації, але й створила достатньо велику кількість  робочих проблем адвокатам, як своїм утримувачам.

Ми, адвокати, члени Національної асоціації адвокатів України, які за законом усі є рівні та незалежні,  потребуємо термінових змін у розумінні, підходах та діях керівництва НААУ. Ми ще раз нагадуємо: НААУ створена  для адвокатів, а не адвокати  працюють для НААУ.